The Dark Knight Trilogy

(Mert Özden) #123

Size bir sır vereceğim.

Heath’in oynadığı şeyin Joker ile alakası yoktu. Tıpkı Bale’in Batman ile alakası olmadığı gibi.

Teşekkürler.

(İkbal Kartal) #124

FE8D590C-4B26-457C-B4DF-2F1B970CF1FD-27499-000020586347E5EB

(Ulaş Dumanlı) #125

Futurama-Fry

(anıl) #126

Bence ortalıkta bu kadar bok püsür film varken bu üçlemeye sallamamak hatta öpüp başımıza koymamız lazım ama nerdeee… Kostüm şöyleymiş, dövüşler böyleymiş geçiniz bunları. Bunları gördük de ne oldu? Nolan efsane bir iş başardı nokta.

(İkbal Kartal) #127

Tamam bunları geçtik
Çıkarın abi köstümü,Silin dövüş sahnelerini
oh be! ne güzel oldu film.Bu arada ne filmiydi bu batman mi?Hiç benzemiyor da

(meta) #128

Daha önceki hiçbir Joker’e benzemiyor bu doğru ama daha önceki herhangi bir versiyondan daha iyi olduğu da iddia edilebilir. Hatta dur, ediyorum ben.

Bununla birlikte neredeyse hiçbir karakter ilk yaratıldığı şekilde değil zaten. Hep bir değişim söz konusu, hangi versiyon tutarsa isim onunla özdeşleşiyor. Bu bakımdan bu Joker değil demek de saçma.

(İkbal Kartal) #129

#JokerimeDokunma

(Mert Özden) #130

Zaten her şey saçma ne hikmetse. Mesela Leto’nun Joker’i de muhteşemdi. Çünkü asıl Joker diye bir şey yok. Malum hep değişiyor. O yüzden yargılayamayız. Evet Leto’nun Jokeri kusursuzdu.

(Kyle Reese) #131

Adam Joker’in farklı varyasyonlarda karşımıza çıkması onu çok iyi yapar dememiş ki. Farklı bir Joker portresi çizilse de o karakterin Joker olduğunu söyleyebiliriz diyor. Yani Leto’nun Joker’ı, Joker’dır ve Ledger’ın Joker’ı en iyi Joker’dır diyor adamcağız. Bu şekilde rage açmaya gerek yok bence

(evethearteyes) #132

Ağlayın :d

(Mert Özden) #133

Çizgi romanlar hep değişiyor olayı zaten bana göre direk ofsayt. Joker’in farklı portrelenmesine de aşırı karşıyım. Üstüne bir şey koymalısın ama değiştirmemelisin. Filmlerde maşallah her şeyi değiştirir oldular.

(İkbal Kartal) #134

94071579-FEFD-4898-90C9-F2B2CE32EAEF-27620-0000207E17373230
Ağla ;p

(Mert Özden) #135

Ahahaha tek dediğim Heath’in ve Bale’in Batman ve Joker olmadığı. Kimse de peki sen ayrı olarak beğeniyor musun diye sormadı. Sanki ben heriflere kötü dedim.

(anıl) #136

Ben kostümü ve dövüşleri geçersiz sayalım, çıkaralım demedim ki sadece bu tür şeylerin asıl odaklanılması gereken şeyler olmadığını söyledim. En azından bu üçlemede.

(meta) #137

Aha, konu olabilecek en sığ yere çekilip straw man’e de bağlandığına göre üzerine daha denebilecek bir şey kalmadı.

Straw Man(korkuluk argümanı): Tartışan kişinin karşısındakinin argümanını saptırarak kontrayı daha kolay hale getirme çalışması.

(İkbal Kartal) #138

Ben geçersiz sayalım dedin demedim ki odaklanılması gereken şeylerin bunlar olduğunu kinaye yaparak anlatmaya çalıştım kötü bir kostüm batman’in korkutuculuğunu engelliyor ve dövüşemeyen bir batman bir batman filmini bitirir

(Mert Özden) #139

Bir şeyi saptırdığımız yok mk. Benim planım yok deyip, mafyayı çökertecek plan yaparsa ben o karakterin daha çok ağzına kürekle vururum. Önce nolan bey işlediği karakterleri ve dünyasını anlasın. Sonra filmi çeksin. Bunun Superman’e yaptıklarını da gördük… pardon görüyoruz. “Öghh ama MoS’u Goyer yazmıştı” Nolan’da Goyer’in ağzının ortasına iki tane vursaymış. Superman öyle olmaz deseymiş. Belli ki realite fetişi onun bir numaralı hedefi.

The Dark Knight’ı tek düşünürsek Se7en’dan güzel apardığı yerler var. John Doe ve Joker birbirine çok benziyor. Kaos-Düzen alt metnini çok iyi işlemiş. Heath’in karakteri antagonist olarak mükemmele yakın iş çıkartıyor. Çünkü protagonisti o kadar çok zorluyor ki, karakterin gerçek yüzü ortaya çıkıyor.

Kapiş? Elma ile armutu iyi ayırt ettikten sona işler daha kolaymış öyle değil mi?

(Barış Beyaz) #140

Joker’in her dediğinde doğruluk payı mı arayacağız? Adam 2 farklı orijin hikayesi anlattı.

En iyi Joker’i bize verdiği için Nolan’lara ve Ledger Bey’e şükranlarımı sunuyorum

(Mert Özden) #141

Hala Joker’in her dediğinde doğruluk payı mı arayacağız diyor. Joker saf deliliği temsil eder. Mantık yoktur. Yan gözle baktın diye sana tecavüz de eder, yüzünü de yarar. Ama genel olarak bunların hepsini Batman için yapar. Batman ile eğlenmek ister. Mafyanın parasıyla ilgilenmez. Gider Batman ile şakalaşır. Yüzünü savaş boyasıyla boyamaz. Veya gidip asker kılığında belediye başkanını öldürmeye çalışmaz.

(İkbal Kartal) #142

Şu cümleye bu kadar takılmak o kadar yanlış ki ya arkadaş joker itin tekidir sırf zevk için bile yalan söyleyebilir harvey’in aklını çelmeye çalışıyordu