The Dark Knight Trilogy

(Hakan) #62

(Ulaş Dumanlı) #63

(Muhammet Güngör) #64

Buram buram zeka kokuyor.

(Kyle Reese) #65

Rises'a kötü film demiştim düzeltiyim. Galiba TDK'tan sonra film beklentileri karşılamayınca film kötü kötü geldi başta ama 6,5/10'luk bir film bence. O kadar kötü değil yani

(DonnieBrasco) #66

Bence şükredin Rises'a şu an MCU ve DCU önümüze iğrenç filmler koyuyorlar ama alışmışız buna güzel falan diyoruz .Değerini bilelim TDKR'ın.

(Hakan) #67

Bu üçleme de 8 den aşağı film yok...

Begins 8,5
Dark Knight 9,5
Rises 8

(DonnieBrasco) #68

Begins muhteşem bir film ama son 30 dakikası gerçekten kötü, filmin puanı TDK kadar olabilecekken daha az oluyor.

(İkbal Kartal) #69

Açıkçası izlerken keyif aldığım tek batman filmi micheal keaton'ın oynadığı 89'daki filmdi
TDK Trigology'i batman filmi olarak görmek bile zor.Nolan gerçekçilik anlayışla batman'i
özünden uzaklaştırıp içi boş bir üçleme yaptılar.TDK dan bize kalan ise ledger'ın
enfes jokeri oldu.

(halı, kilim, travel) #70

Neresi kötü 10 numara başlangıç yapmışlar. Kınıyorum.

(İkbal Kartal) #71

Fena başlangıç değildi de ras al ghul harcandı resmen

(.) #72

Batman Begins'i bir kenara koyuyorum, sonuçta orijin filmiydi, Batman odaklıydı. Ancak diğer filmler Batman odaklı değil, Bruce Wayne odaklıydı. Nolan Batman'i fazla Bruce Wayne'leştirdi, sürekli Batman olmaya karar verdiği hayatı Rachel veya Selina kim olursa aşık olduğu biriyle bitirmeyi düşünen sıradan bir insanı anlattı. Öyle bir hikaye anlattı ki sanki Batman'in motivasyonu sadece büyük suçlulara ilişkin, büyükler ortadan kalkınca Batman'in misyonu bitecek veya o misyonu başkasına devredecek bir sıradan insan ortaya koydu. Halbuki Bruce'un ailesini öldüren öylesine bir hırsızdı, Batman için suçlunun küçüğü büyüğü olmaz çünkü bir gün sıradan bir suçlu bir çocuğun hayatını kendisininki gibi karartabilirdi. Suçla saplantılı bir karakteri ölen eski aşkı için maskesini önüne koymuş beni bekleyecekti diye sızlanan birine dönüştürdü.

Batman Begin iyi bir orijin filmiydi. TDK harika bir filmdi ama başrolde Joker vardı, yan rolde ise Bruce Wayne. Rises ise söylecek çok şey var, öyle bir filmdi diyeyim.

Nolan için gerçekçi süper kahraman filmi çektiği söyleniyor hep, birçok yönden doğru ama o zaman TDK'da o feribotlardan biri patlamalı ve Joker tam anlamıyla kazanmalıydı. Batman'in sorgu sahnesindeki acizliği vs hep Joker lehine olan bir filmi böyle ucuz "insanlar aslında iyidir" mesajıyla bitirmeyi bu filme yakıştıramıyorum bir türlü. Filmin sonuna Batman'in tüm suçları üstüne aldığı sahneyi koymasıyla bir şekilde kurtarmış tabii.

(DonnieBrasco) #73

Film gayet güzeldi ancak son 30 dakikasının kötü olduğu filme getirilen eleştirilerden bir tanesi ve katılıyorum bu eleştiriye.

(halı, kilim, travel) #75

Nedense ilk 30 okumuşum. Pardon.

(evethearteyes) #76

Bana kalırsa Nolan'ın üçlemesinde ki gerçekçi algısı daha çok aksiyon sahnelerinde vs. görülüyor gibi geliyor ama daha çok senaryoda hissediliyor aslında. Karakterlerin fikirleri, icraatleri vs. çizgi romana göre daha gerçekçi. Bu yüzden çizgi roman Batman'ine göre naif, kırılgan bir Batman var çünkü kabul edelim ki süper gücü olmasa da Batman bile gerçekçi bir karakter değil pek.

Batman gibi suça takıntılı biri bile olsan azıcık aklın, mantığın varsa ufak çaplı suçları sonuna kadar engelleyemeyeceğini bilirsin. Yani en kötü ihtimalle delinin biri sırf keyif için kapkaç yapabilir. Flash kadar hızlı da olsan her suça yetişemeyebilirsin. O yüzden seride ki Batman, sonuna kadar yozlaşmış, pislik içinde yüzen, adaletin a'sının olmadığı Gotham'a umut olup, sistemi normale döndürüp, suçları minimuma indirmeye çalışıyor. Bunu da geçtim, seri boyunca her zaman "Batman bir simge" diyip durdu Bruce. Yani öldükten 200 yıl sonra bile hatırlanacaktı. Umudun, iyiliğin sembolü olacaktı. Başından beri amacı "Aa şurada bir hırsız var hadi yakalayayım değildi. Çünkü olaya böyle baksa, öldükten sonra o hırsızı yakalayacak kimse kalmayacaktı. Dediği gibi "Batman herhangi biri olabilirdi."

Açıkçası TDK'nın bir Joker filmi olduğunu nasıl söylüyorsunuz bilemiyorum. Sanırım karakterin çok sevilesi oluşundan, Heath'in çok ama çok ön plana çıkan oyunculuğundan dolayı.

Feribot sahnesi için haklısın. En azından suçluların bulunduğu feribotta düğmeye basılmasını beklerdim ben. Ama o sonu görünce "Haa daha iyi olmuş o zamam" demiştim. Aslında Harvey'nin de o duruma gelmesi feribotların patlamasıyla aynı şeydi. Ayrıca neden şu "Batman çok acizdi yav, film boyunca ezildi" triplerine giriyorsunuz anlamıyorum. O seri için gerçekçi ve tutarlıydı Batman'in o odada o hale düşmesi. Ne yani BVS'de iki saniyede Martha'yı buldukları gibi hemen Rachel'ı da kurtarsalar daha mı çok zevkli olacaktı? Joker'in planları devreye girince ezildi ve en son çıkıp tam bir Batman hareketi yaparak tüm o haşmetiyle finali yaptı işte Batman.

(Berk Kaynak) #77

Benim The Dark Knight hakkında en rahatsız olduğum şey Batman'in Joker'i bir deus ex machina ile bulmasıydı. Binanın her yerini gösteren sensör mü? Lütfeen. :smiley: En azından Joker'in yakalanmasına rağmen ideolojik olarak kazanmasını beklemiştim. Yukarıdaki arkadaşa bu konuda katılıyorum. Feribotlardan biri patlasaydı ya da en azından feribotların içindeki insanların ne kadar yozlaşıp çıldırdığını falan gösterselerdi çok daha mutlu olurdum. Onun yerine ne oldu? Suçlu feribotunda adamın biri gelip eldeki düğmeyi dışarı fırlatıp "Yapılması gerekeni yaptım." diyerek alkışlandı falan. Filmin sonunda iyi tarafın kazanması adına çok zorlanmış gibi geldi bana. Tabii bunlar senin dediğin filmin geneline yayılan gerçekçilik havasını değiştirmiyor. Ancak filmi gözümde Batman:Begins'ten biraz daha aşağıya çekiyor.

Bu kadar iyi süper kahraman filmi bulduk da aranıyoruz gibi oldu ama sanki Nolan biraz daha ittirse çok daha efsane bir iş olabilirmiş ya. İçimde uktedir.

(Taylor Swift Fanboi) #78

He kardeşim he. Batman herhangi biri olabilir diyen adam Batman kılığına girmiş vatandaşı görünce "Ben hokey vatkaları kullanmıyorum" diye köpek çekiyor, varoş çekiyor. Artık gerçekler görülsün!!

(Alfie Solomons) #79

Begins'teki Scarecrow kostümü neydi öyle be,Cillian abi fena oynamamış ama kostüm :unamused:

(evethearteyes) #80

Ksmslwmwowlal ZIRlıyor musun ne :d

Kesinlikle ya. Yüzüm kızarmıştı ilk izlediğimde :d

(Taylor Swift Fanboi) #81

He kardeşim gerçekçilik he. Banka kasasından bir anda kaybolan Batman çok gerçekçi. Normalde koridorda şu :point_down: şekil koşan bir Batman olması lazım

(Hakan) #82

Şekirdeki tüm telefonları Wayne Grubu ürettiği için telefonları bir nevi sonar dalgası yayarak binaları haritalandırdılar ve tüm telefonları dinleyerek bulmuşlardı. Başka bir şey ile karıştırdınız sanırım. Binalarda sensör yoktu.