Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Muhsin Bayram) #3483

(H. Yakup) #3484

Yazdan beri buraya yaz─▒p ├že┼čitli konularda tavsiye istemi┼č olsam da yine ikilemde kalmaktan bir pc toplayamad─▒m. Bir ekran kart─▒na 2500 vb. fiyatlar vermek nedense tepemi artt─▒r─▒yor.
B├╝y├╝k ihtimal haftaya bir ps4 al─▒p k├╝lliyen pc platformuna veda edece─čim desem de ikilemde kalmaktan onuda alamay─▒p yine burada tavsiye isteyece─čim. ─░├žimi d├Âkeyim dedim.

(Mert A.) #3485

Ben de uzun zamand─▒r ayn─▒ ikilemdeydim ve karar─▒m─▒ ps4ÔÇÖten yana verdim. Hem konsolun kendi ├Âyle pahal─▒ de─čil, hem de storeÔÇÖda indirimlerden g├╝zel fiyatlara oyun alabilmek m├╝mk├╝n. Bence g├╝n├╝m├╝zde oyun oynamak i├žin fiyat bak─▒m─▒ndan en makul platform ps4 (biraz reklam gibi oldu ama olsun :slightly_smiling_face:)

(H. Yakup) #3486

@bluejayway ├ľncelikle Ps4 hay─▒rl─▒ olsun. Witcher 3 GotY bile alsam zaten bana alt─▒ ay bile yeter zati Ps4ÔÇÖde. Benim ikilemimin temel sebebi oyundan ziyade baz─▒ zamanlar (hatta ├žo─ču zaman, durup dururken hi├ž yoktan kendime i┼č ├ž─▒kar─▒p yap─▒yorum) evde bile ├žal─▒┼čt─▒─č─▒mdan (hatta arkada┼člar─▒ma gitti─čimde bile laptopa g├Âm├╝l├╝p bir┼čeyler yap─▒yorum) ÔÇśÔÇśya yeni pc alay─▒m arada oyunda oynar─▒mÔÇÖÔÇÖ diye ba┼člad─▒. Ondan sonrada hani topluyorum oyun i├žin zay─▒f kal─▒yor, oyunlar─▒ g├Âzeterek topluyorum bu seferde b├╝t├žeyi fena a┼č─▒yorum. Hele ki i┼čten kalan zaman─▒m─▒n yar─▒s─▒ ya d─▒┼čar─▒da yada arkada┼člar─▒mda oldu─čumdan asl─▒nda laptop almam gerek ama oda oca─ča incir a─čac─▒ dikiyor neredeyse. Aray─▒ bulam─▒yorum k─▒sacas─▒ yazdan beri.
Monit├Âr├╝ ald─▒m. Geriye Ps4 kald─▒ÔÇŽ diyorum lakin ÔÇśÔÇśulan ne karars─▒z adam─▒mÔÇÖÔÇÖ diyip finalliyorum.

(Mert A.) #3487

Ben ┼č├Âyle bir hesap yapm─▒┼čt─▒m, seninle de payla┼čay─▒m. Dedim ps4 i├žin 1k oyunlara da 2k para g├Âmsem 3000 lira ya 4 sene g├Ât├╝r├╝r├╝m (zaten oyun oynamak i├žin ┼čuan da pek vaktim yok gelecekte de olmayacak), art─▒ exclusive oyunlar cart curt ta var. Pc alsam en az 4k vermem laz─▒m, hadi oyunlar ucuz 1k desen 5kÔÇÖya mal oluyor. Yani playstation oyun oynamaya ├žok zaman ay─▒ramayanlar i├žin her t├╝rl├╝ daha mant─▒kl─▒ ki anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla sen de bu kategoriye giriyorsun, o y├╝zden come to playstation :smiley:

(H. Yakup) #3488

@bluejayway Sende hakl─▒s─▒n ne diyeyim :slight_smile:

(yak─▒┼č─▒kl─▒ oldu─čum kadar m├╝tevaziyim de) #3489

Bu ba┼čl─▒─č─▒ her g├Ârd├╝─č├╝mde yakla┼č─▒k 5 saniye acaba Oyun KAFES i mi yoksa KAFE si mi diye d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m do─črudur. Muhtemelen ikincisi.

(Serkan) #3490

Mount&Blade WarbandÔÇÖe ba┼člad─▒m bug├╝n. Ama devaml─▒ tokatlan─▒yorum haydutlar taraf─▒ndan. Birka├ž kere ba┼čtan ba┼člay─▒p oyunu ├ž├Âzmeye ├žal─▒┼č─▒yorum.

Var mi tavsiyeniz? Oyuna hangi ┼čehirden ba┼člamak laz─▒m, ne yapmak laz─▒m?

(Kaan ) #3491

Karakter ekran─▒na girip 100 kere CTRL+X yap. Oyunu ├ž├Âzmene gerek kalmayacak. :slight_smile:

(Serkan) #3492

Joystick i├žin olan─▒ da var m─▒ bunun :d PsÔÇÖde oynuyorum ya.

Game of Thrones modlar─▒ da varm─▒┼č pcÔÇÖde.

(Alfie Solomons) #3493

PSÔÇÖ de oynama aman sal sal. Uzakla┼č ordan. Konsolda vanilla versiyonuyla cidden e─členceli de─čil oyun. Oyunu a├žabilecek bir bilgisayar─▒n varsa kur hemen modlar─▒, hilenin de dibine vur. Keyfi ├Âyle ├ž─▒kar bence.

Kutulu geldi Allah─▒n belas─▒ takaslayam─▒yom da kald─▒ elimde.

(Serkan) #3494

├ľyle yap─▒cam ya ├Âl├╝m valla oynamak. Ba┼čka bir oyun i├žin b├Âyle u─čra┼čmad─▒m hayat─▒mda ahahahah

(Robin Ryger) #3495

PS4ÔÇÖde Pillars of Eternity veya Torment oynam─▒┼č olan var m─▒? Kontroller falan ak─▒c─▒ oluyor mu?

(Alfie Solomons) #3496

Korsan kullan─▒m yasakt─▒r yazacakt─▒m tamÔÇŽ

(G├Âkhan Ali Ba┼čkan) #3497

PravenÔÇÖden ba┼člaman─▒ ├Âneririm.

(Yasin Duyar) #3498

D├╝┼čman k├Âylerini yamalamak(ama onur kaybedersin) ya da ticaret yapmak oyundaki en h─▒zl─▒ para kazanma y├Ântemlerinden ikisi. Ticaretten kast─▒m pazar ekran─▒nda ticari mallara de─čer bi├žip hangi mallar─▒n nerede kar getirecek fiyatta oldu─čunu tespit etmek. He bir de oyunda olabildi─čince bozk─▒r haydutlar─▒ndan uzak dur di─čer haydutlar─▒ at s─▒rt─▒ndayken bir ┼čekilde halledersin de bozk─▒r haydutlar─▒ tam kar─▒n ar─▒s─▒.

Bu arada oyunu pcde oynayanlar i├žin bir ka├ž mod ├Ânereyim.

• the last day third age:Mount and blade i├žin yap─▒lm─▒┼č en kapsaml─▒ orta d├╝nya modu, filmi de─čil daha ├žok kitab─▒ esas al─▒r.
  • Anno Domini 1257: Oyunu 13. y├╝zy─▒l AvrupaÔÇÖs─▒na ├ževiriyor harita muazzam ┼čekilde geni┼čliyor, oyunu baya kapsaml─▒ hale getiriyor. ┼×u an Balt─▒klarÔÇÖda fetih yap─▒yorum, aylar─▒m─▒ ald─▒ ama hala ├ž─▒kamad─▒m Balt─▒klarÔÇÖdan.
  • Gekokujo: Sengoku d├Ânemi JaponyaÔÇÖs─▒n─▒ anlatan bir mod, shogun 2 total war sevenlerin oynayabilece─či bir mod.
  • a clash of kings: Ad─▒ndan da anla┼č─▒laca─č─▒ ├╝zere Game of thrones modu, bu da baya kapsaml─▒d─▒r bitirmesi uzun s├╝rebilir.

(anon90941273) #3499

Hi├ž veya 0ÔÇÖa yak─▒n oyun oynama durumuna kar┼č─▒l─▒k oyun g├╝ndemini takip etme eylemini nas─▒l bulursunuz? Ben b├Âyleyim hafiften, oyunlar acayip zaman ve para israf─▒ geliyor her ne kadar ince ince i┼členmi┼č ve ├Âzenle yarat─▒lm─▒┼č olsalar da. Oynamak istedi─čim birka├ž oyun var sadece, imkan elde edince onlar─▒ da t├╝ketece─čim ve oyun sayfam─▒ kapataca─č─▒m lakin oyun oynamama ra─čmen oyun g├╝ndemini takip etmek epeyce bir keyifli ama ayn─▒ zamanda manas─▒z bir ├žaba, u─čra┼č gibi geliyor. Te┼čekk├╝rler fikirleriniz i├žin ┼čimdiden.

(Alfie Solomons) #3500

Magazin takip etmek gibi bir ┼čey bu. ┼×ark─▒c─▒lar─▒n sporcular─▒n d├╝nyas─▒nda de─čilsin ama g├╝ny├╝z├╝ne ├ž─▒kan hikayeler ilgini ├žekiyor. Haberleri takip etmek gibi yani. Gayet normal bence.

(Devrim) #3501

┼×├Âyle oyun gibi oyun olan birka├ž tanesi hemen fikrini de─či┼čtirir.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3502