Solo: A Star Wars Story Gemisi

(Berkant) #387

Rogue One’da Vader’ı iyi saklamışlardı.Çoğumuz Vader’ın sadece konuşurken ve emir verirken görüneceğiniz düşünürken efsanevi koridor sahnesini koymuşlardı filme.Bunda öyle birşey olacağını düşünmüyorum ama gözükmesini bekliyorum :slight_smile:

(Geek Velet) #388

https://goo.gl/images/VRKa41
Bunu kast etmiştim. :slightly_smiling_face:

(Berkant) #389

Ben de diyorum ki Vader’ın filmde olacağı belliydi ama aksiyon içinde olacağını çok iyi saklamışlardı.Film çıkmadan önce tahmin edememiştik aksiyon içinde olacağını.Aynı olayı bu filmdeki olası Vader sahnelerinde de yapmış olabilirler ama düşük ihtimal :slight_smile:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #390

2 Han Solo yan yana. :slight_smile:

(fza) #391

Harrison Ford’un Star Wars’u umursamaması sinirimi bozuyor.

(Berkant) #392

Filmden beklentim hiç denecek kadar azdı ama bu puanı gördükten sonra o az olan beklentim de yok oldu maalesef.Anlaşılan klasik lazerlerin havada uçuştuğu duygusuz ve evrene hiçbir şey katmayan bir film izleyeceğiz.Kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla Guardians of The Galaxy mizahıyla ve atmosferiyle bir film çekip ‘‘Star Wars’’ diye yutturacaklar bize.Fragmanlardan sonra duyduğum korku gerçek olacak gibi.Umarım yanılırım ama şu an en düşük puanla açılışı yapan Star Wars filmi bu olabilir.
Ads%C4%B1z

(Destiny has arrived) #393

Last jedi de 9 larda açılmıştı hali ortada.Eleştirmenlere star wars filmleri göz önüne alındığında güvenim hiç yok
Bi kere ön yargıdan arınmak lazım.Çok kızıyorum şu filmi sürekli eleştirenlere ne gerek vardı diyenlere.Filmi kendi halinde değerlendirelim çıksın izliyelim konuşalım.Uzay macerası izliyeceğiz sw evreni için de her türlü zevk keyif alırsınır diye düşünüyorum.Eleştirilecek yerleri mutlaka olucak onlarıda konuşuruz filmden sonra detaylıca.Ama bu filme yapılan saldırılar beni rahatsız ediyor çok sırf yönetmen değişti filmi yarısından fazlası tekrar çekildi diye.Yönetmen ron howard .Kaldıramıyacağı bir yüke girermiydi en başta.

(Berkant) #394

Last Jedi 9’larda açılmıştı ve şu an puanı çok da kötü olmayacak derecede 7,3.Bu ise 6,3’de açıyorsa kalkıp da 8’lere 7,5’lara çıkması bayağı zor.O yüzden bayağı düşük beklentiyle gitmekte fayda var.Bakalım Rotten Tomatoes skoru ne kadar olacak.Ondan da pek umudum yok.Bence bu tür düşük puanlar geldiği zaman ‘‘Last Jedi’a 9 veren eleştirmenlerden ne bekliyorsunuz ?’’ gibi bir sığ düşünce yerine bazen yapılan işin kalitesinden de şüphelenmek gerekiyor.Neyse daha 2 hafta var.O zaman göreceğiz nasıl bir film olmuş.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #395

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #396

Bir tane daha Han Solo istemiyorum

(Destiny has arrived) #397

Gerek yok başka filme.Diğer karakterlere devam edilsin.Boba ya gelsin obiwana başka sith jedilere gelsin sıra artık

(Berkant) #398

Gerek yok cidden devamına.Zaten daha önce planlamayıp sırf gişe sonuçları iyi oldu diye çıkarılan bir devam filmi ne kadar başarılı olur orası ayrı konu :slight_smile:

(Destiny has arrived) #399

Şu 1 verenler bitmiyor @DarkWarrior 6.3 lük puandan sonra umudum kalmadı diyordun bak kimler sebep olmuş buna.Bunlar mı star wars fanı ya valla sinir oldum şimdi İstemediği filmi boykot edip izlemeden 1 vermek nasıl bir kafa yapısına sahip bunlar anlaması zor.

(Berkant) #400

Filmi izlemedim ama 1 puanlık bir film olacak kadar kötü bir film olmadığından eminim.Eğer sırf Last Jedi’ın cezasını bu filmden çıkarmaya çalışıyorlarsa onların ayıbı.Daha önce sırf önceki filmi cezalandırmak amacıyla devam filmine düşük puanlar veren eleştirmenler (!) görmüştüm.Normalde İmdb Rotten Tomatoes’dan daha çok güvendiğim bir site ama şu an Rotten’dan alacağı skorlar daha önemli gibi geliyor bana.Sanırım seven bayağı sevmiş 10 vermiş sevmeyen hiç sevmemiş yada dediğim gibi Disney’in yaptığı şeylerden hiç hoşnut değiller diye izlemeden 1 vermiş olabilirler.Neyse film gelsin de o zaman ayrıntılı konuşuruz.Şu an erken :slight_smile:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #401

Filme 10 verenlerin iki kat fazla olduğunun farkındasınız değil mi? Her geek filmde durum böyle; fanboylar 10 verir, haterlar 1 verir, ve onlar birbirini dengeler.

(Berkant) #402

Normalde böyle haberleri fazla takmam ama bayağı ilgimi çekti.Sanırım filmde Prequel karakterlerinden her hangi birinden cameo varmış.Birkaç gün önce çıkan ilk yorumlarda filmin sonuyla ilgili beklenmedik olduğunu yazmışlardı.Ben şahsen Darth Vader cameosu bekliyordum ama Maul,Palpatine yada Yoda (8. filmde gözükeceğini çoğu kişi tahmin etmiyordu) olursa beklenmedik bir şey olur.Yine de ihtimal vermiyorum çünkü Disney yeni filmleri elinden geldiği kadarıyla prequellerden uzak tutuyor.Bu filmde C3-PO cameosu dışında pek bir cameo olacağını sanmıyorum.Vader bile çok düşük olasılıkken Maul yada Palpatine’in gözükmesini düşünmek biraz fazla hayalcilik gibi geliyor ama olmasını isterim.Zira Prequel üçleme her ne kadar eleştirilse de yok sayılmaya çalışılması sinirimi bozuyor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #403

(Berkant) #404

Beklediğimden yüksek çıktı rotten skoru.Ben şahsen filmin büyük çoğunluğunun tekrar çekilmesinin filmin eksisine yansıyacağını düşünüyordum ama yanılmış olabilirim.

(Destiny has arrived) #405

Filmi tekrar çeken kişi de önemli burada ron howarddan bahsediyoruz.İmdb de kullanıcı eleştirilerini de okudum.Hepsi olumlu yorumların.En komik star wars filmi yorumu da var.O komiklikler de filmin ilk yönetmenlerinden kaynaklı diye tahmin ediyorum

(Berkant) #406

Ben baktığımda 2 tane yorum vardı :slight_smile: