Underrated Bulduklarınız

(fza) #1019

Hikayenin 3 kere bitecek gibi olup da, en sonunda anca bitiyor olması beni çok rahatsız etmişti. Potansiyeli güzeldi hikayenin ama yükselip bitmeyerek ve her yükseldiğinde hikayeyi ısrarla devam ettirerek bayağı düştü gözümde. Güzel oyundur yine de. Asylum’dan daha iyi zaten, City ile de benzer yerlerde kafamda.

(Geek Velet) #1020

Hayor, serinin en iyi 3.oyunu demişsin, ben de zaten dört oyun var,biraz absürt oldu dedim. :smiley:

(Yasin Duyar) #1021

Genel olarak Zorro yapımları. Özellikle Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones ve Anthony Hopkins gibi muhteşem bir üçlüyü birleştiren 1998 filmi. Ne Spiderman ne Batman’di, ilk kahramanım Zorro’ydu çocukluk zamanlarımın rüyasıydı, onun gibi olmak, adaletsizliğin üzerine yel gibi esmekti. Şimdiyse adaletsizliğin ta kendisi olduk sessizliğimizle… Neyse azıcık doluyum mazur görün. Konuya dönecek olursak, Antonio Banderas’lı filmlerden sonra animesiyle bir tesadüf eseri ismini bile hatırlamadığım bir kanalda tanışmıştım. İlk izlediğimde sarışın Zorro’ya başta çok yabancılık çekmiştim, hatta “Bu ne böyle Zorro mu olur” deyip başlarda somurta somurta izlemiştim. Tabi daha sonralarda farkında olmadan alıştım. Bir de benzer olarak Robin Hood’un animesini de izliyordum o yıllarda, o da underrateddır benim için.

Bizdeki açılışın versiyonu farklıydı, arkada sadece müzik vardı şarkı yoktu.

(Gizem) #1022

Ginny weasley.
Harry Potter kitaplarının en müthiş karakterlerinden biri bence. Karakter oyuncu seçiminin kurbanı oldu ayrıca en sevdiğim Harry Potter karakteridir

(Geek Velet) #1023

Bence underrated değil, bayağı bir seveni var, sadece filmlerde çok kötüydü. Laf sokan kız kardeş ve Harry Fangirl dışında bir işlevi yok filmlerde, ama kitaplarda gerçekten karakter gibi karakter.

(Gizem) #1024

Filmlerde bunu bile yapamıyordu

(Geek Velet) #1025

Ara sıra yapıyordu.

(Batın Avcı) #1026

Kaç zamandır muhite girmiyordum ama diriltmeye hazırım

(Ali Kazgan) #1027

Mükemmel bir Bruce Wayne olur, fakat Batman olarak aksiyon sahnelerini halledebilir mi şüpheliyim. Gerçi tabii dublör kullanılabilir fakat öyle olunca kamera hileleri falan da gerekir işin tadı kaçar biraz.

(Burak) #1028

(Chieh-she-shuai) #1029

Ben bu filmden ilk izlediğimde hiçbir şey alamamıştım, tekrar da izlemedim anlamamış olarak kaldım. Kafamda Guy Ritchie’nin bu sefer ciddi suç filmi çekeyim deyip çokta beceremediği film olarak kalmış.

(Burak) #1030

Sırf suç filmi çekmek istediğini pek sanmıyorum, suç/psikoloji/dram/gizem olabilir. Sanat filmi bile olabilir. Underrated olduğu kesin ama.

(anon90941273) #1031

Kesinlikle tüm Psychedelic rock grupları istisnasız. Nedendir bilmem AC-DC, Rolling Stones, Beatles, Doors, Led Zeppelin, Pink Floyd, Eagles, Queen, Duran Duran, U2, Ramones, GnR, Def Leppard,Black Sabbath Nirvana tarzı grupların (elbette hepsi aynı tarz müzik yapmıyor, ben sadece acid yoğunluklu yapmadıklarını belirtmek istedim) yanında acid-psychedelic olan Jefferson Airplane, Creedence Clearwater, Grateful Dead, Iron Butterfly, Cream, The Incredible String Band, belki King Crimson gibi grupların adı sanı duyulmamış olması beni çok üzüyor. Elbette en üstte bahsettiğim grupların bazılarını -Rolling Stones, Beatles, Pink Floyd- psychedelic sayabilirsiniz ama bu non-psychedelic grupların ezici üstünlüğünü değiştirmiyor.

(Axl Rose Fanboyu) #1032

Psychedelic rock diğer türlere göre yaşlı bir tür olduğu için olabilir bunun sebebi.

(anon90941273) #1033

Muhakkak etkilidir. Uyuşturucu mevzusunun da etkili olduğunu düşünüyorum. Bir de “farklı” bir tarz gerçekten. Post rock da öyle ha keza.

(Mert A.) #1034

Bu biraz da senin kategorizasyonundan kaynaklanıyor aslında. Koskoca rock külliyatını psychedelic ve non-psychedelic olarak ayırırsan psychedelic müzik icra etmeyenlerin ezici üstünlüğe sahip olması normal :grin::grin:

(anon90941273) #1035

Elbette, mesajdan o anlaşılıyor fakat gayem salt bir karşılaştırma değildi. Yani non psychedeliclerin popülerliğinden ziyade psychedeliclerin çok az bilinmesini belirtmek istedim. Dediğiniz gibi epey yanlış bir karşılaştırma ama olayı izah etmemim de tek yolu bu. Hard, glam, punk kadar olamadı bence hiçbir zaman. Progresif de o açıdan benziyor psychedelic rocka.
Sevgiler ve iyi dinlemeler…

(Mert Özden) #1036

Özellikle Jobs’un, Sculley ile yüzleştiği sahne ayrı bir güzelliktedir.

(Geek Velet) #1037

Bence oyunculuk konusunda çok başarılı, kurgu ve müziklerin filme yerleştirilme biçimi çok iyi. 7.8/10

(Kaan ) #1038

Michael Fassbender ve Kate Winslet de çok iyidi bu filmde. Çıktığı zaman neden çok beğenilmedi anlamadım.