Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Ercan Berber) #4251

Arkada┼ča kat─▒l─▒yorum, dergi ├žok ├ža─č d─▒┼č─▒. Bug├╝n gitse etkinli─če yaz─▒s─▒ 1 ay sonra ├ž─▒k─▒yor. Bas─▒l─▒ medyaya gerek yok art─▒k.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #4252

E─čer sorun erken ula┼čabilmek ise,
karde┼čim o zaman ├žizgi roman fasik├╝lleri de ├ža─č d─▒┼č─▒ sonu├žta sen ├╝lkende teslim alana kadar iki hafta ge├žiyor. ─░nternetten online okuyal─▒m hepsini.

Bu dergilerin ileriye d├Ân├╝k ├žok geni┼č kaynaklar oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum kimin yapt─▒─č─▒ fark etmez. ─░nternette i├žerik ├╝retmeyip bu dergilerde i├žeriklerini ├╝reten bir ├žok yazar var halen.

(Ercan Berber) #4253

├çizgi roman ile haber veya inceleme ayn─▒ ┼čey de─čil. Sen ├žizgi romana ge├ž ula┼čt─▒─č─▒nda ├žizgi roman de─čer kaybetmiyor ama haber kaybeder.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #4254

Haber ├╝reticilerinin bir├žo─ču ├╝rettikleri orijinal i├žeriklerin kar┼č─▒l─▒─č─▒ olarak belirli ├╝cretler al─▒yor ve dergiler bu ├╝cretleri ├Âdemek i├žin dergi satmak zorundalar.

Yay─▒nc─▒lar tek g├╝nde haz─▒rlanan haz─▒r haberler de─čilde yazarlar─▒n ├ž─▒kard─▒klar─▒ orijinal i├žeriklere yer verdi─či s├╝rece haberin dergilerden ge├ž elde edilmesi sorun te┼čkil etmiyor. ├ç├╝nk├╝ kaliteli i├žerikler emek ister kaliteli i├žerikte dergini satt─▒r─▒r.

(Muhsin Bayram) #4255

Zaman─▒nda bas─▒l─▒ oyun yay─▒nc─▒l─▒─č─▒n bir par├žas─▒ oldu─čum i├žin bu konuya ├žok objektif bakamayaca─č─▒m. ┼×ahsen g├╝n├╝m├╝z internet oyun medyas─▒ taraf─▒ndan ├╝retilen i├žeri─či ruhsuz, heyecans─▒z buluyorum.

(Fakat kaplumba─čan─▒n s─▒rt─▒nda yaln─▒zca kocaman bir soru i┼čareti belirdi.) #4256

Dergilerin en b├╝y├╝k avantaj─▒ kaiteli ve derin inceleme idi ve bu ┼čimdi bulunmuyor. bence

(Ercan Berber) #4257

Kat─▒l─▒yorum, benim istedi─čim bas─▒l─▒ medyan─▒n direk zamana ayak uydurmas─▒. ├ľnemli bir haber, oyun vs ├ž─▒kt─▒─č─▒ zaman ay ba┼č─▒n─▒ beklememeleri. Y─▒l olmu┼č 2018, ayn─▒ yaz─▒y─▒ siteye koy. Ama├ž para kazanmak iste siteyi paral─▒ yap, dergiye 10tl verip zaman─▒ ge├žmi┼č ┼čeyleri okumaktansa, siteye veririm o paray─▒ g├╝ndemi takip ederim.

(Yuso) #4258

Abd de ya┼č─▒yor isen g├╝n├╝ g├╝n├╝ne gidip bir ├žizgi roman d├╝kkann─▒dan alabiliyorsun .T├╝rkiye de dijital al─▒yoruz ki dijital daha ucuza geliyor bas─▒l─▒dan.
Oyun dergisi devri ├žoktan kapand─▒ bence alan da g├Ârm├╝yorum hep raflarda kal─▒yor.Art─▒k d├╝nyan─▒n ├Âb├╝r ucundaki bir ├╝lkede olan olaylar─▒ dakikalar i├žerisinde ├Â─črenebiliyoruz.Gazeteyi de ├ža─č d─▒┼č─▒ buluyorum ben.Gazetenin internet sitesinde k├Â┼če yazar─▒n─▒n yaz─▒s─▒na ve her habere ula┼čabiliyorum

(Berkay K├╝├ž├╝k) #4259

T─▒pk─▒ kitaplarda oldu─ču gibi ├žizgi romanlar─▒ da elde kokusunu ala ala panellere dokuna dokuna okuman─▒n keyfine yakla┼čamayaca─č─▒na inan─▒yorum. Ekonomik durumum elverdi─činde kesinlikle online okumu┼čsam dahi tek bir say─▒ sat─▒n alabilecek olsam bile sat─▒n almak isterim.
Elbette sayg─▒m var online okuyuculara dolar oldu d├Ârt tek fasik├╝l en az 15 lira sonu├žta.

Dergi meselesine gelirsek yaz─▒l─▒ medya geli┼čmeden ├Ânce aktif ├žal─▒┼čan dergiler var. Dergileri ├žo─ču zaman takip etmesem bile varl─▒klar─▒ de─čerli geliyor bana.

(Yuso) #4260

Mesela bir oyun incelemesi veya oyun haberi oluyor e3 diyelim.Canl─▒ izliyoruz e3├╝ haberleri ├Â─čreniyoruz.Ben bunlar─▒ bir daha okumak i├žin niye dergi alay─▒m.├ťst├╝ne para vericem bide zaten haberim olan ┼čeyden bir kez daha haberim olsun diye :smiley: sa├žma ve komik yani
Tek avantajlar─▒ posterler ┼čuan oyun dergilerinin.En son 3 poster falan veriyorlard─▒ ┼čuan son durum ka├ž bilmiyorum 4 e ├ž─▒km─▒┼čt─▒r herhalde
@FranklinRichards ├çizgi roman ayr─▒ ben dijital ald─▒─č─▒m bir ├žizgi roman─▒ bas─▒l─▒rsa yine al─▒r─▒m.Ama konu haber ise i┼č de─či┼čir.Cebimiz de bilgisayar─▒m─▒zda b├╝t├╝n haberler incelemeleri mevcut bir t─▒k uza─č─▒m─▒z da

(Berkay K├╝├ž├╝k) #4261

Haber konusunda hakl─▒s─▒n bir ┼čey diyemem ancak baz─▒ yazarlar yazd─▒klar─▒yla halen o dergilerde o dergiyi sat─▒n almaya de─čer hale getiriyorlar. Sadece eski kafal─▒ olmamdan kaynaklanan ┼čekilde o adamlar─▒n davas─▒na sayg─▒m var.

(Muhsin Bayram) #4262

Haberler ve incelemeler i├žin bir miktar g├╝ncelli─čin gerekti─čine kat─▒lsam da oyun bas─▒n─▒n bunlar ile s─▒n─▒rl─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. ├ľzenle haz─▒rlanm─▒┼č ilk bak─▒┼č makaleleri, oyun sekt├Âr├╝n├╝ ele alan dosya konular─▒, yazar k├Â┼čeleri bence bas─▒l─▒ yay─▒n─▒ internet yay─▒nlar─▒ndan ay─▒ran en ├Ânemli ┼čeyler.

Yalan yok, bu konuda eski kafal─▒y─▒m. YouTuber k├╝lt├╝r├╝n├╝ oyunculu─čun kafas─▒na do─črultulmu┼č dolu bir silah olarak g├Âr├╝yorum mesela. Yani bakmay─▒n benim dediklerime.

(Yuso) #4263

Evet bir davaya inanmak g├╝zel bir ┼čey ama bunu dijitale de ta┼č─▒yabilirler.├ľrnek vermem gerekirse multiplayer haftada 1 g├╝ndem haberleri yap─▒yor mesela oradan ├Â─črenebiliyorum oyun sekt├Âr├╝ ne halde hangi oyunlar geliyor gibi.Ne haber olursa ertesi g├╝n kendi yorumlar─▒n─▒ da ekliyerek bunu payla┼č─▒yorlar.En h─▒zl─▒ ┼čekilde haberi ula┼čt─▒rmak i├žin ancak b├Âyle yap─▒labilir bence.

(Robin Ryger) #4264

Dergicili─čin eski ihti┼čam─▒ndan uzak olmas─▒ bana felaket derecede ├╝z├╝c├╝ geliyor. Evet teknoloji geli┼čti, bilgiye ula┼čmak daha kolay ama oyun dergilerinden ald─▒─č─▒m tad─▒ alam─▒yorum dijital bas─▒nda. Eskiden de internet vard─▒, ├Âzellikle ─░ngilizce bilen biri i├žin haberlere ula┼čmak kolayd─▒ ama bunun ├Âtesinde T├╝rkiyedeki oyun dergilerinin yazarlar─▒ sekt├Ârdeki en kalifiyeli ki┼čilerdi. Onlar─▒n kaleminden haber, inceleme veya k├Â┼če yaz─▒s─▒ okumak i┼čin g├╝zel k─▒sm─▒yd─▒. Bu yazarlar─▒ hala internet ├╝zerinden takip edebiliyoruz tabii ama ayn─▒ samimiyeti vermiyor bana.

(Cain) #4265

Crusader Kings IIÔÇÖnin hangi DLClerini almam─▒ ├Ânerirsiniz?

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded) #4266

Old Gods
Sword Of Islam
Way Of Life
Horse Lords

Di─čer DLCÔÇÖlere kendin bak derim hepsi farkl─▒ ├Âzellikler getiriyorlar kendin ne seviyorsan ona g├Âre se├žim yap.
edit:┼×u da g├╝zel ├Âzetlemi┼č

(Oneironaut) #4267

Yukar─▒dakilere ek olarak conclave de ├Âneririm. Konsey yasalar─▒, konseyle u─čra┼čmak, konsey olup h├╝k├╝mdarla u─čra┼čmak ├žok zevkli.

(Emirhan) #4268

Tam bele┼č diye iki tane Crusader Kings ald─▒k karde┼čimle. A├žt─▒k pcleri ─░spanyaÔÇÖn─▒n g├╝neyinden 2 tane S├╝nni devlet se├želim ba┼člayal─▒m dedik. Ama o da ne? Sword of Islam DLCÔÇÖsi olmadan m├╝sl├╝man ├╝lkeler se├žilmiyormu┼č. Paradox harika firmas─▒n ├žok g├╝zel oyunlar yap─▒yorsun ama s─▒rf DLCÔÇÖlerle oyunlar─▒n─▒ 400 liraya ├ž─▒kard─▒─č─▒n i├žin hi├žbir zaman orjinal almad─▒m oyunlar─▒n─▒.

(Robotik K├╝├ž├╝k Ejderha Meto'o) #4269

Ben bir ay ├Ânce alm─▒┼čt─▒m ilk g├╝nler biraz kas─▒p nadasa b─▒rakt─▒m oyunu, tek ba┼č─▒na oynanm─▒yor pek.

(Oneironaut) #4270

Ayn─▒ ┼čekilde b─▒rakt─▒m. Kendime k├╝├ž├╝k ├žapl─▒ hakaretler ediyorum ┼čimdi ald─▒─č─▒m i├žin.