Steven Universe Tapınağı 💎

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1

Steven Universe'e özel bir yer olmaması bu muhitte, çok büyük bir eksiklikti. O eksikliği gidermiş olayım, buyrun:

Animasyon Loncası
(Aku ) #2

Bu zamana kadar konusu açılmamış mı ? Yazıklar olsun muhit. Neyse çok severdim ama son 5 bölümünü izlemeye bi' türlü vakit ayırmadım, en kısa zamanda bakarım.

(sergen) #3

başlığı açmasın bari hiç izlemeyenler için ufak bir açıklama konu, yapı ve karakterler hakkında yapıver :stuck_out_tongue:

(İbrahim Korkmaz) #4

Dizi ile ilgili bana merak ettiklerini bana sorabilirsin:)

(sergen) #5

konusu ne mesela, rick gibi kafasına gore mi, gravity falls'daki gibi gizem mi? ben bir bölüm televizyonda denk geldim biraz dandik geldi açıkçası ondan açıp izlemeye tenezzül etmedim ama muhite girdiğinden beri @Audomarus_Fridia'nın pp'sinden ötürü bir "acaba güzel mi lan" sorusunu soruyorum kendime.

ne biliyosan dök ortaya :slight_smile:
spoiler vermeden mümkün mertebe :stuck_out_tongue:

(İbrahim Korkmaz) #6

Steven Universe'ün ilk sezonu tamamen bir introduction. Neyi mi kastediyorum? İlk sezon tamamen sana, karakterleri, onların amaçları, ana hikayenin temeli gibi şeyleri tanıtıyor. konusu kısaca, Steven isimli yarı uzaylı bir çocuğun kendi türünden üç kişiyle birlikte Dünyayı korumasını anlatıyor (çok özetledim ama konu gerçekten iyi.) Bu uzaylıların adı "Kristal Taşlar". Gravity Falls 2012'de çıktığında "gizem" konusunda pek çok diziye örnek oldu. Steven Universe de bunu yaptı ama GF ağır değil.
ANA HİKAYE İÇİN ÖNEMLİ KARAKTERLER:
Steven
Garnet
Pearl
Amethyst
Peridot
Lapis Lazuli
Connie
Rose Quartz
Daha sorunuz varsa, hepsini yarın cevaplamam gerek :smiley: Ben hep buradayım...

(sergen) #7

kaç sezon var? ilk sezon için giriş sezonu​ dedin ama geri kalanından ne anlatılıyor? bide birine bu diziyi tavsiye edecek olsan hangi bölümü tavsiye edersin ?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #8

Ben de dökeyim ortaya, Steven Universe tamamen duygularla ilgili bir çizgi dizi, bütün olayı, bütün kurgusu, her şey duygularla ilgili ama Steven Universe'ün öbürlerinden farklı olarak iyi yaptığı şey bu duyguları çoğu zaman çok doğal ve çok gerçekçi aktarma yetisi ve aynı zamanda hem mitolojik hem de bilim kurgusal bir iş olabilmesi.
Pine Tree iyi özetlemiş konuyu, hatta fazla bile şey söylemiş, gem'lerin, bu örnekte Crystal Gems'in (Crystal Gems, Gem vb. çevirmiyorum özel isim hepsi) uzaylı olduğunu söylemiş. Ben ilk Steven Universe izlerken uzaylı olduklarının farkında değildim mesela, spoiler'lık bir mesele olmuş bu.
Dizi de zaten sana onlar uzaylıymış gibi hissettirmiyor, çok yoğun bir şekilde mitolojik varlıklarmış hiss veriyor, uhrevi varlıklar gibi sanki. Yavaş yavaş Crystal Gems'in sana dizinin söylediği kişiler olmadığı ortaya çıkıyor aslında. Onlar uhrevi koruyucular değil, uzaylı.
Dizi karakterlerini de çok yerli yerine oturtan ,hem karakter gelişiminin hem de değişiminin çok fazla olduğu bir seri.
Birinci sezon bir intro'dan fazla, doğru hem bir kuluçka süresi, hem de hikayenin alttan alta geliştiği bir süreç ve sonra, birinci sezon finalinde çok fena vuruyor dizi, vuruyor ve gol de atıyor, ard arda çok şey öğreniyorsun aniden. Birinci sezondan sonrasını anlatmak çok spoilerlı olur, çok hem de, acayip spoilerlı olur. O yüzden hiç anlatamam ama bir şeyler atayım ortaya, isyanı anlatıyor dizi ondan sonra biraz biraz.
İzlemeye başlamak için muhtemelen ikinci bölümü tavsiye ederim, sezon 1 bölüm 2, çok güzel bölümdür. Hala favori bölümlerimdendir (ama kesinlikle birinci sıram değil) ve favori şarkılarımdan biri bu bölümde çalar:

Resime aldırma :stuck_out_tongue:

(İbrahim Korkmaz) #9

Şimdiye kadar 4 sezon var. 5.sezon Mayıs 8'de efendim.

(İbrahim Korkmaz) #10

Sence Rebecca Sugar SU'un bokunu çıkarır mı? 6, 7, 8, 9 sezon falan?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #11

Neden, Rebecca Sugar öyle bir şey yapsın ki? Ha SU uzun olur mu dersen olur. Hiç bozmadan şu an en az 11.sezona gidecek kadar malzeme var

Homeworld neden koloni yapıyor,
Diamond'ları kim yaptı?
Öbür Cyristal Gems üyeleri (corrupted olanlar) düzelecek mi?
Dünyanın çekirdeğinde bir Cluster balonlu bir hâlde duruyor?Ona ne olacak?
Bu Stevenbomb'da Rose'un neden Steven'ı yaptığı,
Steven'ın amacının ne olduğu meselesi.

Ortada daha işlenebilecek tonlarca konu var. Umarım Gravity Falls gibi olmaz sonu, Gravity Falls çok yersiz ve kötü bitti çünkü, cevaplanmamış binlerce soru, havada kalmış yüzlerce plot var.

(İbrahim Korkmaz) #12

GF o kadar kötü değildi ya. Alex Hirsch gizemleri açıklamak istemediğini söylemişti. Her şey açıklansa tadı kaçmaz mıydı?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #13

Gravity Falls kötü değil, sonu kötü ve yersiz. Elbette bütün gizemler açıklanmaz ama havada plot bırakmak da iyi değildir. (Aslında sinematografik açıdan hiçbir soru açıkta bırakılmaz bu bir kuraldır. Ama Gravity Falls çok Lovecraftian bir eser bu yüzden mistik konuları (cevaplamadığını göstere göstere) cevaplamaması normal karşılanabilirdi, dediğim gibi, o soruları cevaplamadığını göstere göstere yapsaydı bunu). Yersizliğini boşversek bile çok kötüydü sezon finali. Koskoca gerçekliği kontrol eden Bill, iki veledi yakalayamadı.

(İbrahim Korkmaz) #14

Sence üçüncü sezon çıkar mı peki? Ya da çıkmalı mı?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #15

Çıkmalı kesinlikle, bir gün çıkar muhtemelen Samurai Jack gibi.

(İbrahim Korkmaz) #16

Bu arada seni sıktıysam özür dilerim abi:) Sadece bu sevdiğim şeyleri konuşmayı seviyorum. Özellikle Animasyon.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #17

Yok yahu ne sıkması, konuşuyoruz işte.

(İbrahim Korkmaz) #18

SU Fragmanı çok iyi değil miydi ya?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #19

İkisi de çok iyiydi ama soruyorum, Following videos contains spoilers for those miserable people who didn't watch Steven Universe yet.
Bu mu:

Yoksa bu mu:

(İbrahim Korkmaz) #20

Aslında ikisi de ağır spoiler içermiyor. What Is Steven's Purpose tüm seriyi tanıtmak için kullanılabilir.