Star Wars: The Last Jedi

(Takeshi Kovacs) #406

Kylo ren malı çıkarmasaydı maskeyi bari biraz asil duruyordu

(Hakan) #407

Adamın torpili büyük yerden muhtemelen. O burunla bilemiyorum. :neutral_face:

(iso) #408

Fragman tamamen şov ya. Farklı farklı sahneleri birleştirip koymuşlar ardarda. Snoke Ren Luke Rey. Kim kimle konuşuyo belli değil.

Reyle Ren aynı mekanda bile değil burada bence. TFA fragmanında da Finn’i ışın kılıcı kullanırken falan göstermişlerdi. Halbuki Reymiş asıl adamımız. Benzer numaraları bu fragmanda da yapmışlar. Yemeyiz artık bu numaraları. Gerçi Rey’in karanlık tarafa geçmesini acayip istiyorum. Hatta karanlık tarafa geçip şu ağlak Kylo Reni öldürse çok güzel olur.

• Çoğu kişinin dediği gibi Luke acayip korkak ya.
    Umarım tüm filmde böyle olmaz. Tüm heybetiyle The Grand Master Luke Skywalker izlemek istiyorum. Çok şey mi istiyorum ya?

• Poe Dameron şu an en sevdiğim adam diyebilirim. Uzay savaşında Kylo’yu kevgire çevirse ne güzel olur.

Şu sahneyi ESB’te Hoth asi üssünde Luke ve Han’ı bekleyen Leia’yla olan benzerliğiyle düşününce baya bi duygusal oluyor ve çok beğendim. Ama ne yazık ki bunlar gönderme falan yapmıyor eski filmleri aynen geçiriyolar. Bu sahneler ise akla bu filmin 5. filmin aynısı olacağına dair endişeleri getiriyor akla yine.

• Keşke Snoke’un Rey’i ele geçirdiğini göstermeselerdi fragmanda. Bir Hype yaratsa da büyük spoiler sonuçta.

Hâlâ çekingeliyim bu filmden. Fragman normal. Her şey çıkabilir bu filmden.

(Melih Erpulat) #409

O maske zaten niye vardı başta? Maske çıktığında oha aq ya döndük biz filmi izlerken

(Emirhan) #410

Şu yeni kadroda Star Wars karakteri havasını en hissettiren harbiden Poe Dameron ya. Adamım Poe. <3

(y) #411

film süresi ortaya çıkmış

(Hakan) #412

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #413

(Jüpiterde'ki Baykuş) #414

İlk defa bir yorumuna katılıyorum sanırım.Disney Star Wars ruhunu mahvetti ya,gerçekten ihtiyaç yoktu diyorum ben bu yeni üçlemeye ilk duyurulduğundan beri.Sevdiğimiz şeyler illaki değiştirelecekti,sağolsunlar soğutmayı başardılar beni güzelim markadan.Film falan görmek istemiyorum bir süre.SW’un tek iyi tarafı yine Expanded Universe, çok bariz artık.

(Ertunç Doğan) #415

Ben bu fragmanı izlerken sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Çünkü episode 7 de uyguladıkları trailer hareketini yapmışlar. Luke un korkak olmasını gerçekten iyi yedirmeleri gerek!! Poe dameron ı karakter açısından seviyorum ama uçak kullanırken hepsine takır takır vurmasını sevmiyorum. Bana yapay geliyor. Eski filmlerdeki pilotlukda hiç değilse zorlanıyorlardı. Kylo ren i gerçekten ciddiye alamıyorum çünkü bir jedi tapınağını yokeden kişi ışın kılıcı sallayan bir tesisatçıyı tek hamlede yenmeli bana göre!( İnş. luke un korkusunun sebeplerinden biri değildir.) Bu filmin bana göre en iyi işlemesi gereken karakter snoke(snoke
ne kadar daha iyi işlenirse biz rey in karanlık tarafa geçme olasılığına o kadar daha iyi inandırmış oluruz.)

Yani empire strikes back i arındıran sahneleride vardı yeni bir şey belki vermişlerdir dediğim sahnelerde ama dikkat çekilmesi gereken asıl özellik bence çok iinsan üzüldü ve artık insanlar eskiye göre çok konuşmuyor. Ve herhalde bende o üzülenlerdenim.

(JR Ewing) #416

Tavuğun suyunun suyu durumu söz konusu. Prequel seri de çok eleştirildi ama yeni bir şey deniyordu, o dönem izleyicilerin ne kadarı bu denemelerin değerini fark etti bilemiyorum fakat şu an çok daha net anlaşılıyordur.

Şu uzay gemilerinin ön planda olduğu sahneler de hiç ilgimi çekmiyor. İlk serinin dönemine göre uzayda böyle bir sahnenin resmedilmesi sinema sanatı açısından elbette önemlidir ama artık bu sahneler gereğinden uzun sürüyor kanaatindeyim.

(Well,what do you expect? The Comedian is dead ) #417

Çok yerinde bir tespit,katılıyorum

(Aklı olan delirsin. ) #418

15 saniyelik teasera baya yükselmiştim ama fragman pek zevk vermedi. Yukarıdaki son 27287 yorumu tekrar edip filmlerdisneyldojd demek istemiyorum o yüzden biraz kısa kesecem.
~luke abim sen nasıl böyle bir gücü daha önce bir defa gördün gözünü seveyim,hadi başlarda obi wan’ın gücünü anlayamayacak kadar çaylaktın ama yoda,vader,emperor?hadi bunlarıda geç, sen kendin inanılmaz bir güçsün. Force’un yoğun olduğu her kişiye böyle davranırsan işimiz zor.
~fragmandaki fake’ler çok barizdi,bu sefer yemedik.
~adlarını bilmediğim pretorian(iyi attım ama) guards’lar aktif olarak kullanılmazsa çok küfredecem.
~first order bu kadar büyük bir organizasyon olmamalı,bu filmde artık kesin cevaplar bekliyorum.
~film içinde kesinlikle zaman atlaması olmalı,yoksa rey’in yine vahiy yoluyla lightsaber’i bu kadar iyi kullanması baya saçma olur.
~republic görmek istiyorum artık.üç gezegen patlattılar diye republic yok olmadı sonuçta.
Olumlu yorumlarımda
~cgi güzel.:v:

(Hüseyinli Devleti'nin Hükümdarı) #419

Ben rey mi ne ile kylo ren in kardeş olduğuna artık iyiden iyiye inandım. Aha da buraya yazıyorum. Birinin ‘’ Durun siz kardeşsiniz! ‘’ diye bağırmadığı kaldı.

(Well,what do you expect? The Comedian is dead ) #420

Valla daha kötüsüde olabilir,bu dursun bi köşede😁

(Melike) #421

Şu sıkıntılı zamanlarımda beni bu kadar mutlu edip coşturduğu için, film b*k gibi de olup çıksa yine de sinema salomundam gülümseyerek ayrılacağım ben.

Fragman, Justice League fragmanından sonra ilaç gibi geldi açıkçası. Bana Star Wars’u ne kadar özlediğimi, sevdiğimi hatırlattı.

Her ne kadar yeni üçlemede Luke için seçtikleri yolu çok beğenmesem de, onu bir hoca olarak görmek beni sevindirdi. Ayrıca yine bir training görmek… Biraz üzücü, ama bir yandan da Kylo’nun da trainingini göreceğiz büyük ihtimalle. Umarım Knights of Ren olayını biraz genişletirler, konseptleri çok hoş çünkü, görmek istiyorum biraz.

Önceki yazan arkadaşlar da demişler zaten, dramatik efekt için farklı sahnelerden birleştirmeler çok yapılmış gibi. Leia ölmeyecek diye haber gelmişti diye hatırlıyorum yani ben.

Aklıma gelmişken söyleyeyim, Kylo’yu ne kadar sevdiğimi anlatamam. TIE Fighter sürerken görünce gözlerim yaşardı. Minibüste izlediğim için içimde tutmam gerekse de bayağı bir bağırdım sevinçten.

Fragmanın en başında “When I saw you…” diyor ya, diyorum ki acaba Kylo ve Rey’in ikisinden de mi bahsediyor? Evet, ben hala Rey’in önceden Luke’un yanında olduğunu düşünmekteyim.

Bir de son sahnede Kylo’nun suratında o yarasının üstüne yaptıkları garip implantımsı şey yok, ya vision ya da filmin bayağı başlarında olacak bir sahne.

Son olarak, o space battle sahnesi. Acayip hype yaptım. Bilmiyorum, ben beğendim ya. ÖZLEDİM STAR WARS’U YAHU İKİ SAAT BOYUNCA MARK HAMILL İN SURATINI KOYSALAR İZLERİM

(Winston Smith) #422

Finn Jedi çıkma ihtimali yüzde kaç?

(Hüseyinli Devleti'nin Hükümdarı) #423

Yüzdelerle ölçülemeyecek kadar az.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #424

Fragman çok kötü değil mi ya?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #425

Achievement Get: Short Way To Pub!
Summarize the last 50+ posts.