Türk Sineması

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #1

Türk sineması üzerine haberler, olaylar, fikirler, düşünceler, vesaire vesaire.

Sinema Salonu :popcorn:
(Ali) #2

Arada bir güzel filmler sunsa da genel olarak berbat bir sinemaya sahibiz. Çıkan berbat filmler, güzel filmlerin de önünü kapatıyor ve insanların haberi olmuyor.

Enes Batur film çıkaracak aklım almıyor.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #3

Ne güzel o haberi aklımdan silmiştim. Gördüm yine sinirlendim.

(Ali) #4

Hiç sorma ya. Ben daha Cumali bilmem ne saçmalığın şokunu atlatamamışken facebook ana sayfama bu filmin geleceği haberi düştü. Ilk bir güldüm ve inanmak istemedim. Sonra habere girdim falan filmin geleceğinin kesin olduğunu öğrendim. Yaşadığım hayal kırıklığı ve ettiğim küfürleri anlatamam

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #5

Neyse habercilik kimliğime geri döneyim.

Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’lu "Acı Tatlı Ekşi"nin galası gerçekleşti. Aşk Yeniden dizisi ile ekranların en sevilen çiftlerinden birine dönüşen Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un yanı sıra kadrosunda birçok ünlü ismi de bulunduran romantik dram filmi "Acı Tatlı Ekşi"nin galası dün akşam Kanyın Cinemaximum’da yapıldı. Film, 22 Aralık’ta vizyonda!

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #6

Mehmet Günsür başrollü Martıların Efendisi sizi hayalle gerçek arasındaki bir dünyaya davet ediyor! Kurduğu gizemli evrenle hayat ve dünyaya dair her şeyi sorgulatacak olan “Martıların Efendisi” sinemalarda!

Martıların Efendisi (MEF) İstanbul’da deniz kıyısında sakin bir yaşam sürmekte olan bir adamdır. Yıllardır beklediği birisi vardır. En sonunda beklediği, “Rüya” diye adlandırdığı bu misafir çıkagelir. Beyazlar içinde, bir masaldan çıkmış gibi kıyıya vuran bir kadın MEF’in bütün hayatını değiştirecektir. Ancak MEF, bu bütün umutlarını yüklediği misafir tarafından bir hayli sarsılacaktır. Zira bu kadın MEF’nin saf ve temiz dünyasından etkilense de onu sevginin bile kurtaramadığı, aşkın felaketlere yol açtığı, menfaatin fedakarlığın önüne geçtiği gerçek dünya ile tanıştıracaktır…

Bol yıldızlı oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmin kadrosunda gelen gizemli misafiri olarak Bige Önal, Timuçin Esen, Nejat İşler, Barış Yıldız, Hakan Kurtaş ve Ezgi Coşkun yer alıyor. Konuk oyuncu kadrosunda Mehmet Esen, Sarp Akkaya, Ezel Akay ve Aras Bulut İynemli gibi isimleri bulunduran yerli dram filmi “Martıların Efendisi”, Mehmet Ada Öztekin’in imzasını taşıyor.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #7

Gupse Özay’ın başrolünü üstlendiği komedi filmi Deliha 2’nin ilk fragmanı bizlerle.

14 Kasım 2014’te vizyona giren ve toplam 1.596.119 izleyici ile sinema salonlarını tıka basa dolduran Deliha’nın devam filmi Deliha 2’nin ilk kısa fragmanı yayınlandı. Dört yıl aradan sonra yine Zeliha’nın maceralarını izleyeceğimiz filmin yapımcısı bir kez daha Necati Akpınar.

Gupse Özay’ın ilk yönetmenlik denemesini de gerçekleştireceği filmin kadrosunda Derya Alabora, Esin Eden, Hülya Duyar, Ali Çelik, Aksel Bonfil, Eda Ece, Mehmet Er, Özlem Akınözü ve Fatih Özkan gibi isimler bulunuyor. Ayrıca ilk filmde olduğu gibi bu filmde de senaryo Gupse Özay’ın kaleminden.

Film 12 Ocak 2018’de vizyona girecek.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #8

Kürşat başlık biraz basit kaçmadı mı ya_?

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #9

Nasıl basit? İsim olarak mı?

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #10

YEP!

(İbrahim Korkmaz) #11

Burayı bulmuşken sorayım: Ali Kundulli’nin ilk filmi biraz da olsa iyi değil mi sizce?

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #12

Biraz değil aslında çok daha iyi. Ama reklam yapmayı bilmedikleri için doğru düzgün pazarlanamadı.

(İbrahim Korkmaz) #13

Aynen.

(Deniz Lala) #14

Sanırım vizyondan yeni kalktı ama İşe Yarar Bir Şey filmi son zamanlarda izlediğim en iyi türk filmiydi. Tavsiye ederim.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #15

Sorun şu ki sürekli dizilerde gözümüzün önünde olan oyuncular farklı bir yapım içerisine girince aşırı derecede sırıtıyor ve inandırıcı bir oyunculuk sergileyemiyorlar. Bunu başarabilen çok az aktör ve aktris var.

(Deniz Lala) #16

Bence iyi oyuncu olunca aklına bile gelmiyor. Örneğin yukarıda paylaştığım filmdeki oyuncular da dizilerde oynuyor ama role/filme kaptırınca kendini başka rollerini unutuyorsun.

(Oozaru) #17

Bugün akşam şunu izleyeceğim:

Youtube’da bazı videoları dolaşıyor. Özellikle Müşfik Kenter’in sevdiği kadın ile bir fotoğraf muhabbeti var ki, çok güzel.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #18

Kesinlikle izle. Zamanında yeterli destek göremediği için vizyona seneler sonra sokulabilmiş ama reklamı yapılamadığı için değeri bilinmeyen filmlerden biri. Pişman olmazsın.

(Deniz Lala) #19

bence mükemmel bir film.

(emre okur) #20

Türk Sineması dediğiniz zaman ne anladığınızı merak ediyorum. Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Reha Erdem, Onur Ünlü, Tolga Karaçelik, Yeşim Ustaoğlu ve aklıma gelmeyen bir çok yönetmen gibi özgün yönetmenlere sahip bir sinemaya haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Önce bu yönetmenlerden haberdar olmalısınız. Eğer Türk Sineması denildiğinde avmye gittiğiniz zaman gördüğünüz afişlerden öte bir şey canlanmıyorsa gözünüzde boş verin yerli sinema üzerine tasalanmayı