Star Wars Galaksisi ­čîî

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1899

├ľyleyse gel sar─▒lay─▒m.

(ÔÇťDaisy Ridley FanboiÔÇŁ ) #1900

├ç├╝nk├╝ bir noktada yapacaklar filmler ele┼čtirmenler taraf─▒ndan ellerinde patlayacaklar. :rage:

(Emirhan) #1901

Darth VaderÔÇÖ─▒n 2017 versiyonuna ve Anakin&Obi-WanÔÇÖa daha ba┼člayamad─▒m. O y├╝zden onlar hakk─▒nda fikrim yok. Ama Darth VaderÔÇÖ─▒n 2015 serisi iyiydi. SidiousÔÇÖun VaderÔÇÖ─▒ s─▒namak i├žin olu┼čturdu─ču ekibi sevmesem de VaderÔÇÖ─▒n karakterini ve ├žalkant─▒l─▒ yap─▒s─▒n─▒ ├žok iyi yans─▒tm─▒┼člard─▒. Finalde Doctor AphraÔÇÖy─▒ hi├ž ac─▒madan uzay bo┼člu─čuna g├Ândermesi VaderÔÇÖa sa─člam s├Âvd├╝rm├╝┼čt├╝.

(Burak) #1902

J.J. Abrams harika bi y├Ânetmen, The Force AwakensÔÇÖda baz─▒ shotÔÇÖlar vard─▒ resmen Star Wars evreninin i├žine soktu izleyiciyi, ├Âzellikle ├ž├Âl sahneleri falan muazzamd─▒. Rogue One denen overrated bullshitÔÇÖten ├žok ├žok daha oturakl─▒ ve olmu┼č bir filmdi g├Âr├╝nt├╝ olarak. Senaryosu vasatt─▒ diye J.J. AbramsÔÇÖ─▒ ├ž├Âpe atmak haks─▒zl─▒k olur. George Lucas olmayacaksa ilk tercih J.J. Abrams olmal─▒.

(ÔÇťDaisy Ridley FanboiÔÇŁ ) #1903

Bu konuda sana katilimiyorum. ├ç├╝nk├╝ Force awakens boktan bir filmdi. J.J. ABRAMS ve kathleen kennedy evrenini a─čz─▒n si├žtilar, s─▒├žmaya da devam ediyorlar. :slight_smile:

(ÔÇťDaisy Ridley FanboiÔÇŁ ) #1904

Disney ile Lucas film aras─▒nda ki ili┼čkiyi ├Â─črenmek isteyenler bunun okusun. :slight_smile:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1905

Ben dedim ki: ÔÇť─░┼čte Darth VaderÔÇŁ

2017 serisinde de baya k├Ât├╝ ama, bilemiyorum bana atarl─▒ ergen k├Ât├╝l├╝─č├╝ gibi ama atarl─▒ ergen demenin as─▒l nedeni ayd─▒nl─▒k tarafa ge├žmekle hi├žbir problemi olmad─▒─č─▒ h├ólde kendi ismini duyunca ├Âfkelenip karanl─▒k tarafa ge├žmesi ├žok sinir bozucuydu. ÔÇťI hate sandÔÇŁ de─čil belki de ama ÔÇťNOOOOOOOOÔÇŁ k├Ât├╝l├╝─č├╝ndeydi. PalpatineÔÇÖin ÔÇťI am your friendÔÇŁ filan demesi. JediÔÇÖ─▒n Darth VaderÔÇÖ─▒ o kadar ├žok ├Âld├╝rme ┼čans─▒ olmas─▒na ra─čmen plot shield sayesinde (asl─▒nda ├Âlmedi─čini anlayamay─▒p)
├Âld├╝rmemesi , b├╝t├╝n tuzaklar─▒ kapat─▒p VaderÔÇÖ─▒n ge├žmesine izin vermesi. Yani ├žok sevmeye ├žal─▒┼čt─▒m ama olmad─▒.

Bu noktada ne oluyor dedim bir an :smiley:

(Melike) #1906

Anakin ve Obi-WanÔÇÖ─▒ be─čendi─čimi hat─▒rl─▒yorum. Fena de─čildi, ayr─▒ca yeni canondaki ilk prequel bazl─▒ ├žizgi roman serisiydi.

(Do─čukan K├Âse) #1907

Bu arkada┼č san─▒r─▒m Hollywood ile pek i├žli d─▒┼čl─▒ de─čil. Senaryoya elbet yap─▒mc─▒ ┼čirketler kar─▒┼č─▒yordur ama bir filimde her zaman ilk adam y├Ânetmendir. Senaryoda ondan ├ž─▒kar senaristler onun dedi─čini ka─č─▒da d├Âker. Star WarsÔÇÖ─▒n ya┼čad─▒─č─▒ bu y├Ânetmen sorunuda tam burdan ├ž─▒k─▒yor i┼čte. Y├Ânetmen hakl─▒ olarak film benim deyip kendi de─či┼čikliklerini yap─▒yor iyi, k├Ât├╝ oras─▒ tart─▒┼č─▒l─▒r. Disney(Lucasfilm)'de evet, hay─▒r diyor bu de─či┼čikliklere. Ne zamanki y├Ânetmeni ┼čekillendiremiyor Disney kovuyo yerine laf─▒n─▒ ge├žirebilece─či birini getiriyo ki bu Hollywood i├žin ├žok ola─čan bi┼čey.

Ama yapmay─▒n yahu ├žekti─činiz film Star Wars evreni filmi bu kadar ├žocuk oyunca─č─▒na d├Ânmemeli bu i┼čler. 9ÔÇÖun y├Ânetmeni hikayesel a├ž─▒dan daha kararl─▒ bir yap─▒m ├žekmek istedi─či i├žin 8ÔÇÖin setinde bile ├žekimler yapt─▒. Ne oldu ┼čimdi onlara puff u├žtu gitti. Hadi diyelim Disney bi ┼čekilde hakl─▒ 9 ├žok k├Ât├╝ g├Âz├╝k├╝yodu ka─č─▒t ├╝st├╝nde. Getirdikleri adam J.J Abrams, 7ÔÇÖnin i├žine eden, elini att─▒─č─▒ d├╝zg├╝n tek i┼čin Star Trek olan bi adam. Di─čer b├╝t├╝n i┼čleri hem bi umutla ba┼člay─▒p, kocaman bir balon olup patlayan i┼čler. Bu kadar overrated bi y├Ânetmen daha g├Ârmedim ben. Star Wars i├žin umutlar─▒m─▒ koruyan sadece solo filmler art─▒k. Umar─▒m bu yazd─▒klar─▒m─▒ 9 ├ž─▒kt─▒─č─▒nda yiyip otururum yerime ama hi├ž sanm─▒yorum

(Winston Smith) #1908

HAYIR bu Disney gelsin :peach::peach::eggplant::eggplant:

(├Â─čnk├╝) #1909

Neyse en az─▒ndan Return of the Jedi A New HopeÔÇÖtan daha g├╝zel bir film, Episode IV da Force AwakensÔÇÖdan daha g├╝zel olur.

(meta) #1910

Bunu kim yay─▒yor ya. YOK B├ľYLE B─░R ┼×EY.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1911

Tam tersi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. A New Hope ger├žekten tutkuyla , hayalleri ger├žekle┼čtirmek i├žin yap─▒lm─▒┼č bir film gibiydi, Return of the Jedi para kazanmaya oynad─▒ gibi, Ewoklar, Slave Leia vb. ile.

(Do─čukan K├Âse) #1912

Hmmm mesela kendisi

(├Â─čnk├╝) #1913

Ben biraz ┼čakal─▒ komikli yazm─▒┼čt─▒m, ÔÇťilerideki filmlerle ilgili tek umudum eski filmlerin ayn─▒s─▒n─▒ ├žekiyorlar ve onlar da g├╝zel filmlerÔÇŁ gibi bir ┼čeyi kastetmi┼čtim. Yoksa Episode I ve VII d─▒┼č─▒nda hi├žbir filmi ben vasat bulmuyorum, ayn─▒ tatl─▒┼čl─▒kta g├Âz├╝mde hepsi. Eski filmlerin ayn─▒s─▒n─▒ y├╝ksek teknoloji ile izlemekten tatmin olan bir kitle Jar Jar BinksÔÇÖten daha tehlikeli ve bu kitleye oynad─▒klar─▒n─▒n en b├╝y├╝k g├Âstergesi bu adam─▒ (ad─▒n─▒ anm─▒yorum) tekrar ba┼ča getirmeleri. DC filmleri ve Star Wars filmleri ├žok benzer ┼čeyler ya┼č─▒yorlar, iyi ki Star WarsÔÇÖun Injustice gibi bir kaynak materyali yok.

(meta) #1914

Daha ├Ânce 9ÔÇÖa yol yapmak i├žin 8ÔÇÖe sahne ekletti diye payla┼čan ├žok ki┼či g├Ârm├╝┼čt├╝m, hemen atlam─▒┼č─▒m, onu ima etmiyormu┼čsun san─▒r─▒m kusura bakma.

Sonu├ž olarak Trevorrow bir sahne ├žekmemi┼č, hali haz─▒rda ├žekim yap─▒lan bir lokasyonda 9ÔÇÖda kullanmak i├žin ufak bir ek sahne ├žekmesini istemi┼č Ryan JohnsonÔÇÖdan.

(ÔÇťDaisy Ridley FanboiÔÇŁ ) #1915

Hollywood i┼čler The Avengers film de beri iyi gitmiyor. St├╝dyolar istedikleri gibi senaryo m├╝dahale edip , y├Ânetmen kovabiliyorlar. Ki star wars filmler senaryolar─▒n ├žo─ču kathleen kennedy onay─▒n─▒ da ge├žiyor anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla. Ayr─▒ca DisneyÔÇÖin Lucas film ve Marvel ile ili┼čkisi Warner Bros ve DC ili┼čkisi ve ya her hangi bir st├╝dyo kendi alt─▒ndaki bir marka ile olan ili┼čkisini kadar anla┼č─▒l─▒r de─čil.:slight_smile:

(Muhsin Bayram) #1916

Gareth EdwardsÔÇÖ─▒n Rogue One ek ├žekimlerinden ┼čutlanmas─▒, Lord & Miller ikilisinin Han Solo filminden kovulmas─▒ ve ┼čimdi de Colin TrevorrowÔÇÖun de─či┼čtirilmesinin ard─▒ndan hala y├Ânetmenlerin Star Wars konusunda bir s├Âz sahibi oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorsunuzdur umar─▒m.

Star Wars yap─▒mc─▒ kontroll├╝ bir seri. Kathleen Kennedy ne diyorsa o. ─░yisiyle k├Ât├╝s├╝yle t├╝m sorumluluk ona ait.

(Zalet Nenci) #1917

Bu salaklar Rogue OneÔÇÖ─▒ nas─▒l ├ž─▒kard─▒, b├╝y├╝k bir s─▒r.

(Do─čukan K├Âse) #1918

tam olarak ├Âyle. y├Ânetmenler bug├╝ne kadar genelde son nokta idi filmilerde. ne zaman MCU ve ona benzer seriler film sekt├Âr├╝n├╝n merkezine oturdu i┼čler de─či┼čti. art─▒k ┼čirketler ÔÇťb├╝y├╝kÔÇŁ y├Ânetmenlerle pek ├žal─▒┼čm─▒yo. kenarda kendini yenini yeni duyuran gen├ž yeteneklere y├Âneliyorlar. sebep gayet basit. laf ge├žirebilme. o b├╝y├╝k y├Ânetmenlere ┼č├Âyle yap b├Âyle yap dese adam an─▒nda atar texti y├╝zlerine ├ž─▒kar gider oradan. neden ├ž├╝nk├╝ bu i┼čler bug├╝ne kadar b├Âyleydi.

y├Ânetmenler iyi-k├Ât├╝ bize hayal d├╝nyalar─▒n─▒, duygular─▒n─▒ d├╝┼č├╝ncelerini aktarmaya ├žal─▒┼č─▒yolard─▒. bu b├╝y├╝k ┼čirketler ise sa─č cebindeki c├╝zdanlar─▒n─▒ doldurmaya ├žal─▒┼č─▒yolar. olayda burada kopuyo zaten. iki taraf anla┼čam─▒yo ve olan koskoca k├╝lliyatlara, g├╝zelcecik filmlere oluyo.