Star Wars Galaksisi 🌌

(Berkant) #2978

Ben de isterim.Güzel malzeme çıkar.

(Geekiz ama ergeniz) #2979

Bu arada, Darth Maul’un gerçek kimliği biliniyor mu? :confused:

(Berkant) #2980

Net bilinmiyor galiba.Direkt ‘‘Maul’’ diye geçiyor Wookiepedia’daki biyografisinde.Daha önce araştırmıştım da emin olmak istedim.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #2981

ya yeni üçleme kötü o yüzden tepki olarak ben bu film gitmeyeceğim olayın bir yer kadar anlıyorum. ama ‘‘yeni üçleme kötü o yüzden onunla ile ilgili çıkacak her şey kötü olacak tepki gösterim.’’ kafasın
anlamıyorum yeni star wars animasyon geliyor daha fragmanın bile görmediğimiz bir iş için ‘‘episode 7 de öncesin anlatacak o yüzden izlemem.’’ diyenler var yani kimse ya iş iyi çıkarsa hoşumuza giderse diye düşünmüyor. aynın şey yine episode 6 ile 7 arasın da geçecek live action dizi için de geçerli.

(y) #2983

Çok güzel ya clone wars.Yeni gelecek animasyonda umarım aynı kalite de olur.Rebelsde ki çizimler kötüydü ışın kılıçları çubuk gibi orada :d

(Berkant) #2984

Şu sıralar 4. sezon 2. bölümde kaldım.Yakında bitiririm.Cidden mükkemmel bir animasyon.Rebels’da sonradan kalite olarak seviye atlamıştı ama asla Clone War seviyesine hiçbir zaman gelemedi.Yeni animasyon keşke bunu örnek alsa ama maalesef çizimler Rebels’dan bile daha çocukça olacak gibi gözüküyor.Işın kılıcı göreceğimizi de pek sanmıyorum yeni animasyonda.

(y) #2985

Rebels da ben clone wars gibi olur sanıyordum bir baktım inanamadım o kalitesizliği gördüğüm de.Daha da iniyorlar aşağıya her animasyon da herhalde.Bu yeni gelecek animasyondan umutluyum bir trailer gelir belki comic con da.Clone wars çok kaliteli her şeyi ile gerçekten.

(Berkant) #2986

Rebels’ın ilk sezonu cidden kalitesiz ama 2. sezonda dizi inanılmaz seviye atlıyor ve diğer sezonlarda üstüne katarak ilerliyor.Tabi çizim sorunu ve ince ışın kılıçları vb. gibi sorunlardan kurtulmuyoruz ama dizinin artı yönleri bir yerden sonra bunları kapatıyor ve tatmin etmeye başlıyor :slight_smile:

Trailer gelene kadar net bir yorum yapmamak gerek cidden.Keşke Old Republic sinematikleri tarzında bir animasyon yapsalar.Hangi dönemde geçeceği önemli değil.Belki beklentimizin üstünde çıkar.

Sonuna kadar katılıyorum.

(y) #2987

Rebelsa başladım ilk bölüm izledim devam edicem geçen olayları merak ediyorum.Bu kötü çizimleri de göz artı edicem artık katlanıcam .D hikaye güzelleşiyorsa izlenir zaten akar gider

(Berkant) #2988

Hikaye çok güzelleşiyor ve sen zaten çizimlere falan takmıyorsun sonrasında :slight_smile:
Ne kadar ‘‘Rumor’’ olsa da Solo’nun gişe başarısızlığı Disney ve Lucasfilm cephesinde bir şeylerin konuşulduğunu ve olayın nedeninin Kennedy’den bilindiğinin işareti olabilir.Eğer haber gerçekleşir ve Kennedy giderse (Umarım) Solo filminin en büyük başarısı olarak kabul edebiliriz bu olayı :slight_smile:

(Geek Velet) #2989

Yalnız Clone Wars 'ya çok kötü bölümler var. 10/10’luk bölümler de var. 3/10’luklar da. Rebels başta tökezledikten sonra hep 8-9 aralığında gitti.

(Berkant) #2990

O konuda haklısın.The Clone Wars’da cidden bazı bölümler (özellikle ilk sezondaki bölümlerin çoğu) saç baş yoldurtacak şekilde vasat ve gereksiz oluyor.Hele hele tek klonların olduğu bölümlerden feci sıkılan biriyim.Adı ‘‘The Clone Wars’’ olan bir animasyondan ne bekleyebilirim tartışılır ama orada Master Yoda,Chosen One ve Obi Wan gibi kilit karakterler varken bir grup iradesiz (bunu hakaret anlamında söylemedim) askerin fakir bir köyü droidlerden koruması pek fazla ilgimi çekmiyor maalesef.
Rebels’da ise durum biraz daha basit.Ana karakterler belli.Biraz orjinal üçlemeyi hedef alan bir animasyon olduğu için Clone Wars gibi politik ağırlıkta bir animasyon değil.Mesela doldurma bölümler genelde bir yerden malzeme kaçırırken Stormtrooperlarla savaştıkları sekanslarla geçiyor.Ana karakterler belli olduğu için oradaki bir olay gelecek bölümlere temel oluşturabiliyor.Clone Wars’da maalesef öyle değil.O yüzden Rebels’ın doldurma bölümleri Clone Wars’un doldurma bölümlerinden daha iyi bence.
Tabi ‘‘Hangisi genel olarak daha başarılı bir animasyon ?’’ diye düşünürsek her türlü :
Clone War > Rebels

(Geekiz ama ergeniz) #2991

Clone Wars’ı izlemedim daha,yarın bir karnemi alıp,arkadaşlarımla son bir gezeceğim,sonra da kendimi eve kapatacağım,ne de olsa 6 sezon var önümde :blush:

(Berkant) #2992

Güzel zaman geçirirsin :slight_smile:

(Bat of Gotham or Muhit) #2993

Dublajlı izleyen var mıdır CW’ı? Ya da internette bi yerde kaliteli altyazılı hali var mı? Yoksa mecbur netflixten dublajlı izleyeceğim ben de.

(Berkant) #2994

Dublajlı sakın bulaşma bence.Dizinin kalitesini ve seviyesini 2 kat aşağı çekiyor.Ben SezonlukDizi’den izliyorum.Görüntü kalitesi ve altyazı olarak bayağı başarılı :slight_smile:

(y) #2995

Buraya girmek istemeyenler için de linkleri atayım
Last jedi ilk bluray satışların da ep7 den yüzde 56 daha düşük satmış.Force awakens 3.420.000 ünite satış gerçekleştirirken last jedi 1.940.000 satış gerçekleştirmiş

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #2996

(Geekiz ama ergeniz) #2997

Zaten 2019’da bu üçleme bitiyor.2020’ye kadar zaten beklemiyoruz.

(Berkant) #2998

2020’ye kadar çıkacağını bekleyen var mı ki ?