The Protector (Netflix Türk dizisi)

(fza) #145

Kişisel kullanımda ilk gidilen yol hapis cezası değil, denetimli serbestlik. Kontrollere giriyorlar 6 ay boyunca vs. Eğer yanlışım varsa düzeltirsin.

Olayın hakkında yapılan bir yorumda ‘‘Muhtemelen partide birilerine verdiler ama bu olayın satış adı altında yapılıp yapılamadığı kesin olarak bilinemediği için satış suçu altında yargılanıyorlar’’, diyordu.

Kalın olan yerle ilgili görüşüm de şu: Eğer zamanı gelip de kanunlar bu yönde değişecekse evet 18 yaş altına satmak suç sayılıp, onun dışında olanlar sıkıntı yapılmayabilir ama bunun için de direkt uyuşturucu olayının yasallaştırılması gerekiyor. Şu an için ise 18 yaş altı olsun veya olmasın(bunun ne kadar tespit edilip edilemeyeceği de meçhul bu durum için ya da başka uyuşturucu satışı davalarında şu an bulunduğumuz ‘‘olayın suç olması’’ gerçekliği adına düşününce) uyuşturucu satışı suç olduğu için hapis cezası olması gereken bir şey bence.

Ben böyle düşünmüyorum; eğer uyuşturucu satmak yasal bir şey olsaydı ve üzerine konuştuğumuz olay ‘‘kaçak uyuşturucu satma’’ olsaydı mantık olarak sana katılırdım fakat şu durumda devlet denetimiyle satılan bir yol da olmadığı için her türlü başka seviyede bir suç oluyor.

Bu arada şunun için de ayrı bir şey söyleyeyim: Evet, insana garip geliyor böyle bir olay ama zamanında Deniz Seki de ünlü bir şarkıcı olduğu halde aynı olaydan suçlu bulunup hapis yatmıştı. İnanılmaz absürd de olmaz eğer olursa.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #147

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #148

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #149

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #150

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #151

(Ali) #152

The Protector dizisinin çekimleri bitti bitiyor… Çağatay Ulusoy’un sıradaki durağı Narcos. Başrol olacağı söyleniyor.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #153

(Berkant) #154

Bir an önce fragman yayınlasalar keşke.

(Geekiz ama ergeniz) #155

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #156

(Umut) #157

(Berkant) #158

Hapis korkusundan sezonları arka arkaya çekecekler galiba :grin:

(fza) #159

Too soon…

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #160

Sanmıyorum adam 1.5 yıl itiraz süreçi var. Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl hemen çekimler başlamak istiyorlar. Hem adam hapise girse baş rol oyuncusun değiştirerek devam ederler sonuçta Çağatay Ulusoy bulunmaz eli kumaş değil onun yerinin doldura bilecek bir sürü oyuncu var. :slight_smile:

(Berkant) #161

Göreceğiz bakalım :slight_smile:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #162

Tarih açıklandı mı yoksa kaçırdım mı_?

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #163

Yok açıklanmadı ama eylül de geleceği söyleniyor. Ayrıca netflix dizin ilk bir kaç bölüm izleyip siz en iyisi 2.sezon için çalışmalar başlayın demişti.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #164

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #165