The Dark Knight Trilogy

(Berk Kaynak) #83

Sistemi tam hatırlayamadığım için sensör dedim. Telefonlardan yayılan bir sonar dalgası olması bunun bir deus ex machina olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Çünkü iş dedektiflik zekasından çok havadan uydurulan bir "sonar" mevzusuyla çözülüyor. Binanın içini haritalayan bir sistem icat edip sonra Joker'i bulması biraz kolaya kaçmak.

(halı, kilim, travel) #84

Ben daha çok duvardaki mermi deliğinden parmak izi çıkarmasına takılmıştım. Bu arada filmin başındaki gibi paraları radyasyonla işaretlemek çok gereksiz bir iş. Seri numaraları alınsa yeter zaten.

(Kyle Reese) #85

Cool olacağım diye gerçekçilik algısı esnetilebilir lan mq

(Oozaru) #86

Az daha kasarsanız, Dark Knight'i çöpe çıkartacaksınız.:grinning:

(DonnieBrasco) #87

Dark Knight kesinlikle abartılan bir film. Her iyi filmin sahip olduğu abartma payı bu filmde de var. Ama TDK yapılmış en iyi süper kahraman filmlerinden biri . Bence bu konuda hemfikir olmalıyız.

(Mert Özden) #88

Muhitte filmi açık ara en gömen benim... ama burada yazılanları görünce filmi savunmak istiyorum. Çok yanlış noktalardan eleştirilmiş. :smiley:

(Kid A) #89

O gelecek, dertler bitecek.

(DonnieBrasco) #90

Umarım öyle olur.Bundan önce çok gördük böyle lafları.Bakalım iyi bir Batman filmi yapabilecek mi

(DonnieBrasco) #91

Bu arada laf derken yönetmenin açıklamalarından bahsettim yanlış anlaşılma olmasın.

(marko) #92

Bu filmdeki Batman'i out of character davranışları nedeniyle bir kere eleştiren adamın BvS Batman'ini en az beş kere eleştirmesi lazım.

(Kürşad the Falcone) #93

Bence bu başlık aşırı çiçek böcek olmalı, hiç eleştirmeden sadece ve sürekli övmeliyiz. Çünkü ne gerek var.

(Berk Kaynak) #94

Bu arada filmi çok seviyorum ben ha. :smiley: Genel anlamda eleştirip gömmekten öte hoşuma gitmeyen bir-iki noktadan bahsettim sadece. Sonra "yeni mod The Dark Knight düşmanı" diye adımız çıkmasın. Başlığa bir baktım "çöpe çıkacak" "eleştirmeyelim" "naptınız siz" "yanlış noktalar" falan havada uçuşuyor. :smiley:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #95

Sonar olmasın o :smiley:

(Berk Kaynak) #96

Sonardır o sensör olsa duramayız.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #97

:smiley: Tamamdır sayın yönetici :smiley:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #98

TDK, TDKR filan derken Batman Begins unutuluyor bence. Çünkü Begins, tam anlamıyla bir Batman filmiydi. Ufaktan bilim kurgu, fantastik de vardı, çok daha büyük bir evren hissi veriyordu film, daha mistik, daha mitik, daha Batman bir filmdi.
TDK'yı acaip severim yanlış anlaşılmasın, ve bence Batman'de filan da sorun yoktu, gayet de ana karakterdi bence.
Ama filtrelerde, evrenin genelinde bir değişiklik vardı, o fantastik hava kaybolmuştu.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(fza) #99

İlk filmin havası pusluydu, daha ürkütücüydü. Sonra ki filmlerde iç karartıcı değil de, direkt metropol havası vardı. İlk filmde ki atmosfer daha iyiydi o açıdan bence de.

TDKR'de mantık hatası var bir sürü ama TDK bence eleştirilecek bir film değil, yukarıda bahsedilen olayların da açıklaması yapılabiliyor baktığımız zaman. O açıklamayı beğenip, beğenmemek de kişiye kalmış bir şey.

(Hakan) #100

(Mert Özden) #101

Aam röportajında sadece eski filmleri 4K yapmak ile uğraşıyorum diyor, tüm haber siyeleri sağolsun her zaman olduğu gibi lafını çarpıtmış.

(Hakan) #102