The Dark Knight Trilogy

(meta) #143

asldkasşldkas Konuyu saptırmıyorum deyip yine saptırdın. Bu yazdıklarının karaktere neden Joker denilemeyeceği ile ilgisi ne?

Bu mesajda yazdığın ve birkaç kez daha bahsi geçen konuyla ilgili de; karakterin yalan söylediği bariz bir şekilde belli değil mi ya? Manipüle ediyor işte etrafındakileri. Daha ne kadar açıklamaları gerekir ki bunu?

Edit: Joker’in hareketlerinde hiçbir mantık aranmaz demek 70 yıllık DC yazarlarına hakaret niteliği taşıyor. Joker o kadar yüzeysel bir karakter değil çoğunlukla. Öyle olsaydı kendisini iyi yazmak kolay olurdu. Delilik mantıksızlık değildir, başkaları tarafından kabul görmeyen mantık yürütümüdür.

(evethearteyes) #144

Yarın bir gün burası yüzünden kanser olursam tedavi için para toplamayan muhit halkını gondiklesinler mi arkadaşlar?

(marko) #145

Merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz ben Joker. Bugün size kurduğum planı gizlemeyip anlatacağım çünkü ben malım.

(Mert Özden) #146

Joker plan yapmaz/yapar kısmı yalan söylemeye açık değil. Çünkü bu karakterin çekirdeğini oluşturuyor. Rastgele hareket yapmak Joker’in anahtarıdır. Film bunu bozuyordu. Bu sefer anladınız umarım.

(İkbal Kartal) #147

Ya bide ölünün arkasından konuşuyoruz mezarında ters döncek rahmetli

(Varrrrya) #148

3 TL ve 40 kuruş benden, sıkıntı yok.

(evethearteyes) #149

Evet arkadaşlar, duydunuz. Joker asla plan yapmaz. Hep rastgele dalaşır. Mesela Killing Joke’da yaptıkları. Kafada akp ampülü yanıyor ve öyle yapıyor. Bak kesin bu. Joker anlattı bana.

(Barış Beyaz) #150

Orijinal her zaman en iyi değil maalesef

(nam-ı diğer) #151

Injustice ve Dark Knight üçlemesi DC’nin başına gelmiş en kötü iki şey bence.

Bu iki işe kesinlikle kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın. Fakat öyle bir nesil çıktı ki “En iyi Joker Heath’in versiyonudur.” diyebiliyor çünkü külliyattan haberi yok. Film evrenleri için söyleyenleri yine anlıyorum da baya baya “Asıl Joker bu işte.” diye gezenler var. Hayır kardeşim değil. Injustice de zibilyon satarak bir kanser oluşturdu günümüz gençliğinde. DC’yi Injustice sanan bir nesil yetişti. O işler öyle değil abi diyemiyorsun, anlamıyorlar. Keşke bu ikisi bu kadar patlamasaydı, kült falan olarak kalsalardı blockbuster yerine.

Ayrıca Joker’in plan yapmaması konusu da tamamen Heath’in Joker’inin ortaya attığı bir şey abi. Joker plan yapmaz nedir saçmalamayın. Adam The Clown Prince of Crime lan. Şu an devam eden bir seride kendine villainlardan ordu kurup Riddler’ın ordusuyla savaşıyor mesela, Gotham’ı kim yönetecek diye.

(Hakan) #152

(evethearteyes) #153

Niye 3.40 it

(Mert Özden) #154

Nolan mükemmeldir. Aksini iddaa eden sexisttir. Onun her yaptığı mükemmeldir. Beğenmeme hakkınız kesinlikle yok.

Ben sizi anladım. Siz iyi filme aç doğmuş bir nesilden geliyorsunuz. Hiç iyi film izlemediğinizden ve karşınıza çıkan bu jenerasyondaki tek iyi yönetmen Nolan olduğundan, harika ötesi film izlediğinizi sanıyorsunuz. Doğrusu Nolan iyidir. Ama hepsi bu. Balon gibi şişirdiler, dikkat edin biri patlatmasın.

(Varrrrya) #155

Elime yüklü bir miktar geçti 10 TL kadar, bonkörüz bugün napçan

(evethearteyes) #156

Ööfff. Bıktırdın şu tavırlarından artık. Sürekli herkese “Tamam en iyisini siz biliyorsunuz” tavrındasın ama aynı boku sürekli sen yapıyorsun. Burada kimse Nolan en iyisi falan demedi yukarıdaki tartışmayla alakasız alakasız şeyler söyleyip sıçmıklar bırakma ortaya.

@EmirTurkileri oooof liselim benim be.

(Barış Beyaz) #157

Kesinlikle öyle. Buradaki hiç kimse 2010 öncesi filmleri izlemiyor ve nefret ediyor

(Mert Özden) #158

90’ öncesi filmleri izlemiyorlar.

(Mert Özden) #159

Ahahaha ben de Nolan’a en kötüsü demedim. Geldim ve Heath’in Joker ile alakası yok dedim. Başlık “The Dark Knight Trilogy” So… bebeğim saçma veya alakasız yorum yapmadım. Çıldıran sizsiniz.

(meta) #160

Sözde bilgisizliğe, gereksiz genellemeler ile karşılık vermek ne kadar doğru?

(Barış Beyaz) #161

(evethearteyes) #162

IMG_6141