The Witcher Netflix Serisi

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #42

2020 de geleceğin Netflix kanalı yetkililerinden Erik Barmack söylemiş. Kadın da bu konuda konuşmak istemiş işte o kadar.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #43

The Witcher Dizisi 2020’den Önce Ekranlara Gelmeyecek
witcher-netflix-2020-big
Özellikle biz oyuncuların merakla beklediği, Andrzej Sapkowski’nin kitaplarına sadık bir şekilde uyarlanarak ekranlara taşınması beklenen The Witcher dizisi bu kez kısmen üzücü bir haberle karşımızda.

Netflix kanalı yetkililerinden Erik Barmack’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara göre dizinin 2020’den önce bizlerle buluşması beklenmiyor. Kanal yetkilisi senaryoyu hazırlamak için önlerinde uzun bir yol olduğunu ve bunun için zamana ihtiyaç duyduklarını belirtmiş. Buna ek olarak dizinin çekimlerinin tamamen Doğu ve Orta Avrupa’da gerçekleştirileceği, özellikle de romanın anayurdu olan Polonya’da çalışılacağı da doğrulanmış, ki bu güzel bir haber.
Ek olarak dizinin senaristi Lauren S. Hissrich de geçen hafta Polonya’ya uçup serinin yazarı Andrzej Sapkowski ile özel bir görüşme gerçekleştirmiş ve hem senaryo hem de karakterler hakkında kendisinden tavsiyeler almış. Hatırlayacağınız gibi, başarılı senarist geçen aylarda dizide yer alacak karakterleri açıklamış ve biz de bu sayede dizinin kitapların hikâyesini konu alacağını öğrenmiştik.

Diziyi 2020’den önce göremeyecek olmak ister istemez bizleri üzdü elbette. Ama bu uzun prodüksiyon süresi ortaya serinin hakkını veren, kaliteli bir iş çıkması adına iyi bir gelişme de olabilir elbette. Gelişmeler için Roach’un inatla ve zorla gittiği istikametin tersine bakmaya devam ediyoruz.
http://oyungezer.com.tr/haber/52990-the-witcher-dizisi-2020-den-once-ekranlara-gelmeyecek

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #44

(Ege) #45

O zamana Witcher 4’ü falan çıkarır ya bu adamlar. Çıkmayacak dediler ama 2020 ne? Vazgeçip çıkarırlar.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #46

İş git gide bizim sektöre doğru gidiyor. Yakında dizilerde çalışan kalifiye elemanları filmler için bulamayacaklarından filmler kötü çıkmaya başlayacak :smiley:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #47

Ya abi kafeinsiz ve geekyapar gibi youtube kanaları sinema ve tv kanallar olmasına rağmen bir takım açıklan bilgiler de haberleri olmaması beni sinir ediyor. 4.50 de sonrası izleyin.

(Geek Harley Quinn) #48

Mesela Yüzüklerin Efendisi’nin dizisi geliyor biliyorsunuz ki, 2020’den önce çalışmalara başlanmazsa haklar iptal oluyor. Amazon’a öyle bir şart koşmuşlar. Böyle efekti bol olması gereken belki fantastik türün zirvesine oynayacak dizileri erken beklemek hata olur. Atıyorum kıçı kırık GoT bile, böyle dedim çünkü bu dizilere göre çok da fazla efekt istemiyor, son sezonu için 2 sene ara verdi. Ben böyle düşünüyorum. Ne kadar uzun tutarlarsa, eğer bütçe fazlaysa, dizi daha da güzel olacak denektir bence.

(Gökhan Ali Başkan) #49

İyi mi oldu kötü mü bilemedim.

(Emre) #50

Yazar ekibini şöyle tweet atmış Lauren hanım. Açıkçası önceki işleri çok iyi olmasa da gösterdikleri heves beni çok umutlandırıyor.

(Gökhan Ali Başkan) #51

Lauren Hissrich zaten aşırı heyecanlı herhalde bu iş için beni de o umutlandırıyor açıkçası.

(K) #52

Hayalim Penny Dreadful tarzı bir diziden yazar getirtmeleriydi. Yaratık külliyatını iyi uyarlayabiliyor onlar, daha insancıl gösterebiliyorlar bu canavarları. Ne Jessica Jones ne Daredevil yazarlık veya senaryo açısından uçuk işler değil. Umarım Politik doğruculuk adına o evrenin sertliğini veya gri çizgisini bozmazlar, öyle olursa risk almayan onlarca fantastik dizinin arasına katılır, kabak tadı verir.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #53

Yüksek prodüksüyon şart.

(Oneironaut) #54

Fanmade fragmanlar bile beni aşırı coşturuyor.
Bi’ cast falan duyurun vicdansızlar

(Oneironaut) #55

Şimdi bildirim gelince bu postumu gördüm ve üzüldüm.

flood için kusura bakmayınız

(Kid A) #56

8 bölüm olacak demişlerdi sanırım. Umarım bölüm sayısını fazla kurcalamazlar. Netflix dizileri için bazen problem yaratıyor bölüm sayılarının uzunluğu. Black Mirror gibi antoloji serileri hariç her sezon genelde tek hikaye anlatmaya çalışıyor Netflix, bölüm sayısı fazla olunca da bu anlatmaya çalıştıkları hikayeler gereğinden fazla sündürülmüş bir hal alıyor, izleyici bitse de gitsek kıvamına gelmeye başlıyor.

Mis gibi 8 bölüm The Witcher ilk sezon için gayet uygun bir sayı bence. Sonradan uzatmazlar umarım.

Bu arada dizi bekleneni verdiği sürece makul derecede istedikleri kadar uzatabilirler süreyi, alelacele yapmaktansa eli yüzü düzgün bir şekilde zamana yayarak yapmak daha mantıklı geliyor bana.

(Ömer Taşkaya) #57

Arkadaşlar bir sorum olacak. Uzun zamandan beri Witcher evrenine giriş yapmak istiyorum, hali hazırda dizi de yaklaşırken izlerken bir fikrim olsun istiyorum.

Şimdi deli gibi PC oyunları oynayan bir insan olmadığımdan The Witcher’ın oyunlarını oynamasam sadece kitaplarını okusam evrene ne kadar hakim olurum ?

(fza) #58

Çok büyük oranda hakim olursun. Dizi zaten kitapları merkez alacak. Çok sıkıntı çıkmaz.

(Umur) #59

Çok. Hakim olmana yetecek kadar kitap var. Ama oyunları da oynarsan, özellikle Witcher 3, hakim ve hayran olacağın evrene daha da hayran olursun. Oyna yani. Güzel oyunlar. Çok güzel.

(Ömer Taşkaya) #60

@Pomeron_Reboot
@Gwynbleidd

Bakalım kitapların hepsini set halinde yakında alacağım, çok sevdiğim şeylerin oyunlarını da oynuyorum (Shadow of Mordor, Tom Clancy vb.) Witcher’ıda oynarım. Neyse yeterince hakim olacağıma sevindim. Teşekkürler cevaplar için dostlar🖒

(Serkan of İzmir) #61

Kitaplardan başlarsan hem daha hakim olursun evrene hem de daha çok zevk alırsın. Ben önce oyunlarla başladım ama çok isterdim öncesinde kitapları okumuş olmayı. Hazır fırsatın varken kitaplardan başla bence de, sonra da mutlaka oyunları oyna, okuyarak tanıdığın karakterlerin bedene bürünmüş hallerini görmek farklı bir haz verir çünkü.