The Dark Knight Trilogy

(Brainsucker) #42

Peki kısaca olsa da neden sevdiğine dair bahsedebilir misin biraz? Benimde sevdiğim tarafları var tabi.Ben Affleck+Gal Gadot falan ama onun dışında kusuru bol bir filmdi.Bu out of character olayına takılmıyorum pek fazla.Batman'in adam öldürmesi,Superman'in insanlıktan umudunu kesmesi falan.Rises'a da laf etmem gerekecek çünkü o zaman,haksızlık yapmış olmayayım.

(Bat of Gotham or Muhit) #43

Ben kendi adıma bu out of character olaylarına acayip gıcık oluyorum.Ben sinemada bildiğim Batman bildiğim Superman'i görmek istiyorum ama bana verilen kendi kıçlarından uydurdukları bi şey.

(Brainsucker) #44

Bende sevmiyorum aslında.Yani film gerçekten iyiyse yine kurtarıyor ama kötüyse çok daha fazla göze batıyor.Ben artık alıştım o duruma o yüzden fazla takılmıyorum.Ama hem iyi bir film hem de bildiğimiz Batman Superman falan izlemeyi tercih ederdim.Bir gün inşallah oda olacak.

(Kaplakaa) #45

Rises saçma ölüm sahnesi dışında her izlediğimde beni heyecanlandıran (içten söylüyorum gerçekten) nadir filmlerdendir.

(Zalet Nenci) #46

Gözümde Dark Knight ikilemesi ile aile içinde bahsedilmeyen hayırsız evlat olarak nitelenen üçleme. Bane'i sonunda ağzına vurarak yeneceğini öğrenmesinden, Miranda Tate'e, tüm polisleri kanalizasyona yollayan malak polisten, adamın gözünden Batman'in kimliğini anlayan düz polise amaaaan neyse Nolan başgan o zamanki süper kahraman filmlerinin gittiği yoldan gidip üçüncü filmi dandik yaptı. (O vakte kadarki süper kahraman filmleri serilerinin üçüncü filmleri: Superman 3, Batman Forever, Blade: Trinity, X-Men: The Last Stand, Spider-man 3. Galatasaray'ın defans hattı gibi liste asşflaşslfasf.)

(Berkan) #47

Kesinlikle. Ama maleaef filmin asıl kusurları konuşulmadı burda. "Marthaa!!" dendi. Superman somurtuyor dendi. Ulan aşırı karanlık bile denildi. Filmin yönetmeni Zeq Sınayder.s dendi. Ama filmi bazı gerekiz kötüleyici savlara karşı savunmaktan bu farkettigim kusurları dile getirmeye firsat dahi bulamadım. Şimdi filme bayılan biri olarak nefret ediyormuşcasına gömeceğim ama kesinlikle bok atmayacağım.

1:Temel problem hikaye işleyişinde. Çoğunluk:"Film kopuuk" diye bağırdı ya ben onu demeyeceğim. Ben bir evren kurması gereken filmde neden Lois Lane'nin musluk açışını, neden Ben Affleck'in götünü izlediğimi bilmediğimi soyleceğim. Ya da neden top mermisinin ağır çekimde yere düşüşünü izlediğimi...

2: Martha. Çoğunluk "Analarinin adi aynı diye baristilar ehehe" dedi. Böyle saçmalık mi olur dedi. Lakin bir cengaver çıktı muhitte çatır çatır yazdı. Hatta JL fragmanina muhit ne dedi gibi bir başlıkta sitede bile yayınlamlandı. Yani sahne kesinlikte sıkıntılı, sahne kesinlikle vasat, bu tamamiyle Zack Snyder'in beceriksizliği. Ama dedim ya insanlar analarinin adı ayni diye baristilar ehehe dedi diye. Zaten yönetmen de duyguyu tam verememis iyice sıvadı yani. Lakin; Martha meselesi cizgiromandan apayrı işlenen zekasina cizgirmanlardaki gibi ayran kaldığım Lex Luthor'la ilgili. Bu Luthor ki kriptonit kullanmadan Supermani önünde diz cöktürtmüş, hem Batmani hem halkı Supermane karşı kışkırtmış olmasina rağmen tam bir hollywood klişesi olarak Martha'yı kacirmaktan baska bir plan bulamamış. Cidden David Goyer wtf?

3:Batmanin Paranoyası. Tamam herif ikide bir kabus görüp uyanıyor. Tamam ruh sağlığı sakat. Ama sürekli insanları yangından,selden, carttan curttan kurtaran, nükleer füzeleri engelleyen bir adama "Dünyayı yok edecek güç var bunda. Belki kötü olur. Yüzde bir ihtimal. Haklamaliyim bunu" paranoyasını 20 yılda çok şey yaşadım motivasyonuyla verse de ben yemedim. Ki sıkı bir çizgiroman okuyucusuyum. Her ne kadar 3000 tane okumamış olsam da Bruce'un ne kadar paranoyak olduğunu bilirim.

4:Karakter Sınırlarını Aşma. Tamam Batman Supermanin agzni burnunu kırdın doğduğuna pişman ettin de öldürmelye yeltenme niye? Hadi superman dunya icin tehdit öldüreceksin onu; e joker de tehdit. O niye hayatta ey zalım?
Fasa fiso karakterlri de taradin kafalarını ezdin hadi yine iyisin. Joker niye hayatta hala anlamış değilim.
Supermane gelince bu realistik haline bayılıyorum. Ama hemen çekip gitmesi dışında.

5:Lex Reis ve dosyaları. Bak şimdi bu evrende metainsanlar var be Lex bunları dosyaliyor. Neden sadece JL üyeleri var? Neden süpermene özel paranoyakça veriler yok? El Diablo'su Killer Krock'u vs. diğer zerzavatlar niye yok da sadece JL üyeleri?

Filmi neden sevdiğime gelince bana hitap etti açıkçası. Hala açar izlerim,Sup ölünce duygulanırım.
Sen Audomarus'sa kısa cevap isteyerek.sordun ama ben uzunca cevapladim. Umarım açıkca anlatibilmişimdir.

(Kaplakaa) #48

Benzetmeni çok sevdim olan Muslera'ya oluyor

(Emir) #49

Batman v Superman ve Batman başlıklarında bu 3leme tartışılıyor diye burası açıldı, şimdi de burda BVS tartışılıyor :d

(•) #50

Filmin böyle olmasının en büyük sebebi Nolan'ın filmi çekmekte aşırı isteksiz olması. Zaten devam filmi çekme yanlısı biri değil, üstüne Heath de ölünce çok soğuk bakıyordu Rises'a diye biliyorum. Neyse buyrun efenim.

(Kürşad Chieh-she-shuai) #51

Zaten Rises' ın pek iyi olmamasının ne zararı var ki. 2 filmde zaten on numara işlendi hikayeler. Yapacaklarını yaptılar. Son filmde de ucunu bağlayıp bitirdiler işte.

(Ekin ) #52

Batman Begins: Kesinlikle harika bir origin filmi.Bir karakteri bu kadar detaylı ve özüne sadık işlemek her baba yiğidin harcı değildir.Batman'i anlayan bir film olduğunu düşünüyorum Begins'in.Özellikle de Batman'i suçlularının korktuğu biri olarak konumlandırması çok iyi bir karardı.

The Dark Knight: Süper kahraman filmlerinin erişebildiği son nokta olarak görüyorum bu filmi.Başlı başına çok iyi bir film.Oldukça karanlık ciddi ve elindeki materyeli bocalamadan kullanabilen bir film.Heath Legder bile ayrı bir artı zaten.

The Dark Knight Rises: Serinin diğer iki filmiyle kıyaslayınca aşağıda kalan bir film olduğu kesin.Seri daha iyi bir finali hak ediyordu.Nolan biraz daha kassaydı şu filme efsanevi bir finalle kapatabilirdik seriyi,olmadı buna da şükür.

En azından 2 tane harika film kattı bu seri süper kahraman külliyatına.Sırf Nolan'ın bu cesur tavrından dolayı saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.

(Oğuz Kaan A.) #53

Batman Begins: Gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman filmi.Batman'in ana temellerini oluşturan 'Fear' konsteptine en iyi ve en başarılı şekilde odaklanmış film.

The Dark Knight: Mükemmel bir film.Sadece süper kahraman filmleri açısından değil,sinemayı bir bütün olarak ele aldığımızda,güzel bir hikaye yazılabilir,güzel bir olay örgüsü kuralabilir,herkesin kendisinden bir parça bulabileceği bir protogonist yaratılabilir.Ancak motivasyonu ve geçmişi tutarlı bir antogonist yaratmak kadar zor bir şey yok.100 yılını doldurmuş sinema tarihinde iyi bir antogonist yaratabilen film sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Ve bunlardan biri,her ne kadar kaynak materyali bir esere ait olsada,karakter özgünlüğü açısından Heath Ledger+Chris Nolan 'JOKER' idir. Koskoca sinema külliyatının en mükemmel antogonistlerinde ilk üç'e girer bu güzide insan.

The Dark Knight Rises:Neden ? Neden herkes bu filme İlk çocuğa Yıldız Teknik makine mühendisliği,ikinci çocuğa ODTÜ hukuk,ama bu gariban olan üçüncü çocuğa meslek lisesi terk gibi davranıyor.Kabul ediyorum,üçlemede benim içinde son sırada yer alıyor,ancak diğer ikisi mükemmel oldukları için.Bu onu kötü yapmıyor.Düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum.
Batman'in hem fiziken hem de psikolojik anlamda greater good için yaptığı fedakarlıktan dolayı yaralandığını,ve tekrar kendini en iyi batman filminden gördüğümüz 'korku' ile bulmasını neden unutuyoruz.Ya da n'olur söyleyin bana ne eksikti bu filmde.

(Serkan) #54

Rises, daha doğrusu Trilogy'nin son filmi Heath Ledger'in ölümünden sonra çok zor bir yola girdi. Kim bilir Joker'li ve Riddler'lı üçüncü film Dark Knight'in kaç tık üzerinde olacaktı. Nolan'ın bir şekilde üçlemeyi kurtarması gerekiyordu bambaşka bir hikaye yazarak ve bence de kurtardı. Ben tatmin olmuştum ama tabiki de Dark Knight ve Begins'in altında kaldı orası da bir gerçek.

(Atakan Y.) #55

(fza) #56

Bunun detaydan ziyade, farkında olmadan yaptıkları bir şey olduğunu düşünüyorum. Joker'in karakter olarak değil de, film ekibinin yani.

(Hakan) #57

Siz suçlular sadece parayı düşünürsünüz. Joker reyiz. :sunglasses:

(fza) #58

Bu kanal süper. Bir sürü 4K klip var filmlerden.

(Brainsucker) #59

Nolan'ın devam filminde filmin ismini The Dark Knight yaparak title'dan Batman ismini çıkarması ne kadar cesursa üçüncü filminin isminin The Dark Knight Rises olması o kadar ucuz bir hareket gibi geliyor bana.TDK ismiyle film deli gibi sükse yapınca son filminde isminde TDK geçmesi gerektiğine karar verilmiş gibi.Oysa ki ben farklı bir isim bekliyordum.

(Özgür K.) #60

(fza) #61

Katılmıyorum, gayet güzel bir karardı bence.