Thor: Ragnarok Arenası ☠

(Boş İnsan) #4450

Omurgasızlıkta Thor gibi olun.

(Onur) #4451

Filmi yeni izleme şansım oldu, Thor:Ragnarok değil de onun parodisini izliyormuşum gibi hisettim. Özellikle ilk yarı cringe şovdu valla. İkinci yarı biraz daha toparladı.

Marvel filmlerinin kendisini hiç ciddiye almamak gibi bir sıkıntısı var. Bu nedenle evrende ne olursa olsun ‘meh amaaan’ diye karşılıyorum. Thor gözünü kaybettiğinde bile umrumda olmadı mesela. Ben de ciddiye alamıyorum.

Sinematografisine bayıldım ama. Görüntüler, müzik vs. çok iyidi. Cgı arada gözüme battı ama rahatsız da etmedi.

(Aklı olan delirsin. ) #4452

Beklentimin altında kaldı açıkçası. Esprilerin çoğuna gülmedim,loki’nin karakterizasyonu sıkıntılıydı,thor baya yav…tı(komik değil,arada fark var) diye liste uzuyor. Hela ablamızın orasından burasında tövbe estağfurullah bir şeyler çıkartma gücü çok iyiydi bence. Karakter o kadar iyi yazılmamış ama cate blanchett tek başına zirveye koşuyor filmde,sırf oyuncunun performansı için hela mcu villainları arasında üst sıralarda yer kaptı. Surtur iyiydi,valkyrie beklediğimden iyiydi,loki bu film öznelinde fena değildi ama genel mcu’ya bakarsak kötüydü,hulk-banner müthişti,grandmaster’da beklediğimden iyi çıktı,thor burun farkıyla iyiydi diyebilirim. Şimdi gülmediğim çok yer olmasına rağmen hayvan gibi güldüğüm üç sahne vardı
1)grandmaster’ın kuzenini eritirken thor’un Ordaki tepkisi
2)stan lee sahnesi
3)her ne kadar bunu söylediğim için biraz utansamda “des&troy” sahnesi. Film sırasında pek gülmedim ama bu sahneyi yeniden açınca baya güldüm.(karakter kötüydü orası ayrı)
Hulk-fenrir kapışması büyük hayalkırıklığıydı ama onun haricinde aksiyon sahneleri ve thor’un güçleri iyiydi. Sadece biraz daha valkyrie aksiyonu isterdim.

Film genel olarak 10/6. Bu yıl Benim için marvel açısından kötü geçti. İki filmine 6 birine 7 verdim. Complete disappointment.

(buzlulimonata) #4453

Keşke filmde Skurge olmasaymış. Bomboş bir karakter olduğu gibi, bir de üstüne kendisi kadar boş bir ölüm sahnesi koymuşlar. Sinemadayken o kadar rahatsız etmemişti de şimdi birkaç klip izlerken denk gelince çok kötü geldi.
Onun dışında filmle ilgili problemim yok. İzlemesi en eğlenceli MCU filmlerinden, akıp gidiyor. Umarım Taika bey bir Thor filmi daha çeker.

(GENERAL) #4454

Arkadaslar odin yuvam dedigi bir sahne vardi ya acaba o baktigi yere asgard kurulabilir mi czgrmnda ragnaroktan sonra asgard dunyada yeniden kuruluyormus bu filmde nasıl islenir bilmem ama sizce olabilir mi boyle birsey

(Dilay) #4455

Daha Thanos’la karşılaşan Asgardlıların sonunun nasıl olacağını bilmiyoruz. Ne kadarı hayatta kalacak, kimler kalacak, Infinity War nasıl sonuçlanacak? Yeniden kurabilecek sayıda insan ya da kuracak yer kalacak mı hiçbirini bilmiyoruz henüz.

(Umut) #4456

Büyük ihtimalle böyle olacak,
Bi8Sl-

(Ertunç Doğan) #4457

Büyük ihtimalle Asgardlı kalsa bile kalanlar parmakla sayılacak

(Kid A) #4458

Reddit’te gördüm. Şu soldaki üç kafalı olan arkadaşın kafaları sırası ile Chris Hemsworth, Kevin Feige ve Taika Waititi diyenler var.

Şahsen ilk ikisini çıkartamadım ancak en sağdaki kesinlikle Taika.

(Ertunç Doğan) #4459

Ortadaki Kevin Feige soldaki de sanki Chris Hemsworth ün yandan yemişi

(Dilay) #4460

Benziyor hakikatten de soldaki çok korkunç değil mi ya ne yapmışlar güzelim Hemsworth’e.

(Cenker Karace) #4461

Gece gece aklıma takıldı , o parçalanmış Mjolnir öyle kaldı demi dünyada, parçaları toplanabiliyormudır yoksa hala “Worthy” mi olmak gerekir o parçaları toplamak için…:thinking:

(Morpheus) #4462

Bu benim de aklımı kemiren bir konu oldu hep :smiley: Aslında Aos da güzel konu olurdu bu. İlk Thor filminde olduğu gibi bunda da shield giderdi parçaları toplamaya.

(Cenker Karace) #4463

Winter Soldier’dan sonra SHIELD çok underground bir kurum oldu yaaa… yinede ilerleyen bir episode’da değinseler dediğin gibi fena olmaz…

(mahmut de) #4464

doctor strange nasıl çürümüş elmayı tekrar normal haline getirebiliyorsa Mjolnir i de eski haline getirebilmesi lazım.

(Burak ) #4465

iyide Doktor orda elmayı zamanda ileri götürüp çürütüp sonra geri döndürüyordu bence. Burda Mjölnir başka bir güç tarafından direk parçalandı. Bunu yapar belki büyüyle bir şekil ama elmadaki gibi olmaz sanırım.

(İbrahim Kubat) #4466

Geçenlerde yine söylemiştim, Strange yıllar önce sayfaları yırtılmış büyü kitabını da bu yolla onarmıştı. Mantık olarak Mjolnir için de aynısı yapılabilir. Fakat bence Mjolnir artık geri gelmez yeni çekiç ile devam edilir.

(mahmut de) #4467

bence onarmaya vakti/fırsatı olmayacak. Strange ve Thor ayrı mekanlarda olacaklar. Daha sonra da thanos taşı ele geçirir.

(Can) #4468

Ben hala zamanı değiştirmek Dünyanın kaderini etkilemiyorsa kullanmamasından yanayım. Ayrıca Thor çekiç olmadan daha güçlü neden istesin onarmayı? Babası bile çekiç sadece bir araçtı dedi. Düzeltmesinler onu. Düzeltselerde artık bir işe yaramaz? Asgard yok oldu.

(🔫) #4469

Birşey sorucam çekici onarmak için parçalarına sahip olması gerekmiyormu ? Daha toplayamadan başka evrene uçtu adam daha ne o konuyu tartışıyonuz ki.