Underrated Bulduklarınız

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #1060

De Niro’nun en underrated oğlu underrated performansı

(Kürşad Chieh-she-shuai) #1061

Martin Scorsese’de “Deniro’nun benim filmlerim arasındaki en iyi performansı bundakiydi” demişti. Ama onun dışında bu filmi çektiğine biraz pişman olduğunu, (yanlış hatırlamıyorsam) böyle bir film için erken davrandıklarını söylemişti.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #1062

Bunu biliyordum da o erken davranma olayını bilmiyordum. Bence gene de çok güzel bir film

(İbrahim Kaya) #1063

Underrated ve De Niro ve Scorsese mi denmiş?
Raging Bull’u unutmayalım lütfen.

(Kappa ve Atakan mı??) #1064

Oyun olarak normalde Half-Life falan derdim ama mağlum şuan ki türkiye twitch yayınları sayesinde okadar underrated olmadığını düşünüyorum hatta ve hatta insanların artık bıkacağını ve oyuna overrated gözle bakacağını düşünüyorum onun haricinde Dishonored,Postal 2,Brütal Legend. falan daha birsürü oyun var tabi ki ama aklıma gelmiyor

Müzik olarakta bir sürü grup var ama aklıma gelenler çok az,metal üzerinden gidersek Thurisaz,Empyrium,Haggard ve bide Justin Bieber (şaka).

(Burak) #1065

Her kadirşinas Spielberg fan’ı gibi ben de Minority Report’u underrated buluyorum. Bu filmi uyarlama diye eziklemeyin artık yeter be kardeşim.

(Mert Özden) #1066

Var böyle ahmak bir kitle. Okulda, uyarlama yapmayı çalmak olarak nitelendiren insan bile gördüm. Cahillik zor zor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #1067

Aynen katılıyorum ister kitap uyarlamasi olsun ister yabancı bir işin türk versiyonu olsun parasını verip uyarlama hakkın satın alınan bir şey çalmak olarak nitelendirmek salaklıktır.

(•) #1068

Uyarlama yapmak = basite kaçmak :rofl:

(Mert Özden) #1069

Şimdi Ersin ciddi mi, değil mi? Hep birlikte bunu düşünüyoruz.

(Burak) #1070

Kubrick’in kariyeri çöpe gitti o zaman

(Mert Özden) #1071

Tek Kubrick olsa iyi.

(Burak) #1072

Spielberg de yandı. Ersin herkesin kariyerini bitirdin kardeşim tebrikler.

(Kürşad Chieh-she-shuai) #1073

Screenshot_2017-12-13-11-02-36-1-1
Screenshot_2017-12-13-11-02-43-1
sanmıyorum

(•) #1074

Ağlayın.

Ne çöpe atması yav abarttınız siz de. Elbette uyarlama yapmak da kolay iş değil tabii ama bu kadar yetenekli, hayal gücü yüksek yönetmenleri uyarlama yaparken görmek biraz koyuyor bana, sadece bu. Daha özgün işler çıkarmasını bekliyor insan.

(meta) #1075

Emin misin Ersin? Nolan’ın bile 10 filminin sadece 5’i uyarlama değil sonuçta :thinking:

(•) #1076

Kardeshim artık şu Nolan’dan bana saldırmasanız diyorum, adamı seviyoruz diye yermiyoruz sanki ha :rage: Üçlemeye o gözle bakmıyorum açıkçası, hikâyelerden esinlenme var sadece. BvS ile Watchmen farkı gibi. Beşinden diğeri ne bu arada, biri Prestige onu biliyorum.

Uyarlamalara kendi yorumlarını getirenlere de varım bu arada ben. Kitapları okumadım ama okuyanlar Kubrick’in yaptığı filmlerin kitaplardan daha iyi olduğunu söylerler genelde. Yanlış biliyorsam düzeltin tabii.

(meta) #1077

Esinlenme böyle bir şey değil. Kavramları karıştırıyorsun bence. Dediğin iki film de uyarlama. Birisi kaynak materyale %70, diğeri %30 sağdık diye birisi esinlenme diğeri uyarlama olmuyor. Dünya üzerindeki bütün yapımlar esinlenmedir zaten, bu bazen alt dallara ayrılır. Direkt esinlenmeye Blade Runner - Ghost in the Shell - Matrix arasındaki paralel ögeler örnek gösterilebilir mesela.

Sonuç olarak, uyarlama, esinlenmeden daha az yaratıcılık istiyor demek fazla yüzeysel, gereksiz genelleyici bir görüş bana kalırsa. Bir uyarlama yapımdaki ufak bir yorum farklılığı, tamamen orijinal bir yapımın tamamından daha fazla yaratıcılık isteyebilir. Gerek yok böyle yargılara.

(Emirhan) #1078

Bu tam tersi değil mi la? Bir kere burda konuşmuştuk birkaç kişiyle. Ben Otomatik Portakal’ı okuduktan sonra filmi beğenmemiştim kitap kadar. Bir başka kişi Shining için aynısını söylemişti. Bir başka kişi başka bir filmini vs vs.

(•) #1079

Ohooooo. Sen farklı bi noktadan tuttun ama. Ben o toplara girmedim. Bu yetenekli, hayal gücü yüksek yönetmenler zaten var olan bir eseri yeniden çekmek yerine direkt özgün bir eser koysunlar ortaya diyorum. Yukarıda “basite kaçmak” derken de ciddi değildim zaten yanlış anlaşılmasın.

Olabilir ya çok hakim değilim o konuya.