Star Wars Galaksisi 🌌

(Geekiz ama ergeniz) #3101

Hayden çok bozuldu yalnız."Kırk yılın başı mağaramdan çıktım,olana bakın"havasında :joy::joy:

(Berkant) #3102

Adam’a genelde ‘‘Tipsiz,Hayden gibi kötü adam karizması yok.İyi de rol yapamıyor.Karakter ergenin teki.Bu nasıl Sith ?’’ diye gömenler vardı TLJ ve özellikle TFA zamanında.Tip olarak pek üst düzey değil ama karizması var ve oynadığı rolün hakkını veriyor bence Adam Driver :slight_smile:

(Geekiz ama ergeniz) #3103

Yakışıklılık ile karizma ayrı kavramlar. Çirkin ama karizma diye bir tanım da var.

(Berkant) #3104

İşte bazıları bunu anlayamıyordu :slight_smile:

(Geekiz ama ergeniz) #3105

Rian Johnson en iyi senaryo ödülü almış. :joy::joy::joy::joy::joy:

(Berkant) #3106

‘‘En iyi efekt’’ yada ‘‘En iyi sinematografi’’ dalları varsa onları bayağı hak ederdi aslında Last Jedi.’‘En iyi senaryo’ ödülünü almasını bence her türlü filme sıkıştırdığı twistlere borçludur Rian bey bence.Ben artık ödülleri takmıyorum şahsen.Rastgele film seçip veriyorlar bazen.Suicide Squad rezilliğinin bile zamanında oscar’a aday olduğu ve hatta daha kötü aldığı bir dünyada yaşıyoruz sonuçta :slight_smile:

TLJ’ye bir film olarak bakınca ortalama üstü iyi bir film olarak görüyorum ama bir Star Wars filmi olarak bakınca Star Wars’u iyice basitleştiren ve Star Wars havasından da bayağı uzak bir film olarak görüyorum.Snoke öldükten sonra filmden beklediğim Star Wars havasını bir an için aldım.Aldım ama yine temele bakınca Star Wars mantığından çok uzak şeylerin üstüne kurulu bir film ve üçleme var karşımızda.Ondan önceki Rose ve Finn’in maceraları falan inanılmaz gereksizdi.Zaten 2 karakter de gereksiz bana kalırsa.Tabi bunun kadar hatta bundan daha fazla TFA’dan nefret ediyorum şahsen.Yıllarca büyük hype ile bekleyip A New Hope remakesi çıkan ve ayrıcaTLJ’nin yaptığı gibi Star Wars’un temelinden biri olan Force’u basitleştirmesi aşırı sinirlendiriyor beni.TLJ’yi açıkçası TFA’dan daha çok beğendim.Bir Star Wars filmi olarak aynı eksikliklere sahipler ama bir film bakımından bakınca daha doyurucu bir film gibi geliyor bana TLJ.Episode IX’in TLJ’de bölünen fanları birleştirmesi gereken bir film olması gerekiyor ama şahsen bunun JJ Abrams ile mümkün olacağını düşünmüyorum :frowning:

(Geekiz ama ergeniz) #3107

O uzay atları mevzuları sırasında ,fark etmeden sesli bir şekilde"sikmişim uzay atlarını!! dedim. Çıkarken salondan, millet bana ters ters bakmıştı.

(Berkant) #3108

Sinemada aslında görsellik açısından zevk almıştım o sahnelerden ama evde tekrar izleyince milletin neden nefret ettiğini anladım o sahneden.Çoğu şeyi sinemanın büyüsüne kapılıp fark edemiyorum bazen.Evde tekrar izleyince anlıyorum :slight_smile:

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #3109

(Berkant) #3110

Üzdü bu.

(marko) #3111

resim

(Geekiz ama ergeniz) #3112

Bir yürüyün gidin yaa!
Ne aileymiş bee? Kylo Zaten akrabası olsa söylerdi Rey’e. Rey’i ikna etmek için en iyi yoldu bu.

(Berkant) #3113

TFA’dan sonra bunların akraba olmasını söylemeleri normal de TLJ’den sonra hala kalmış demek bu teorilerden :joy:

(Geekiz ama ergeniz) #3114

Kylo bildiğin orada “benim için bir şey ifade ediyorsun” dedi. Herif akrabasına yavşar mı yaa? :joy::joy:

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #3115

Luke?

(Geekiz ama ergeniz) #3116

Luke derken?

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #3117

Adam kızkardeșine atladı?

(Geekiz ama ergeniz) #3118

Bilmiyordu ki çocukcağız!

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #3119

Ya Kylo da bilmiyorsa?

(Geekiz ama ergeniz) #3120

Hayallerimi yıkmaaa! :unamused::unamused::unamused::unamused: