Türk Sineması

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #61

Neyse yapmayacağım Ç:smiley:dasglsşdnhgnf

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #62

(fza) #63

Çok güldüm ama aklıma da şu söz geldi: ‘‘Güleriz ağlanacak halimize’’. :frowning:

Bugün de bu başlığa yazmak istediğim şuydu: Benim Türk sinemasından istediğim şey bir tane aksiyon/macera filmi yapmaları. Bunu yapsa yapsa Cem Yılmaz yapar gibi geliyor.

Klişeler olacak tabi ki ama bizim sinemamız bu konuya çok uzak olduğu için, farklı bir olay olacak bizim açımızdan. Hafif serseri, ukala baş kahraman, güçlü kadın karakter, aynı hazinenin peşine düşen rakip grup. Türkiye turu yaptıran macera. Nemrut Tepeleri’nde bir çatışma, Kapadokya’da balonlarla girilen aksiyonlar, Mardin’de ki tarihi evlerin üzerinde bir kovalamaca vs vs.

Türk sinemasına dair en büyük hayalim bu benim. Bir Indiana Jones, Lara Croft, Nathan Drake ikonikliğinde bir seri çıkmasını istiyorum. Belki birgün ben yaparım…

(Kürşad Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez) #64

Henüz izlemeye fırsatım olmadı ama 2014 yapımı Panzehir filminin iyi bir yerli aksiyon filmi olarak övüldüğünü duymuştum. Başrolü de dövüş sanatları ustası Emin Boztepe’ydi.

(fza) #65

Bunu görmüştüm zamanında, hasılatı iyi değildi diye hatırlıyorum, üzücü. Bak mesela, hiç fena durmuyor; John Wick fragmanından çok bir eksiği yok. Denemeye devam etsek, ne güzel işler çıkacak kim bilir.

Edit: 90.448 kişi izlemiş. Allah cezanızı vermesin!

Oflu Hoca’nın Şifresi adlı filmi kaç kişi izlemiş peki?

309.632 kişi! Kahroluyorum ya.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #66

Türkiye de sinema kültürü yok. Bunu kabullenmek gerek.

(Iron Man) #67

Sinema salonunda telefonla konuşanlar, ortada çocukların dolaşmasına izin veren insanlar, birbirleriyle konuşanlar ve daha fazlası. Diğer ülkelerde bu kadar göremeyiz bundan eminim. Bir şey desek çoğunda sinema kültürü olmadığı için beni haksız çıkarırlar kendilerince. Yapacak bir şey yok dayanacağız.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #68

Kezban ruhlu kızların film başlar başlamaz telefonlarına sarılıp story yapma çabasına ayar oluyorum.

(Geekiz ama ergeniz) #69

“Aşkitomla Enes Batur eğlencesi” #Aşk #Eğlence

(halı, kilim, travel) #70

Bence Cemcir daha iyi oyuncu ama Kural daha iyi bir komedi oyuncusu.

(Iron Man) #71

Labirent filminde soluma 3 kız oturdu ve film boyunca telefonla uğraştılar. Hikâye de değil bildiğin whatsapp da mesajlaşma. Araya bazen “üff ya film kötü .s.s” laflarını sıkıştırdılar. Yer de yoktu geceyim. Zulümle izledim filmi.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #72

Filme girmeden önce fragmana bakmayı bile akıl etmemişlerdir.

(Geekiz ama ergeniz) #73

The last jedi ya gittiğimde yanıma iki tane 30 lu yaşlarda kadın oturdu.ikide bir bana “Luke kim?”" Bu kara uzun(Kylo dan bahsediyor)kim?"…Bilmiyorsan girme filme,zaten film kötü, birde bunlarla uğraşmak :angry::angry::angry:

(Oolong) #74

Ne zaman sinemaya gitsem, önümde ki kesin telefonunu kurcalıyor. Öyle sinirleniyorum ki, telefonu kafalarına geçirmek istiyorum. Alt tarafı 2 saat sabredeceksin.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #75

Ben direkt uyarıyorum.

(Oolong) #76

Bazı özür diliyor bazıları ise iplemeden devam ediyor.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #77

Salonlardaki güvenlik kameralarının lafta kaldığı anlar işte.

( ◉) #78

Geçen sene Kolonya Cumhuriyeti adlı filme gitmiştik 3 arkadaş.
Yanımıza sevgilisiyle bi yavşak oturdu. 2.gelişi herhalde, filmin yarısına kadar her sahne öncesi yanındaki kızı dürtüp, ‘‘aşkım burası çok komik’’ diyip durdu. Güleceğim varsa da gülemedim hiçbir sahneye sinirden.

Film arasında sevgilisi mısır almaya gitti herhalde, epey ciddi uyardık arkadaşı.
Sevgilisi döndüğünde ‘‘aşkım arkadan daha rahat izlenir’’ diyip gitti.

İkinci yarısında da filmin zaten bok gibi olduğu ortaya çıktı yine gülemedim…

(Geek Velet) #79

Blade Runner 2049’dan nefret edip yarısında filmden çıkan arkadaşlarım var.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #80

Belkide artık arkadaşların değiller :smiley: