The Dark Knight Trilogy

(fza) #103

Son fotoğrafla beraber şunu tekrar hatırlayalım:

En iyi ''film'' bitişlerinden biri. Sadece çizgi roman filmleri arasında değil yani. Tek kelimeyle: Epik. Bu kelime tüm filmi özetleyebilir.

(Hakan) #104

:cry:spoiler text

(Mert Özden) #105

Nolan'ın üç tane sevdiğim yanı var.

1 - Billurlu bir abi olduğundan, wb'yi öttürebiliyor
2 - Imax teknolojisini geliştiriyor.
3 - Pratik efekt kullanıyor.

Bu filmi de karanlık bir şekilde bitirdiği için kendisini tebrik ediyorum.

(Onur) #106

Her kelimesine katılıyorum. Tekrar tekrar en fazla izlediğim seri.

(Kürşad the Falcone) #107

Erkan Taşdöğen’in Joker dublajı çok başarılı değil mi ya?

(fza) #108

Kesinlikle. Bence ilk film dahil, üçlemenin her filminin dublajı çok iyi. Özellikle Gordon cuk oturuyor. Gary Oldman’ın gerçek sesiymiş gibi. Ayrıca bu sahneye de her zaman gülerim. Gerizekalı komiser dövmek için gidip de domuz gibi iki büklüm yakalanınca. :DDD

(halı, kilim, travel) #109

Bunu bir de Ali Poyrazoğlu seslendirmiş galiba. O da iyi bayağı.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #110

Bu akşam yeniden başlayayım :metal:

(evethearteyes) #111

Sa. Güzel şeyler getirdim size.

Batman’in çöp kamyonunu tavana yapıştırdığı sahne minyatürlerle çekilmiş. Abartılı olması sebebiyle Batman’in adam öldürdüğü düşünülen tek sahne bu sanırım. Onu da ayarlayamamış sığırlar. Neyse bunu biliyorsunuzdur zaten.

Bu iki linkte de Begins ve TDK’ın çizgi roman referansları var. Arada bir zorlamayla bulunmuş saçma referanslar olsa da güzel detaylar da var.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #112

Bu ciciler için sağol bro

(İkbal Kartal) #113

Sübliminal mi veriyorsun bro

(Mert Özden) #114

Ra’s Al Ghul’un tapınağını, içindeki tüm ordu ile beraber havaya uçurdu. Two Face’i çatıdan aşağıya attı.

(evethearteyes) #115

İkisinde de temel amacı, “Ha şu keranacıları öldüreyim haaaa” değil diye düşünüyorum. Bunu kestirmek zor olmasa gerek.

(Mert Özden) #116

Tıpkı Keaton’ın ve Affleck’in olmadığı gibi. Bale adam olsaydı da öldürmeseydi.

(evethearteyes) #117

Doğru. İçi insan dolu, zaten takla attırdığı arabayı halatla bağlayıp duvardan duvara vurmak bu amaçla yapılmış zaten :d

Yani ne bileyim serinin ikinci filminde bu olaya çok yoğunlaşmışken, filmin afişinde bile Batman’in kurallarına gönderme varken yok efendim Harvey’i havada tutsaydı yok efendim farklı şekilde hallettseydi demek çok saçma geliyor bana.

(Mert Özden) #118

Sorun burada zaten. Üçlemede kurallara o kadar çok gönderme varken, filmde böyle saçma şeylerin olması çelişkinin ağa babası. Tıpkı Joker’in “Ben araba kovalayan köpeğim, yakalasam ne yapacağımı bilmem” diyerek çizgi romandaki Joker’e gönderme yaptıktan sonra mafyanın tüm ekonomisini çökertecek plan yapması gibi. Çelişkiler cirit atıyor.

(evethearteyes) #119

Bu sahnede sanırım daha çok Harvey’i etkilemek için konuşuyor. Harvey’nin “Senin adamların, senin planın” sözlerine karşılık olarak söylüyor zaten.

Ra’sı kurtarmaması haricinde bir sıkıntı görmüyorum ben. Hiçbirinde kasıtlı bir şekilde öldürmüyor, net bence.

(Mert Özden) #120

Kasıtlı olması mühim değil. Sonuç olarak karakterler ölüyor. Çr’de ki Batman’in böyle bir derdi olmuyordu.

(Burak) #121

Doğru bir noktaya parmak basmışsınız. İkinci filmin belki de en büyük mantık hatası “Do i look like a guy with a plan?” diyen Joker’ın film boyunca kendince kurduğu bir plana göre hareket etmesiydi. Aslında arka planda onu Riddler yönlendiriyordu diye teoriler vardı ama Rises’la birlikte bu muhabbet de fos çıktı.

(İkbal Kartal) #122

Bu sözü mantık hatası olarak görmek saçma üstelik bu sözü söylemesi de zaten planın bir parçası harveyi ikna etmek için yaptığı bir şeydi