Steven Universe Tapınağı 💎

(Berk Kaynak) #202

Sardonyx çok kafa ve eğlenceli. Baya seviyorum. Duygusal olarak Stevonnie taraftarıyım tabii ama farklılık olsun Sardonyx olsun.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #203

Ben ilk başta Sardonyx diyecektim ama Stevonnie aklıma geldi sonra.

Stevonnie’yi sanki tanıyormuşum gibi hissediyorum.

(Berk Kaynak) #204

Stevonnie sanki Steven ve Connie’nin zayıflıklarının yok olduğu bir karakter. Gezegende hayatta kaldıkları bölüm nasıldı amma?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #205

Spoilers tho, @Zverkov okuyor malum.

Stevonnie’nin Jasper’ı teke tekte alması acaipti. Etkilenmiştim ben şahsen, beklemiyordum.

(Volkan Şahin ) #206

Spoilerlı gönderiye etiketlenmedim demem artık.

(Berk Kaynak) #207

Baya iyiydi hakikaten. Sonra 1 sezon Amethyst’i depresyona soktu zaten olay. :smiley:

(İbrahim Korkmaz) #208

Olsun ben her şeye açığım.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #209

Parry, parry, THRUST
Whoopsie daisy…

(Berk Kaynak) #210

Zaten ilk 3’ümdeydi ama son bölümde gördüklerimizden sonra kesinlikle çok daha fazla anlam kazanıyor sözleri. Dinledikçe parçalanıyorum arkadaş. Nasıl bir his, nasıl bir özlem…

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #211

“Rose kept many secrets, even from us.”
BUT NOT FROM ME!

Bunları paket olarak düşününce çok can yakıyor kesinlikle. Ve her şey çok daha iyi yerine oturuyor.

Beğeni hakkım yok bu arada.

(Berk Kaynak) #212

“Pearl, i am going to stay and fight for this planet. You don’t have to do this with me.”

Şu cümle o kadar çok şey ifade ediyor ki aslında. Sadece kendisine hizmet için yaratılmış bir varlığa, sen ki türünün en kadim varlıklarından biri, böyle bir seçme hakkı tanıması… Son konuşmalarında ikisinin de özgürleşeceğinden bahsetmeleri… Eey ey.

(sergen) #213

Ee ne pearl konuşulmuş be, altı üstü isyancının teki… Bismuth varken Garnet varken nedir bu Pearl aşkınız :smile:

Bu arada benim sevgili Lapis Lazuli’m, bu diamond’lar sana ne yaptı da bu kadar korkuyorsun… tam da “Steven her şeyi düzeltti şimdi beraber dünyaya dönerler ve her şey büyük savaşa kadar güzel bir şekilde devam eder” diyordum ki Steven’ın gördüğü ilüzyon ve sonrasındaki donuk tavırları benim sevgili Lapis’imi korkuttu :confused:

Ama geri dönecektir ya, bir şekilde Diamond’larla savaş olursa Lapis’i göreceğiz diye düşünüyorum.

Çok yukarılarda da belirttiğim gibi ben Rose’u pink diamond ile ilişkilendiriyordum. Dizinin bana bunu göstermesi pek şaşırtmadı, yine de bunu anlatım şekli hoştu. Pearl içinde pearl içinde pearl içinde pearl içinde rose içinde pe…

Bu arada son 10 bölümü izlemedim sanıyordum ve o yüzden 5. sezonu baştan izledim ama baya sadece son 2 bölümü izlememişim :smile:
Diğer iki bölüm ne zaman?

(İbrahim Korkmaz) #214

Dur umudunu yıkayım

(sergen) #215

Üzdün ama bahsettiği şeyler olmayabilir de, belki Lapis Steven’ı tanıdığı için diamond’lara olan nefretini/korkusunu aşar… dediği gibi çok fazla olasılık var.

(Volkan Şahin ) #216

(İbrahim Korkmaz) #217

Bu bölüm, bana göre, her ne kadar iyi niyetli olsalar da Ruby ve Sapphire’ın aşkının bazı açılardan ne kadar aşırı olduğunu gösteriyor. Kontrolsüz bir aşırılık. Güzel bölümdür yani karakter derinliği açısından.

(Volkan Şahin ) #218

:heart:

(Volkan Şahin ) #219

Nihayet güncele yetiştim. Diziye başlarken bu kadar sevip bağlanacağımı, duygudan duyguya sürükleneceğimi tahmin etmiyordum. Çoğu dizide olmayan kaliteli filler’lara, çoğu yetişkin dizide olmayan derinlikte bölümlere sahip bir dizi, hele bir de bunu 11 dakika içinde yapabilmeleri daha enfes. Bazı bölümler balyoz gibi iniyor insanın kafasına. Storm In The Room’u canım sıkıldıkça dönüp dönüp izleyeceğim büyük ihtimalle. Dizideki karakterlerin gelişimi de -özellikle Amethyst, Lars- çok güzeldi. Açık ara favorim Garnet. Peridot ve Lapis de benim canlarım. Beşinci sezonun sonu için de yarım yamalak bir tahmin de bulunmuştum, Pink’i Yellow’un parçaladığını düşünüyor, Diamondlar arasında bir otorite savaşı plot’ı kurguluyordum ama böylesi daha güzel, daha anlamlı oldu. Pearl’ün Rose’a olan bağlılığı ve diğer birçok şey daha mantıklı hale geldi. Lapis’in de korkularını ve kaçmak istemesini anlayabiliyorum, kendisini bulması için uzaklaşması gerek ama tez zamanda dön balım.

Nonetheless, it was a good run.

(sergen) #220

(İbrahim Korkmaz) #221