Sinema Salonu ­čŹ┐

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #5370

Akl─▒ma ilk gelen halter oldu.

(imnotevensorry) #5372

E-sporÔÇÖu spor kabul etmemek sadece ve sadece ├Ân yarg─▒. Zaman─▒nda sahip oldu─čum bir ├Ân yarg─▒:)

(fza) #5373

Kat─▒lm─▒yorum, sadece ki┼čisel hisler ve g├Âr├╝┼č. E-spor ile ilgili ┼čeyleri de daha detayl─▒ ├Â─črendim at─▒lan linkten okuyup vs ama hala ayn─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum kendi ad─▒ma.

(imnotevensorry) #5374

Bir konunun do─črusunun ├Â─črenilmesine ra─čmen konu hakk─▒ndaki yanl─▒┼č

lerin devam etmesini "├Ân yarg─▒"da ─▒srarc─▒ olmak olarak g├Âr├╝yorum.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #5375

Bu arada ┼čunu belirtmek istiyorum, sporun tan─▒m─▒n─▒n ki┼čisel hisler ve g├Âr├╝┼če ba─čl─▒ bir ┼čey oldu─čunu zannetmiyorum.

(Kaan ) #5376

E-Sporlar vard─▒r!

(fza) #5377

Tart─▒┼čmay─▒ okuduysan olay─▒n ÔÇśÔÇśdo─črusunu ├Â─črenmekten ba─č─▒ms─▒zÔÇÖÔÇÖ bir ┼čey oldu─čunu da g├Ârm├╝┼čs├╝nd├╝r son mesaj─▒mda dedi─čim ile.

(*) #5378

Gerizekal─▒ gibi b├╝t├╝n g├╝n oturup oyun oynayarak spor yap─▒lmaz. Konu┼čmak,bilek hareketi kadar mikro bir hareket ├╝stelik birde ayakta konu┼čursan─▒z esporculardan daha fazla spor yapm─▒┼č oluruz.T┼čk.

(fza) #5379

┼×├Âyle c├╝mleler kurmam─▒┼č olsam kabul ederdim:

Yani diyece─čim o ki: E-spor bir spor mudur? Resmi olarak evet ama bu -tamamen anla┼č─▒lmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan s├Âyl├╝yorum- d├╝nyan─▒n d├╝z olmas─▒ gibi bir bilimsel ger├žek de─čil ya, o y├╝zden kendi a├ž─▒mdan g├Âr├╝┼č├╝m├╝ s├╝rd├╝rebiliyorum. Bilmiyorum anla┼č─▒ld─▒ m─▒ ama basit├že kafan─▒zda otursun diye b├Âyle de a├ž─▒klayay─▒m dedim.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #5380

┼×u an b├╝t├╝n ├╝niversite ├žal─▒┼čmalar─▒n─▒ ve TDKÔÇÖy─▒ haks─▒z d├╝┼č├╝rm├╝┼č oldun, bunu savundu─čum i├žin aptal oldu─čuma kanat getirdim. Bizi uyand─▒rd─▒─č─▒n i├žin te┼čekk├╝rler.

(*) #5381

Oyunda d├╝┼č├╝nd├╝klerini bile sanm─▒yorum zihinsel bir spor bile yok ortada kendileri de ezbere oynad─▒klar─▒n─▒ s├Âyl├╝yorlar zaten.
Allah a┼čk─▒na esporla ilgili ├╝niversite ├žal─▒┼čmalar─▒n─▒n linkini at. Okumay─▒ ├žok isterim.

(Wet Meatball) #5382

E spor, bildi─čimiz anlamdaki spordan farkl─▒ olmakla beraber m├╝sabaka ├Â─česi ta┼č─▒d─▒─č─▒ i├žin spor say─▒labilir.

Buna kat─▒lm─▒yorum. Sonu├žta fiziksel olarak pek zorlanmadan yap─▒lan bir s├╝r├╝ spor var:Satran├ž vb.
├ľte yandan spor dallar─▒n─▒n kendi federasyonlar─▒ olur ve ortak karar al─▒n─▒r ancak e-sporda m├╝sabakalar sadece oyun ┼čirketinin denetimindedir. Yani bug├╝n Valve ├žat diye Csgo turnuvalar─▒n─▒ bitirebilirken Fifa futbol organizasyonlar─▒n─▒n hepsini birden kapatamaz.
Benim g├Âr├╝┼č├╝m ne diye soracak olursan─▒z esporu ┼čahsen spordan saym─▒yorum. Benim nazar─▒mda m├╝sabaka olarak kalmaya devam edecek. Taa ki fedarasyonu kurulana dek.

Video Oyun Kafesi :video_game:
(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #5383

┼×u yaz─▒n─▒n da tamam─▒n─▒ okuman─▒ rica ediyorum. Bu arada yukar─▒dakileri ilk postunda ÔÇťKonu┼čsak bile ├žok daha fazla enerji harcar─▒zÔÇŁ demene binaen att─▒m.

Ezbere oynamak de─čil, belli hareketler uzun s├╝re tekrarlan─▒nca motor beyine ge├žer, bu da neredeyse b├╝t├╝n profesyonel sporlarda gerekli bir ┼čeydir.
Zihinsel olarak zorlayan ┼čey tak─▒m ├žal─▒┼čmas─▒ ve oyun stratejileri. Ki normal oyun oynaman─▒n bile problem ├ž├Âzme becerilerini, tak─▒m ├žal─▒┼čmas─▒n─▒ vs.'yi artt─▒rd─▒─č─▒ bilinen bir ger├žek.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #5384

Spor g├Âr├╝p g├Ârmemek ├žok ├Ânemli de─čil. Bu y─▒l Asya Oyunlar─▒ÔÇÖnda 5 tane e-spor oyunu sahneye ├ž─▒kacak. Bunlardan biri LoL, di─čerlerini bilmiyorum.

(*) #5385

Asl─▒nda baya yazd─▒m fakat toparlayamad─▒m d─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒yorum sonra yaz─▒cam.

(K├╝r┼čad (Chieh-she-shuai) ┼×ahin) #5386

Konu d─▒┼č─▒ sohbet ├žok fazla uzam─▒┼č sanki, modlara i┼č ├ž─▒karacaks─▒n─▒z.

(K├╝r┼čad (Chieh-she-shuai) ┼×ahin) #5387

11ÔÇÖini Jamie FoxÔÇÖa verip filmi sitcom setinde ├žekecekler herhal.

(Wet Meatball) #5388

Demek ki hi├ž Cgi kullanmayacaklar. Hadi bakal─▒m bekleyip g├Ârece─čiz.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #5389

ÔÇťAnd thatÔÇÖs how I made a deal with the DevilÔÇŁ
[Sitcom G├╝lme Sesi]

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #5390

D├╝nyay─▒ ve T├╝rkiyeÔÇÖyi kas─▒p kavuran e-spor, sinema sekt├Âr├╝ne de damga vurmaya geliyor. 28 Eyl├╝lÔÇÖde vizyona girecek olan d├╝nyan─▒n ilk e-spor temal─▒ gen├žlik filmi ÔÇť─░yi OyunÔÇŁun teaser─▒ yay─▒nland─▒.

─░smini oyuncular─▒n her ma├ž sonras─▒nda kulland─▒klar─▒ ÔÇśGood GameÔÇÖ (GG)'den alan ÔÇť─░yi OyunÔÇŁ g├Ârsel diliyle sinema severlerin ilgisini ├žekecek. ├çekim haz─▒rl─▒klar─▒ ba┼člayan filmin yap─▒mc─▒l─▒─č─▒n─▒ elektronik sporda ekran i├žeri─či ├╝retmek ├╝zere kurulan Eludis ve Fikiron ├╝stleniyor.

NetflixÔÇÖin ilk orijinal T├╝rk├že i├žeri─či olan ProtectorÔÇÖdan tan─▒d─▒─č─▒m─▒z Umut AralÔÇÖ─▒n y├Ânetmenlik koltu─čuna oturdu─ču film, b├╝y├╝k prod├╝ksiyonu ve geni┼č oyuncu kadrosuyla e-spor tutkunlar─▒n─▒n yan─▒ s─▒ra hikayesiyle sinema severlerin de be─čenisini toplayacak. Cast ├žal─▒┼čmalar─▒n─▒n tamamlanmak ├╝zere olan filmin kadrosu i├žin s├╝rpriz isimlerle g├Âr├╝┼č├╝l├╝rken son y─▒llar─▒n pop├╝ler m├╝zisyenleri ÔÇť─░yi OyunÔÇŁ i├žin ┼čark─▒ besteleyecek. Daha ├Ânce benzerine rastlanmam─▒┼č bir gen├žlik filmi olan ÔÇť─░yi OyunÔÇŁun senaristli─čini B├Âr├╝ÔÇÖden tan─▒d─▒─č─▒m─▒z ve elektronik sporda aktif Emre Sirel ├╝stlenirken, yap─▒mc─▒lar aras─▒nda; son League of Legengs ligi ┼čampiyonu BAUSupermassiveÔÇÖin kurucular─▒ndan Hakan Ba┼č, Da─č filmleri ve B├Âr├╝ dizisinin yap─▒mc─▒l─▒─č─▒n─▒ ├╝stlenen Doruk Acar ve Alper ├ça─člar yer al─▒yor.

Liseyi yeni bitirmi┼č, s─▒radan bir ├žocuk olan Cenk, yar─▒ zamanl─▒ ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ internet kafede, parayla ba┼čkalar─▒n─▒n yerine oyun oynayarak, ailesini tek ba┼č─▒na ge├žindirmeye ├žal─▒┼čan annesine destek olmaktad─▒r. Yeni kurulan bir tak─▒m─▒n menajeri taraf─▒ndan ke┼čfedilip, kendini profesyonel oyun d├╝nyas─▒n─▒n i├žinde bulan Cenk, tak─▒m arkada┼člar─▒ Batu, Naz, JJ, Aslan ve sonradan dahil olacak gizemli ko├žlar─▒ ├ľzerÔÇÖle beraber ├ž─▒kt─▒─č─▒ zorlu yolculukta, sezon turnuvas─▒n─▒ kazanmak i├žin sadece oyunu iyi oynamak yeterli olacak m─▒d─▒r?