The Protector (Netflix Türk dizisi)

(Smy) #84

Aynen amerika dışındaki ülkelerde izlenir. Aşkı memmu her ülkeye satmış bir ülkeyiz sonuç da sjjsjejssj. Bu sırada dizi satma vb seylerde amerikadan sonra ikinciymisiz ben bunu duyunca çok şaşırmıştım

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #85

Yukarıda dediğim gibi Arap ülkeleri, Latin ve Güney Amerika, Yunanistan, brezilya, Almanya da kesin çok izlenir.

(Smy) #86

Almanya da zaten çoğu türk :joy: orasi garanti

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #87

Ya sürekli ben dark da örnek verirken kafam da yani almanlar da öyle hep bilim kurgu çıkartan insanlar değiller diye düşünüyordum. Az önce internet bir baktım bir sürü alman bilim kurgu film var. Bizim aksimize alışıklar bu tarz işler bu proje üzerinde korkutu beni acaba alışık olduğumuz tarzda dizi çekselerdi daha mı iyi olurdudiye? O zaman da hedefledikler gibi yurt dışı insan yakalayamazlar tabi neyse umarım iyi olur. :confused:

(dubliner) #88

Abi ben niye bu topa girdiler anlamakta zorlanıyorum. Süper kahraman film/dizi geçmişi olan bir ülke değiliz, kitlenin de hepsini yakalayamayacak. Ünik ve belki de bu ülkeye özel bir senaryo ile daha iyi bir iş çıkabilirdi. Ben çok önyargılıyım. Yine bir göz atarım ama devamını getireceğini sanmıyorum.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #89

Şu video da çok net açıklanıyor aslında.

Maalesef katılıyorum buna.

Kitle saten biz değiliz adamlar bu iş Türkiye de ki kitle için yapmıyorlar. Niyetler hem tamamen global de izlenecek bir dizi yapmak. (Global de saten süper kahraman işler çok seviliyor. )Hem de daha önce de denenmiş bir şey yapmak. (Bunu netflix CEO’SU ranini.tv ile yaptığı bir röportaj da okumuştum. )

Bu konuda haklısın

Senaryo konusunda ben de ön yargılıyım bir az.

Ben çıktı zaman hepsin izleyeceğim.
Ek: umarım diğer yapacaklar işler bizim hakim olduğumuz konularda olur.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #90

(Dovahkiin) #91

Neden herkes ön yargılı anlamıyorum. Bence iyi oldu bu türe girmeleri. Tür öldükten 10 sene sonra gireceklerine, hâlâ popülerken girmeleri daha iyi.

Evet ama iyi de olsa kötü de olsa bir yerden başlamak gerek.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #92

Ya elbette bir yerde başlamak lazım. Ama bu proje kötü çıkarsa tüm dünyaya rezil olmak var işte.

(Dovahkiin) #93

Ben öyle düşünmüyorum ne rezil süper kahraman filmleri var.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #94

Zaten süper kahraman geçmişi olmak a priori bir şey. Amerikayı kurdukları an zaten direkt süper kahramanlarla başladılar. Hatta çıtayı yükseltiyorum, Amerika’yı Batman kurdu.

(Devrim) #95

Bence öyle bakmak çok doğru değil. Sonuçta Amerika hali hazırda sinema işini bilen insanların olduğu bir yer. Yeni bir kategoriye giriş yapmak bizim gibi ülkeler için daha zordur. Bizde önceden tecrübe sahibi olunan alanlara yönelmeyi düşünmek çok da mantıksız değil bu açıdan.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #96

Netflix The Protector haricinde bir sürü yeni Türk ortak yapımlı dizi ve film planladıklar söyleniyor. Umarım onlar önce de tecrübe ettiğimiz alanlar da olur.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #98

(fza) #99

Temkinliyim ve ilk Netflix işinin süper kahraman dizisi olmasını da istemezdim açıkçası ama inşallah ses getiren bir şey olur da devamında gelecek farklı türde Türk projelerine olanak sağlar.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #100

Ya ses getireceği kesin netflix başlığında dediğim gibi dünya dizi satan 2.ülkeyiz ve bu ülkeler bizden ne çıkarsa yiyecek konumdalar. Beni esas endişelendiren dizin iyi olup olmayacağı çünkü yukarıda dediğim gibi daha önce tecrübe ettiğimiz bir alan değil. O yüzden umarım netflix’in daha sonra yapacağı dizi ve filmler tecrübe ettiğimiz alanlar da olur.

(fza) #101

Çok fena patlayabilir de. Benim dert ettiğim hali hazırda dizilerimizi izleyen Afrika ve Asya ülkeleri değil, standartlarına yaklaşmamız gereken Amerikan ve Avrupa Netflix dizileri.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #102

Yani doğru söylüyorsun umarım dizi iyi olur Ve oralarda patlar. Hem dizi sektör için iyi olur hem de oyuncular için.:slight_smile:

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #103

Netflix’in yurt dışında yaptıkları bütün işler de Jenerik de yazan yazılar ve diziler de kullanılan müzikler hep ingilizce büyük ihtimalle bu dizin de müzikleri ingilizce olacak işte bu ben heyecanlandırıyor.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #104