Türk Sineması

(Oozaru) #21

Sevmek Zamanı çok güzeldi. O döneminin İstanbul’u ne kadar güzelmiş; sessiz, sakin ve her yer orman! Günümüzde muhtemelen filmin çekildiği yerlerin ırzına geçilmiş ve büyük binalar dikilmiştir. Bir de şapkasız Galata Kulesi gözüküyordu. Keşke İstanbul’u cam bir fanusun içine alsalardı ve hep öyle kalsaydı.

Neyse, uzun zamandır Zeki Müren’in “Beklenen Şarkı” filmini arıyorum. Youtube’da bir ara vardı; kaldırmışlar. Divx falan… Bulan olursa haber edin arkadaşlar.

(Oozaru) #22

En sevdiğim Yeşilçam filmi. Her izlediğimde ağzım kulaklarıma varır. HD demişler ama değil. Yine de izleyin, izletin

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #23

image

Bu da benim favorim. Türkan Şoray ın nadiren abartısız oyunculuk sergilediği filmlerden.

(Oozaru) #24

Fırsat bulursam izleyeceğim.

(Geek Velet) #25

Marketting’ini geekler için değil, Maalesef ülkemizde çoğunlukta olan Recep İvedik seyircisi için yaptılar. Ben Recep İvedik gibi diye izlemedim mesela.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #26

nasıl yani_?

(Geek Velet) #27

Fragmanları öyle duruyor.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #28

Hayır anlamadığım recep ivedik gibi olan ne ''Sevmek Zamanı filmi mi_?

(Geek Velet) #29

Ali Kundilli

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #30

:smiley: Öyle desene ya. Ben hangi gönderiye cevap verdiğini anlayamadım bir an. :smiley: Yani recep ivedik denen aşırı gelişmiş dana ile pek alakası yok aslında

(İbrahim Korkmaz) #31

İzle ya güzel film.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #32

2018’de Vizyona Girecek Yerli Filmler

Arif v 216 - 5 Ocak

Daha - 12 Ocak

Hakan Günday’ın aynı isimli romanından uyarlanan senaryosuyla beyaz perdeye yansıyacak Daha’nın başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak var.

Deliha 2 - 12 Ocak

Umut Avcıları - 19 Ocak

Rüzgar - 19 Ocak

Ölümlü Dünya - 26 Ocak

Cin Çeşmesi - 2 Şubat

Korku - gerilim dalında yeni sezonun adından bahsettirecek yapımı Cin Çeşmesi, 2 Şubat tarihinde türün sevenleri ile beyaz perdede buluşacak.

Hadi Be Oğlum - 2 Şubat

Düğüm Salonu - 2 Şubat

Kayhan - 9 Şubat

Kız Meselesi - 16 Şubat

Sofra Sırları - 16 Şubat

Kapıdaki Sır - 16 Şubat

Korku - gerilim tarzında bir başka film olan Kapıdaki Sır filmi oldukça ağır bir konu ile türün severleri ile buluşacak.

Görevimiz Tatil - 23 Şubat

Ailecek Şaşkınız - 2 Mart

Murat Cemcir ve Ahmet Kural ikilisini yine bir komedi de görme şansını yakalayacağız; ancak bunun için Mart ayına kadar beklemek gerekiyor.

Direniş Karatay - 9 Mart
image
Mehmet Aslantuğ ve Fikret Kuşkan’ın rol alacağı bu tarihi filmin oldukça büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Kaybedenler Kulübü Yolda - 16 Mart

Hep Yek 3 - 16 Mart

Çocuklar Sana Emanet - 23 Mart
Çağan Irmak’ın yeni filmi alışılmışın dışında bir türde. Gerilim tadında bir öyküyle Çocuklar Sana Emanet, 26 Mart’ta beyaz perdeye yansımaya başlayacak.

Can Feda - 6 Nisan
image
Bir milli mücadele filmi sloganı ile seyirci ile buluşmaya hazırlanan filmin baş rollerinde Burak Özçivit ve Kerem Bursin yer alıyor.

(Barış Kaygısız) #33

Arkadaşlar bir daha vizyona girecek mi bilmiyorum ama izleyin, izlettirin. Distopik bir hava içinde çok sağlam eleştirisini de yapan, kaliteli kaliteli gönderme de yapan son zamanlarda izlediğim en iyi Türk filmi. Finalde bağlandığı yer de çok başka seviyelere çıkarıyor.

İzleyenleriniz varsa iki sohbetini de cevirebiliriz.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #34

Festival filmiyse ben almayayim

(Barış Kaygısız) #35

Gönül isterdi vizyona da girsin ama seri üretim komedilerden(!) dolayı sadece festivallerde gösterildi.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #36

Erdal-Gürdal Tosun kardeşlerin anısı üzerine birlikte çalıştıkları oyuncuların onlarla anıları anlattıkları güzel bir anma videosu.
Erkan Can çok duygulanmış be.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #37

Yılmaz Erdoğan’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Organize İşler 2’de Demet Akbağ ve Ata Demirer’le birlikte Cem Yılmaz’ın da yer alacağı konuşuluyor.

Yılmaz Erdoğan‘ın yazıp yönettiği ve kadroda Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Özgü Namal, Demet Akbağ, Özgü Namal, Altan Erkekli ve Cem Yılmaz gibi isimlerin yer aldığı 2005 yapımı Organize İşler, vizyona girdiği dönemde oldukça sevilmiş ve 2 milyonun üzerinde seyirci sayısına ulaşarak gişede de başarılı olmuştu.

Son iki filmi Ekşi Elmalar ve Tatlım Tatlım’la hem eleştirel manada hem de gişede beklentilerin altında kalan Yılmaz Erdoğan, Yaz aylarında yaptığı açıklamayla Organize İşler’in devam filmi üzerinde çalıştığını hatta Sonbahar’da filmi çekmeye başlayacağını söylemişti.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #38

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #39

Fragman şaşırtıcı derecede çok güzel görünüyor da, biri Warner Bros’un ne alaka olduğunu açıklayabilir mi?

(Oozaru) #40

Münir Özkul ölmüş! Bu sefer söylenti değil maalesef. Huzur içinde uyusun büyük usta.