Underrated Bulduklarınız


(Kid A) #1251

En sevdiğim post rock gruplarının başında gelir bunlar ya. Ayrıca o albüm baştan sona muazzam bir şey.

Bu aralar Lights & Motion’ın Chronicle albümüne tutuldum ben de. Bayağı başarılı bir sinematik post rock albümü olmuş. Tavsiye ederim.


(idil) #1252

podcastler(daha çok Türkiye içerisinde underrated bir şey bu tabi)


( ◉) #1253

Podcastlerle benim şöyle bir sorunum var. Sırf podcast dinleyemiyorum. Bir şeyle uğraşırken arkadan açsam bi süre sonra uğraştığım şeye dalıp kaçırdığımı farkediyorum.

Uzun otobüs yolculukları için çok güzel bir alternatif olabilir ama o zaman da indirip telefona atmaya üşeniyorum…


(idil) #1254

bu söylediğin doğru ama halledebilmek için de iki alternatif var.Eğer mesela İngilizceni geliştimek istiyorsan cümleleri daha dikkatli dinlemeyi,bilmediğin kelimelere odaklanmanı öneririm eğer dil sorunun yoksa da dinlerken not alabilirsin dinlediğin podcast hakkında, sonrasında anlatılanları unutmamak adına da güzel bir özet olmuş olur :slight_smile:


(Witch-Dentist of Muhit) #1255

Ya ben iPhone’daki podcast’ten Jack Ü, Skrillex konserleri, yayınları dinliyorum. Böyle kültürel şeyler görüyordum ama bakmıyordum hiç.


( ◉) #1256

Bana mı cevap verdin anlamadım ama podcast dinleyeceksem zaten eğitsel tarzda dinlemiyorum. Popüler bilim/sanat veya gır gır tarzında oluyor. Dil öğrenmek için falan değil yani. Youtube videosu izlemek gibi bir şey benim için.


(idil) #1257

farzı misal not almak için belli bir ciddiyet mertebesine ulaşmak gerekmiyor burada nasıl tükettiğine podcastleri en nihayetinde ben cevabımda daha konsantre dinleyebilmek neler yapılabilir onu yazdım,sözüm meclisten dışarı…


(Kürşad the Falcone) #1258

( ◉) #1259

Türk yapımı en başarılı kara komedilerden birisi. Böyle güzel bir oyuncu kadrosu ve hikaye varken bu filmi izleyene neredeyse hiç rastlamamış olmam beni epey üzüyor.

Tavsiye ediyorum. Tanıtım yazısı yazmayacağım, çeşitli mecralarda gayet güzel yorumlanmış ve övülmüş bir film zaten.

. +hangi örgüttensin onu soruyorum bana keriz numarası yapma!
-bi numara yaptığım yok o kerizlik bende doğuştan var.hiçbir örgütle ilgim yok. beni adamdan sayıp alacak örgüte zaten ben girmem. o örgüt ibrahime kaldıysa örgüt bile sayılmaz.


(Lupus Dei) #1260

Karl Urban’lı Dredd filmi. Aşırı zevk aldığım bir filmdi, şu sıralar dizisinin yapılacağı ve Karl Urban’ın olacağı yönünde haberler duyuyorum hadi hayırlısı. Ve tabiki Penny Dreadful…


(Berkant) #1261

Wonder Woman’ın son 30 dakikası.Benim için 2 saat 21 dakikalık bir filmde karakter gelişimi anlatılan bir süperkahramanın karakter gelişimini çok güzel noktalamıştı.CGI’ları da söylenildiği kadar kötü bulmuyorum.


(Martha Kemal) #1262

Bence çok hoştu. Tema müziği de müthişti.
images


(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1263

Çok kopya yerleri olsa da Türkiye’de hiç olmayan bir janrada üretilen ve “çok da kötü olmayan” bir işti. Bu işlerin hiç destek almaması ve büyüyememesi üzücü.


(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #1264

Satrançlı bir bölümü vardı bunun, trt çocuk için baya ağırdı. Severim ben bunu, belki așırı iyi değildi ama rafadan tayfa çöpünden iyidir.


(Martha Kemal) #1265

Wow. Bunlara kıyasla iyi demek, kötü demek oluyor hala. Bence düz güzel bir diziydi. Türkiye’deyiz yani.


(evethearteyes) #1266

Abi her hataya zırt pırt atlamam ama bu çok vahim bir hata ya, düzeltir misin acaba


(Martha Kemal) #1267

Muhteşem.
(Martha Kemal) #1268

Film ne kadar popülerse bu adam da o kadar underrated. Bayır savaşında net en çok işi yapan adamdı. Kral ya.


( ◉) #1269

Böyle uyduruk, karakter gelişimi zayıf, “şakkadanak” ortaya çıkan heromsu karakterleri sevmiyorum ben. Al sana süit takalım heroculuk oyna, karşındaki evrene hükmetsin sen ona süitinle/kanadınla(diğer zenci) karşı koy. Oldu.


(Martha Kemal) #1270

Bayıldığım bir karakter olmasa da Rhodes’un kahramancılık oynadığını pek düşünmüyorum. Adam hala asker. IW’u geçtim, şu ana kadar Iron-man 2 dışında katıldığı tüm savaşlarda kahramanlık değil yapması gerekeni yapıyordu bence. Hele ki Thanos’a karşı savaşmak. Adam direkt yaşama ket vurmaya geliyor. Elinden gelen herkes için görev bu. Karşılaşılan tehdide göre değişebilecek bir durum gibi bu kahraman olma durumu. Doğrudan yaşamı hedef alan birini durdurmak kahramanlıktan önce bir görev ama pym teknolojisini ele geçirmek isteyen birini durdurmak için benden önce öne çıkması gereken bir tabur adam var.