Star Wars: The Last Jedi

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #487

Hadi onları açıkladın Blaster’ı alıp tek atıyor gelen geçene onunda mı eğitimini almış.Millennium Falcon’a binip gemiyi Han Solo’dan daha iyi biliyor.Rey her şeyi daha iyi yapıyor/biliyor.Mary Sue bildiğin.
Bunları tartışmanın da bir manası yok.Benzer soruları JJ Abrams’a da sordular biz çocuk filmi çekiyoruz dedi.Bu kadar arkadaşlar.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #488

Gerçekten bunun dediğim. :slight_smile:

(Geek Velet) #489

Ben çoktan aldım biletleri. Buluşalım mı Akasyada(muhit buluşması, vuhuu) 12.10 geçe İmax’te.

(Hakan) #490

Akasya bana ters, Avrupa tarafındayım.

(Geek Velet) #491

Ah beee :rofl:

(Geek Velet) #492

Gelebilecek var mı peki?

(Volkan Şahin ) #493

Buralar hep Avrupa Yakası yiğidim.

(Geek Velet) #494

Noooooooooo!!! God damned.

(ÖEÜ) #495

Blaster kullanmasına bir şey diyemeyeceğim, herkese tek mi atıyordu hatırlamıyorum çünkü. Ancak Millenium falconu iyi bilmesinin altı yeterince dolduruldu filmde. Millenilum Falcon’un belli bir zamandan beri sahibi olan Unkar Plutt için çalışan ve geminin tamirine yardımcı olan biri Rey.

7 yaşındaki haliyle Pod yarışını kazanan hatta Droid kumanda gemisini havaya uçuran lil Ani’nin olduğu üçleme.

O egzost çıkışına saldırıp da başarılı olamayan diğer pilotlar da iyi pilottu. Hedef bilgisayarlarını kullanarak da hi vuramadılar o hedefi. İşte Potansiyel ya da Güç dediğimiz kavram burada başlıyor.

Senin derdini anlayabiliyorum. Ancak Jedi ların hiçbiri basmakalıptan çıkmış imalat ürünü değil bence. Yoda ya da Obi Wan korkmadı diye Luke da korkmayacak diye bir şey yok. Luke, onların çeyreği kadar bile eğitim almadı, antik Jedi kültürü ile de eğitilmedi. Dolayısı ile ruh hali, kişiliği ve güce bakış açısı elbette çok daha farklı olacak.

Leia dediğimiz kişi, Luke kadar güçle bağlantılı değil bu bir yana, bir de güç kullanıcısı olmayan bir adam ile evli. Doğacak çocuğun ‘‘çok güçlü’’ olma gibi bir garantisi yok bence.

Rey’in geçmişi hakkında tatmin edici bir açıklama göremezsek, ben de katılırım sana ancak şuan çamur atmak için erken diye düşünüyorum.

Bu lafın kaynağını da görmek isterim.

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #496

Ya, film bana çok… Ne biliyim. Zevksiz geldi. Bazı yerlerde “Eeeehhh! Off, bu ne ya…” gibi hissettim. [küçük çocuğun sinirlenip eliyle profesör x oluşu, yok sis bombası bulamadık yere ateş ettik adamı kör ettik falan…] Interstellar kafasıyla çekilmeye çalışılıp “Yok yaa, boşver amaaan” denmiş gibi geldi. Oyunculukları da pek sevmedim. Hele bir de o küçük çocuk. O ne öyle ya?! Saçma saçma; yok “annemi kurtaracak kadar güçlü değildim”? yok “Seni öldürmüyorum çünkü anam öyle istedi” falan.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #497

İlk atışını kaçırıp sonra gelen 2 Stormtrooper’u 2 atış da öldürüyor.

(JR Ewing) #498

Arada önemli bir fark var, Anakin Skywalker sıradan rakiplere karşı galip geliyor, karşısında Sith Lord’u veya Jedi Şövalyesi yok. Attack of the Clones’ta padawan’ken acele edip Count Dooku’nun karşısına çıktığında da mağlup oluyor zaten.

Ek olarak, Anakin Skywalker’ın gücü ve serideki konumu Star Wars: The Clone Wars serisinde, 3. sezonun 16. bölümünde detaylı olarak işleniyor. Buna rağmen Revenge of the Sith’te Obi-Wan’a da yenilmişti.

(Ertunç Doğan) #499

Yaa Rey ne kadar güçlü olursa olsun 5 dk. da mindtrick atması bayağı eğitimli olması gereken bir iş. George lucas Anakin’in bir eğitim görmeden force kullanmasını bile mucizevi olarak gösterirken bu bana aşırı saçma geliyor.

(fza) #500

Çok güzel bir filmdi bence. Sonu da etkileyiciydi. Underrated hatta.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #501

Aynen katılıyorum hadi diyelim. Bu kız Jedi eğitim almadı Diyelim. en azından nasıl bu kadar iyi dövüşebildiğinin biz en azından anlaşmaları lazım.:slight_smile:
@Pomeron_Reboot aynen katılıyorum bence de güzel bir film ama umarım burada oradakin de daha iyi bir iş çıkarmıştır. :slight_smile:

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #502

Ahhh… Bilemiyorum… Bana biraz şöyle geldi: Hani böyle canın çok sıkılır, açıp film izlemek istersin. Girersin ve “Hadi bilimkurgu izleyiverem” dersin. Daha sonra sayfalar arasında dolaşırken, böyle… duyulmamamış, pek bilinmeyen, “underratted” bir film bulursun ya. Heh, bence bu öyle değil. Bence bu daha çok; şehirlerarası otobüslerde olan bir film gibi. Yani “bilimkurgu aşkın” doruklarda, ancak izleyecek bir şey bulamıyorsun ve “neyse, bunu izleyem bari” dersin ya. İşte bu o film.

(fza) #503

Hak ettiği övgüyü alamadı=Underrated. O yüzden ben böyle düşünüyorum. Başarılı bir filmdi bence.

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #504

Yoo fena bir film değildi deeee… “Yaaaniiiğğ” bir filmdi benim için. Onun yerine açar Star Wars 7’i izlerim. Olsun yine de, fena değildi.

(Geek Velet) #505

En sevdiğin olmasına lafım yok ama Orijinallerde Luke hiçbir savaşı kazanamadı hatırlarsan öhöm.

(JR Ewing) #506

Aldığı kısa süreli eğitimle lightsaber’ı kullanabilmesi bile şaşırtıcı bence.