Thor: Ragnarok Arenası ☠

(GENERAL) #4389

Oooo herkes beni yanlis anladi arkadaslar her hafta bir mcu filmi dedik ya hani dedim filmi 1080p ve hd indirim haftasi gelsin izlerim sonra da silerim yoksa koeksiyon yapicak degilim yoksa korsana karsiyim emek hirsizligi falan yani

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #4390

(Oolong) #4391

Düşmüş! Ama blu-ray sürümü değil.

(InMemoryOfEmirBK) #4392

Oooo herkes beni yanlis anladi arkadaslar her hafta bir mcu filmi dedik ya hani dedim filmi 1080p ve hd indirim haftasi gelsin izlerim sonra da silerim yoksa koeksiyon yapicak degilim yoksa korsana karsiyim emek hirsizligi falan yani

(G) #4393

Emir, müsait olduğunda koleksiyonundan Iron Man 3’ü atacaktın. Unutmuşsundur diye hatırlatayım dedim.

(InMemoryOfEmirBK) #4394

Böyle mi kodluyoruz abi, tamam atarız

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #4395

(Xάος) #4396

Kayyumlandım :smile:

(Kid A) #4397

Millet Iron Man 4 bekler, ben Thor 4 bekliyorum.

(Ertunç Doğan) #4398

Thor 2 olmasın…:face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow:

(Burak) #4399

Ben bunu yeni izleyebildim. Aslında sinemada izlemek gibi bir niyetim vardı ama programımın yoğunluğu bu zamana kadar erteletti. Öncelikle hiç kahkaha atmadım, ve pek gülmedim. Ama bundan daha enteresan bir şey oldu; tarzına hasta oldum. MCU içerisinde farklı bir şeyler yapmaya çalışan sayılı filmlerden, sırf bu sebepten takdiri ve ilgiyi hak ediyor. Çok zekice kurgulanmıştı bir kere, hikaye gayet net, anlaşılır ve ağdalı bir dille izleyiciye aktarılmış. En çok şaşırdığım nokta ise trailer’da izlerken rahatsız olduğum birçok sahnenin (he’s a friend from work gibi) filmin genel gidişatını bozmayacak şekilde filme yedirilmiş olması idi. Hatta evet böyle demesi mantıklıymış dedirtti. Herkese hitap etmeyebilir ama tarzının bu olduğunu kabul ettiğinizde izlemesi baya zevkli oluyor. Bence klişeden sıyrılmış her şey içerisinde kendine has bir güzellik barındırır ve bu filmi MCU içinde özel kılan da bu. Kafama yatmayan tek noktası Thor’un elektroşok aletiyle esir tutulması oldu. Onun yerine alternatif olarak biraz daha üzerine düşünülmüş ve daha akla yatkın bir esir tutma yöntemi bulabilirlerdi, biraz ucuza kaçmışlar gibi geldi. Dövüş sahneleri aşırı iyiydi, sonunda Ragnarok’un gerçekleşmesi hikayenin mutlu sonla bitmesini engelledi ve ayrıca hoşuma giden bir diğer noktası oldu filmin. Ben beğendim, keşke sinemada izleseydim. Benim de MCU ilk 5’ime rahat girer, ilk 3’ü zorlar hatta.

(Muhsin Bayram) #4400

Filmi ne kadar beğendiğimi yukarıda söylemiştim. Ancak boktan color grading’e de giydirmezsem içimde kalacak. Filmi ekran ile aramda sis perdesi varmış gibi izledim. Şu renkleri biraz da sıcak tonlar ile açsaydınız batar mıydı?

(Hear me and rejoice) #4401

Aynen yine aynı yönetmenin yapması şartıyla tabi :slight_smile:

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #4402

aksine bugüne kadarki en net görüntü gotg 2 ile bu filminki, en karanlık sahneler bile çok net belirgin, nesinde sis perdesi gördün? yorumunu anlayamadım. ha fazla cafcaflı renkler olmuş, bu da beni rahatsız etti diyorsan, o zevk ve tercih meselesi. ama sis konusu ne alaka?

(Muhsin Bayram) #4403

Film net değil demedim ki? Benim derdim netlik ile değil renklendirme ile.

Tam tersi, renklerin daha canlı daha sıcak tonlarda olmasını tercih ederim. Ragnarok’ta bolca renk vardı evet ancak bu renkler inanılmaz soluk bir filtreden geçirilmiş gibiydi.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #4404

enteresan, bana acayip renkli geldi, hiç soluk bi ton algılamadım; ancak ben renk körüyüm belki de ton farkı buna etki etmiştir o yüzden bir şey diyemem. ancak ben sıcak renkler kısmı için demedim, soluk anlamındaki sisli tonu ben algılamadım sadece. civil war falan daha soluk aslında bakarsak… neyse dediğim gibi renk körlüğümle alakalı olabilir :smiley:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #4405

MCU’nun uzun bir süre sorunuydu bu fakat sonra çözmüşlerdi.Bu filmde niye birden hortladı anlamadım.

(Burak) #4406

Bana da biraz soluk gibi gözüktü. Jack Kirby için bu filmin tasarımının en büyük ilham kaynağı denildi ama, o dönemin renklerinin esintilerini Sakaar (bazı kısımları) ve Bifrost Bridge sahneleri hariç pek göremedik. Biraz daha '‘cafcaflı’ ve renk cümbüşü içinde olsa filmin tonuyla birlikte daha iyi gidebilirdi, bence.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #4408

zaten o canlılıktaydı? abi telefondan mı izlediniz başka bi arkadaşa sordum o da benle fikir… özellikle gotg 2 ile aynı kalibrede sinematografisi yahu…

(Hear me and rejoice) #4409

skaar daki renkler garipti biraz sadece 3d den de kaynaklanıyor olabilir