The Protector (Netflix Türk dizisi)

(Gizem) #1

Dizinin isminin “The protector” olacağı söylentileri çıktı. Çekimleri de başladı. Başlığı var mıydı bilmiyorum ama haberler geldiği için açtım. İsmi değişirse düzenlerim başlığı

( ◉) #2

Çağatay Ulusoy’lu süperkahraman dizisinden mi bahsediyorsun?

(Gizem) #3

Aynen öyle

( ◉) #5

Dizi adının Türkçe olacağını düşünüyordum.

Dünyaya mı pazarlayacaklar ki İngilizce ad koyuyorlar? Kaldı ki sürüyle farklı dilde dizisi var Netflix’in, adlarının İngilizce olması şartını koşmuyorlardı.

(InMemoryOfEmirBK) #6

Çağatay’a bak mahallenin sevilmeyen zengin çocuğu tıraşı yapmış

(Kerem) #7

Evet

(Gizem) #8

Bu isim sadece söylenti şu an. Bu olsa bile “koruyucu” gibi bir isimle adı geçer Türkiye’de.

("Daisy Ridley Fanboi" ) #9

Eğer tüm dünya da yayınlanacak ise şart koşuyorlar dark mesela alman dizisi olmasına rağmen isim ingilizce

(anon38947361) #10

Şu fotodakiler kesin kadrodan mı ? Netflix yapmazdı böyle hatalar.

("Daisy Ridley Fanboi" ) #11

Evet öyle ki ben kadro da bir sıkıntı görmüyorum son dönemin genç yetenekli oyuncuları bence. :slight_smile:

(anon38947361) #12

:confused:

(Berkay Küçük) #13

Hazar Ergüçlü için şans verirsem veririm. Bu yıl bir çok önemli işte kendisini göreceğiz.

Kar ayrıca !F İstanbul’da ilk gösterimini yaptı. Gidemediğime üzüldüm.

Elbette bir Netflix yapımı olması da ilgi çekici bir detay.

(Can) #14

(Burak) #15

Netflix elinde materyal olarak kullanabileceği kapı gibi çizgi romanlar olduğu halde, Amerika’da bile süper kahraman dizisi yapmayı beceremiyorken (Bkz: Iron Fist, Defenders, Luke Cage) niye Türkiye pazarına girdi acaba LOL. Cesaret hapı yutmuş bunlar.

(fza) #16

Oyunculardan yana büyük bir sıkıntı yok, en kötü ihtimalle ‘‘rol yapabilen’’ oyuncular zaten. Çağatay Ulusoy odun günlerini geride bıraktığını ‘‘İçerde’’ dizisi ile gösterdi.

Sıkıntım konu ile ilgili; bence ‘‘İlk Türk Netflix Dizisi’’ süper kahraman konseptini ele almamalıydı. RTÜK/risk almayan yapımcılar vs sebebiyle tvde göremediğimiz sertlikte bir polisiye/macera dizisi olmalıydı.

Konsept sebebiyle endişeliyim kısacası. Temennim bu işin tutması yönünde; çünkü Netflix’in Türk dizileri için nelere gebe olabileceğini düşünmek bile heyecanlandırıyor beni.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #17

Bizim en cool diziler filmler bile kenar mahalle köşelerinden mutlaka geçtiği için bunu pek merak etmiyorum. Muhtemelen ilk bölümden patır patır patlayacak.

([Godwoken]) #18

İyi veya kötü olur orasını tartışırız.

Ancak yeter ki denesinler. Bir girişim olsun.

Bu bir süreç ve kötü diziler yapılmadıkça asla iyi dizilere ulaşamayız.

(.) #19

Başka ülkelerde yapılan dizilere bakalım almanya dark %3 brezilya güzel örnekler var.Bizim ülkemize ait dizi yapmaları bile önemli bence

(dubliner) #20

Rol yapamayan ama ekranda güzel gözüken iki kişiyi başrol yapmışlar. Üçüncü kişiyi tanımıyorum, umarım o öyle değildir.

(Cain) #21

Netflix, 80 milyon küsür insanın yaşadığı pazarı hiç kaçırır mı? :smiley: