Star Wars Galaksisi ­čîî

(nam-─▒ di─čer) #1

Genel bir ba┼čl─▒k yoktu yan─▒lm─▒yorsam, Force Awakens ge├žti gitti fakat bundan sonra her sene yeni bir Star Wars evreninde ge├žen film gelecek. Onlarla ilgili haberleri falan da buradan i┼čleriz ince ince diye d├╝┼č├╝nd├╝m. Veya genel olarak evrenle alakal─▒, ama spesifik bir yere s─▒─čmayan ┼čeyler de burada konu┼čulabilir. Konu gereksiz g├Âr├╝l├╝rse tez kellesi u├žurula.

┼×├Âyle bir ┼čeyle a├ž─▒l─▒┼č─▒ yap─▒yorum;

Star Wars Teori [SPO─░LER]
Geek ─░tiraf K├Â┼česi
Geek ─░tiraf K├Â┼česi
Geek ─░tiraf K├Â┼česi
Geek ─░tiraf K├Â┼česi
Geek ─░tiraf K├Â┼česi
(SNIKT!) #2

You unlocked the prequels
Would you like to play them now ?
NO
­čĹŹ­čĹŹ­čĹŹ

( kizilaslan) #3

ben de bunu nereye atsam diye d├╝┼č├╝nd├╝yd├╝m sonra yeri olmad─▒─č─▒n─▒ i├žin bo┼čvermi┼čtim :smiley:

(meta) #4

J.J. Abrams'─▒n yak─▒n arkada┼č─▒ Greg Grunberg(TFA'da X-Wing plotu olarak da g├Âz├╝km├╝┼čt├╝) J.J.'in, episode 8'in scriptini okuduktan verdi─či tepkiyi anlatm─▒┼č.

"Scripti okudu ve daha ├Ânce hi├ž ama hi├ž demedi─či bir ┼čey s├Âyledi. 'Bu ├žok iyi. Ke┼čke ben yap─▒yor olsayd─▒m.' Buna benzer bir tepkiyi belki Lost i├žin de bir kere vermi┼čti, ama bu ├žok farkl─▒. Pi┼čmanl─▒─č─▒n─▒ b├Âyle ifade etti─čini daha ├Ânce g├Ârmemi┼čtim."

Ee, J.J.'in episode 8 scriptinden bu kadar etkilenmesi iyi mi k├Ât├╝ m├╝ sizce ne diyorsunuz ? :))

(nam-─▒ di─čer) #5

Ben JJ'i seviyorum ya. ─░nsanlar Star Trek'te de k─▒zd─▒lar ama, ben o seriyi de seviyorum a├ž─▒k├žas─▒. Bu herifin plot holelar─▒ me┼čhur ger├ži, emin olam─▒yorum ama "Ke┼čke ben yapsayd─▒m." dediyse iyidir bence senaryo.

(Muhammet Alperen Bayraktar) #6

J.J kotu bir y├Ânetmen de─čil,evet filmin ep4 ile paralelli─či ├žoktu fakat film ger├žekten g├╝zeldi be abi.Benim sinemada izledi─čim ilk Star Wars filmi olmas─▒ndan ben gurur duyuyorum a├ž─▒k├žas─▒ ve yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam zaten ep8 in senaristi breakin bad in en iyi b├Âl├╝mlerinin senaristi deniliyordu yani senarist iyi bir ┼čeyi al─▒p ondan daha g├╝zel ┼čeyler ├ž─▒karabilen bir senarist,bence g├╝zel olacak yani k─▒saca ├Âzetlersem :smiley:

(Ege Gediksiz) #7

Bug├╝n ba┼č─▒ma hi├ž SW izlememi┼č bir arkada┼čla olan m├╝naka┼ča sonucu ┼ču soru dank etti:

Star Wars art─▒k 7-1-2-3-4-5-6 ┼čeklinde izlenebilir mi sizce?

(nam-─▒ di─čer) #8

Bu s─▒ralaman─▒n arkas─▒ndaki d├╝┼č├╝nceyi anlamad─▒m ben. Konu ├žok alakas─▒z olmaz m─▒? 7yi orjinal trilojinin arkas─▒na koymak daha iyi sanki.

(K) #9

Yap─▒labilir bknz. Cuma g├╝n├╝ bende hayat─▒nda ilk defa Star Wars izleyecek bir arkada┼č─▒ filme g├Ât├╝r├╝yorum.

(Muhammet Alperen Bayraktar) #10

Bir kere ilk kez izleyen biri kesinlikle efekt ├ž├Âk├╝┼č├╝ ya┼čar :smiley: bir de sanki bir ├žok bo┼čluk kal─▒r gibi 7 den 1-2-3 yapt─▒─č─▒nda bunlar kim olum falan denilebilir bir yerden bamba┼čka bir yere gelmi┼č oluyorsun sonu├žta(─░lk izleyen birisi i├žin d├╝┼č├╝nd├╝m bunlar─▒)

(Berk Kaynak) #11

Bence ├žok alakas─▒z olur ya. :smiley: 4-5-6 izlese en az─▒ndan daha iyi oturur.

(Ege Gediksiz) #12

┼×u an bende de bir fikir yok bunla ilgili. 7de illa bilmemiz gereken bir background var m─▒? Luke'un sonda gelmesi falan ilk izleyen biri i├žin merak uyand─▒r─▒r ve ba┼ča d├Ând├╝r├╝r. Vader ├žok i┼členmedi ama onun kask─▒ da merak uyand─▒r─▒r. 1den 6ya kadar izleyince akrabal─▒k ili┼čkileri falan da yerine oturur herkesin.

Zaten yeni karakterler ├╝zerinden y├╝r├╝yor film pek havada kalaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum ilk izleyen biri i├žin. ├ľyle filmde aman aman "Empire ├ž├Âkt├╝yd├╝ bunlar bu y├╝zden oldu falan filan" var m─▒yd─▒? Biraz vard─▒ ama First Order'─▒ da i┼člediler sonu├žta.

(nam-─▒ di─čer) #13

┼×imdi bilen birisi i├žin ├žok bi background istemiyor Ep7. Ama s─▒f─▒rdan giren bir insan "Kim o─člum bu Skywalker millet aray─▒p duruyor, k─▒z─▒n kutuda buldu─ču o ┼čey ne ola ki?, bu k─▒z niye kriz ge├žirdi ona dokununca, oha adama nas─▒l mind control at─▒yor, bu k├Ât├╝ karakter niye maskeyle konu┼čuyor, ha k├Ât├╝ karakter bu abinin o─člu muymu┼č ee? yuh herif b├╝y├╝c├╝ym├╝┼č tarz─▒ evrene yabanc─▒l─▒ktan kaynaklanan ┼čeyler olabilir belki. Force morce hep eski filmlerde anlat─▒ld─▒ ├ž├╝nk├╝. Baya sahnenin alt─▒na eski filmlerden bilgiler koyarak anla┼č─▒l─▒r k─▒l─▒yorsun asl─▒nda. Bilen bir adam izleyebilir CGI'─▒n geli┼čimini tersten g├Ârerek :smiley:

(Ege Gediksiz) #14

Spoiler i├žindeki oha ile ba┼člayan c├╝mle benim de akl─▒m─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor zaten onu bo┼čver :smiley:

GERE─×─░ D├ť┼×├ťN├ťLD├ť: ─░zlenmez.

(Muhsin Bayram) #15

The Clone Wars ne g├╝zel seriydi ya. ┼×u sahneyi ilk izledi─čimde b├╝t├╝n t├╝ylerim 90 derece a├ž─▒ yapm─▒┼čt─▒.

(SNIKT!) #16

S├╝rekli vader i bekleyip durdum ama hi├ž gelmedi ­čś×­čś×

(Muhsin Bayram) #17

Ep. 2 ile 3 aras─▒nda ge├žiyordu, nas─▒l Vader gelsin? :smiley: Vader'a en yak─▒n oldu─čumuz sahne de buydu i┼čte.

(SNIKT!) #18

Tamam i┼čte konuyu ilerletirler diye bekledim de ilerletmediler

(Muhsin Bayram) #19

Sen yanl─▒┼č beklentilerle izlemi┼čsin. Taa en ba┼č─▒ndan hikayenin belirli bir zaman aral─▒─č─▒nda ge├žece─či biliniyordu.

(SNIKT!) #20

Bence son sezonlara do─čru o zaman aral─▒─č─▒ndan ├žok sapt─▒lar o senin payla┼čt─▒─č─▒m b├Âl├╝mde de g├╝c├╝ kullanan tarafs─▒z ├╝st├╝n varl─▒klar falan girdi i┼čin i├žine sidious kendi sith ordusunu kurmak i├žin ├žocuklar─▒ ka├ž─▒rd─▒ falan bekledim yani vader en az─▒ndan finalde yolunu yapsalard─▒