Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Cem) #1

Bir├žok ┼čey i├žin ba┼čl─▒k a├ž─▒lm─▒┼čken, video oyunlar─▒n─▒ tart─▒┼čaca─č─▒m─▒z ba┼čl─▒─č─▒m─▒z da olmal─▒.

Video oyunlar─▒ hakk─▒nda her ┼čeyi bu ba┼čl─▒k alt─▒nda konu┼čal─▒m.

Eski oyunlar─▒, yeni ├ž─▒kan oyunlar─▒, ├ž─▒kacak oyunlar─▒, indie oyunlar─▒, Triple-A oyunlar─▒, oyunlarla ilgili haberleri vb. bir dolu ┼čeyi bu ba┼čl─▒k alt─▒nda konu┼čal─▒m.

Bu arada ba┼čl─▒─č─▒ h─▒zl─▒ca koydum, de─či┼čtirebiliriz.

Kamuoyu Ara┼čt─▒rmas─▒: Muhitlinin Oyun Konsolu Ne (Olmal─▒)?
2018'de ├ç─▒kaca─č─▒ Kesinle┼čmi┼č Olan Oyunlar─▒n Tam Listesi
RPG Masa├╝st├╝ ve PC Oyun ├ľnerileri ve Oynan─▒┼č Tavsiyeleri
(Cem) #2

─░lk olarak ┼ču sorular─▒ soray─▒m?
┼×u an hangi oyunu / oyunlar─▒ oynuyorsunuz? En son hangi oyunu bitirdiniz?

Ben ┼ču an Assassin's Creed: Syndicate ve Grim Fandango oynuyorum.
En son King's Quest Chapter I: A Knight To Remember bitirdim.

Edit: Ayr─▒ca Berk'in yazd─▒─č─▒ ┼čekilde, ba┼čl─▒k ├Ânerileri sunarsan─▒z g├╝zel olur. Ba┼čl─▒k ne olsun diye anket a├žar─▒z.

(Berk Kaynak) #3

"Atari Salonu" falan olsa ismi daha ho┼č olur bence,ne diyorsunuz? :smile: Hep bir eksiklik hissediyordum muhitte. Buymu┼č me─čer. ─░yi oldu konu a├ž─▒ld─▒─č─▒. :smiley:

(Ercan Berber) #4

Ben oyun bitirememe ├Âz├╝rl├╝s├╝y├╝m. Bitirdi─čim oyun say─▒s─▒ bir elin parmaklar─▒n─▒ ge├žmez en son Dishonored bitirdim. ┼×uan oynad─▒─č─▒m Life is Strange var. ─░stanbula d├Âner d├Ânmez kalan b├Âl├╝mleri al─▒p bitirmeyi planl─▒yorum.

(Berk Kaynak) #5

Bu aralar ufak ye─čenim bizde oldu─čundan Co-Op modda Trine ve Dc Universe Online oyunuyoruz. Maksat ├žocukla GTA d─▒┼č─▒nda oyun oynamak. Ha e─členiyorum da baya. :smile:

(Ersin Y─▒lmaz) #6

Ahh ahh eskiden lunaparkta atari salonlar─▒ olurdu, ├žocuklu─čumda az street fighter oynamad─▒m.

(Ersin Y─▒lmaz) #7

Ben de bitirmeden rahat edemem. :smiley:

(Berk Kaynak) #8

Ben son demlerine geldim san─▒r─▒m atari salonu mevzusunun. Erdek'te bir marketin ├╝st kat─▒nda vard─▒. Oraya gideyim diye anneme yalvar─▒yordum. Captain Commando, Cadillac and Dinosaurs(Mustapha derdik tabii) , Street Fighter 2 en ├žok sevdi─čim oyunlard─▒. :smile:

(Ersin Y─▒lmaz) #9

En son Mac ├╝zerinde Steam'de Marvel Hereos 2015 oynuyordum ara ara. Sonra bilgisayar─▒ yeniden kurunca unuttum tekrar y├╝klemeyi. Bayad─▒r oynam─▒yordum ama buraya yazarken akl─▒ma gelmi┼č oldu, indiriyorum yine.

(M.Hamza) #10

The Longest Journey-->Dreamfall: The Longest Journey-->Dreamfall Chapters yolculu─čuna ├ž─▒kt─▒m. Herkese tavsiye ederim.

(Mert) #11

Hocam elinize saglik sonunda hunharca yazacagim ve okuyacagim bir baslik a├ž─▒lm─▒┼č.2 aydir s├╝regelen finallerin bitimiyle son 5 g├╝nde bitirdigim oyunlar
1)Witcher 2
2)Crysis 2
3)Crysis 3
4)Hitman Absolution
5)Max Payne 3
6)Game of Thrones a Telltale Games
Halihaz─▒rda oynadigim Primal Carnage var.Onun haricinde AC Unity,Medal of Honor ve Brothers a Tale of Two Sons yukledim.Bi de witcher 2 tadi damagimda kaldigi icin yana yakila indirimli witcher 3 ariyorum
Tum oynad─▒klarim icinde onerecek olduklarim varsa max payne haric hepsi cok iyi bence ve primal carnege multi a├žl─▒─či giderebilir duzeyde diyebilirim
Son s├Âz olarak da aklima geldi uzun zamandir yeni oyun ├ž─▒km─▒yor ya nerde bu 2016 oyunlari karde┼čim ????

Ba┼čl─▒k ├Ânerim de ; Oyun Bilgisayar─▒

(Berk Kaynak) #12

Max Payne 3 o kadar k├Ât├╝ m├╝yd├╝ ya? K├Ât├╝ duruyor zaten de bir ├╝mit belki al─▒r─▒m diyordum ilk 2 oyunun hatr─▒na. :smiley:

(Mert) #13

Usta o oyundan max payne ismini cikar standart oyun ya max payne ile gram ilgisi yok zaten brezilyada ge├žiyor ilk iki oyunu mumla ararsin maalesef soyliyim :frowning:

(Berk Kaynak) #14

Hi├ž g├Âz├╝mdeki imaj─▒ bozmayay─▒m o zaman. :frowning:

(Mert) #15

Aynen katiliyorum.....

(Cem) #16

Bu oyun ├žok fena ya, her ┼čeyiyle m├╝kemmel bir oyun. Bu arada 5 g├╝nde amma ├žok oyun bitirmi┼čsin yav.

B├╝t├╝n platformlar─▒ kapsayan bir ba┼čl─▒k bulmak laz─▒m ya, ancak ┼ču anki ba┼čl─▒─č─▒ acil de─či┼čtirmek laz─▒m. :smiley:

Ayr─▒ca paray─▒ denkle┼čtirdi─čin zaman, hemen Witcher 3 al.

(Mert) #17

2 ay boyunca sinav olunca b├╝t├╝n hincimi oyunlardan ├ž─▒kard─▒m :slightly_smiling: Witcher 3 dlc ile almak istiyorum ama i┼čte ufukta da (en azindan steam) yeni bir indirim g├Âz├╝km├╝yor maalesef :frowning: Brothers da cok merak ediyorum zira GoT telltale games konu olarak cok iyiydi duydu─čum ├Âvg├╝lere g├Âre brothers da onun kadarmis yarin baslicam bakcam art─▒k :blush:

Ek ├Âneri Oyun Ekran─▒ (oyun oynamak icin her platformda ekrana ihtiyac var sanirim :smile: )

(Ercan Berber) #18

Brothers a Tale of Two Sons bitirdi─čim say─▒l─▒ oyunlardan aras─▒ndad─▒r. 2-3 saat aras─▒ bir oyun suresi var ve hikayesi ├žok g├╝zel. E─čer karde┼čin yada arkada┼č─▒n falan varsa onunla oyna 2 karakteri ayn─▒ anda oynatmakla u─čra┼čma hi├ž ├žok sinir bozucu :smiley:

(Ercan Berber) #19

Bu arada ├žok de─či┼čtirmek istiyorsan Otaku Cafe ye rakip Gamer Cafe yapabilirsin. :smiley:

(Berk Kaynak) #20

Life is Strange demo indiriyorum ┼čimdi. ┼×├Âyle bir bakaca─č─▒m. Almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum bug├╝n yar─▒n. :smiley: