Solo: A Star Wars Story Gemisi

(i) #244

Ziyadesiyle nötrüm filme. Teaser’den önce de bir beklentim yoktu şimdi de yok. Bir Star Wars kritiği yapılabilecek mevzu olduğunu sanmıyorum yani. Bok etseler de çıkıp “gerçek Han Solo bu değil” demem. Neden çünkü Han Solo’nun bir ehemmiyeti yok bana. Aç-bitir salam gibi bir şey bekliyorum. Otur, izle, eğlen geç. Orası da meçhul gerçi.

(Why did you say that name?!!) #245

Alden Ehrenreich’in Han Solo performansı o kadar da kötü gözükmedi gözüme, gerçi fragmandan ne desek yalan olur. Bir Harrison Ford olamayacağı zaten aşikar. Han Solo’nun karakterini, tavırlarını, davranışlarını kabul edilebilir bir düzeyde yansıtsın, sıvamasın bana yeter.

(nam-ı diğer) #246

Harrison Ford taklidi yapmak çok zor değil ya, keşke biraz uğraşsaymış genç arkadaş. Alakası bile yok benim gözümde bu herifin Solo ile; tipi zaten zorlama, konuşması falan da çok farklı. Film kendi başına güzel görünüyor ama bakalım.

(Timuçin Kılınç) #247

Solo kesinlikle Star Wars temalı Baby Driver a benziyor.

(Ömer Taşkaya) #248

Baby Driver + Mission İmpossible + Uzay Teması = Han Solo filmi

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #249

Star Wars’ta “aftır kıredis” var mı? image
Olmasın demiyorum ama; olmaz yani.

(ozando) #250

Benim görmek istediğim imparatorluk hissiyatı var filmde. Beklentim yok, imparatorluğun demir gürz hissiyatını yaşamak istiyorum ve filmin rengi de o hissiyatı verecek gibi duruyor.

18-24 yaş arasını anlatacaksa 11-5 BBY arasında bir yerlerde geçecek film. Bütün parasını Death Star’a harcamış imparatorluğun köhneliğini ben şahsen hissettim. İzlemek lazım tabi.

Bir de bu 12 parsekten kısa sürede tamamladığı Kessel Run’ı falan izlesek güzel olur. Dediğim gibi beklentim yok. Filmi daha doğrusu karakteri gereksiz buluyorum ama aynı şekilde Rogue One’ı da gereksiz bulmuştum, izleyince beğenmiştim. (Darth Vader olmasa ne kadar beğenirdim, bilemem) Aynısı olur diye umut ediyorum…

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #251

Bu konulara girer mi bilemiyorum,çünkü şuan The Force Order ın yolu, suyu,elektriği,parası nerden geldiği muamma

(ozando) #252

Kaynak göstermem mümkün değil ama prequellerdeki şatafat ve lüksün, teknolojinin neden orijinal üçlemede olmadığının açıklamasını, imparatorluğun bütün parasını Death Star’a harcaması olarak yapmıştı birileri bir zamanlar bir yerlerde. Tabi biz biliyoruz aradaki 20 küsür yılda bakışın değiştiğini ama sinematik evren böyle şeyler dinlemez…

Ben o açıklamayı okuduğumdan beri bu gözle izliyorum filmleri ve bir mantık çerçevesine oturuyor. Öbür türlü yani dümdüz izleyince insan kendine soruyor kardeşim o altın varaklar, tabletler, altın kaplama kulaklıklar nereye gitti diye…

Yani açık açık konuşulmasa bile benim için imparatorluk döneminde geçen her hikayenin alt metinlerinden biridir bu.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #253

yani aynen şu ana Türkiye de olduğu gibi gerilemeye başlamışlar.

(The Godwoken) #254

Hakeme baktım ve evet golü verdi. :+1:

(ahmet kara) #255

(Ömer Taşkaya) #256

Yav cidden ucundan bir yerinden zoraki bir șekilde Ford Solo’suna bezetmeye çalışıyorum ama yok olmuyor cidden olmuyor. Hiçbir alakaları yok yani bambaşka iki farklı karakter valla.
Koskoca Holywood başka aktör bulamadı ya daha ne diyeyim.

(Destiny has arrived) #257

Aslında tipi karizması var da ses tonu ve oyunculuğu sıkıntı adamın bana göre

(Ömer Taşkaya) #258

Evet özellikle ses tonu. Mimikler felan da hiç Han Solo durmuyor.

(Destiny has arrived) #259

yeni görseller var

(ahmet kara) #260

(Serkan) #261

Keşke bu çocuğu oynatsalardı. Ki daha önce Harrison Ford’un gençliğini oynamışlığı da var. Hadi aynı mimikleri kullanması abartılı veya yapay kaçabilir ama baya da benziyor en azından.

(fza) #262

Bu kadın yaşlı adama yaaa. :confused:

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #263

Emilia çok zorlama duruyor ya