Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Ercan Berber) #4293

Bak─▒n─▒z bo┼č yorum nas─▒l yap─▒l─▒r.

(Bo┼č ─░nsan) #4294

┼×u olay─▒ Can beye chat a├ž─▒klad─▒, Jahrein a├ž─▒klad─▒ (hatta cevap veremeyecek hale gelene kadar a├ž─▒klad─▒), o a├ž─▒klad─▒, bu a├ž─▒klad─▒ ama g├Âr├╝┼č├╝n├╝ devam ettirmekte ─▒srar ediyor. Ne diyebiliriz ki. ├ľyle d├╝┼č├╝ns├╝n madem. D├╝nyaca ├╝nl├╝ yay─▒nc─▒lar 70 tl veremedikleri i├žin Fortnite oynuyorlar demekki.

(Ercan Berber) #4295

Tyler ÔÇťNinjaÔÇŁ Blevins, 26 ya┼č─▒nda, Twitchde oyun oynayarak ayda 500.000 dolar kazan─▒yor, ama PUBG alacak paras─▒ yok. :thinking:

(Umur) #4296

Oyuna ya da yay─▒nc─▒lara vs. bir ┼čey dememi┼č ki burada. Belli bir kitleye sallam─▒┼č.

(Kaan ) #4297

Ya arkada┼člar bu kendini bir ┼čey zanneden zatt─▒n yorumlar─▒n─▒ tiye alarak hata yap─▒yorsunuz. Ger├žekten bu adam─▒n dikkate al─▒nacak bir tane yorumu yok. Hele bir de TwitchÔÇÖde millet buna ak─▒l dan─▒┼č─▒yor ya izlerken g├╝l├╝yorum buna ak─▒l dan─▒┼čanlara. L├╝tfen yapmay─▒n, etmeyin.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #4298

Fortnite PUBGÔÇÖden daha iyi bir oyun fanboy yorumlar yapmas─▒na gerek yokmu┼č. He tabi kendisi PUBG oynarken daha fazla zevk al─▒yorsa onu bilmem zevkler ve renkler sonu├žta. O ele┼čtirdi─či ÔÇś├žocukÔÇÖ kitle de PUBG oynuyor merak etmesin.

(Ercan Berber) #4299

O zaman rt

(Emirhan) #4300

@Lalaith Te┼čekk├╝r ederim d├╝kl├╝k mevzusunu hallettim. Latin Empire d├Âneminde Rum Sultanl─▒─č─▒ (Anadolu Sel├žuklu) ile ba┼člam─▒┼čt─▒m oyuna. ├ťnvanlar farkl─▒yd─▒ mevzuyu anlamam biraz uzun s├╝rd├╝ o y├╝zden. D├╝kler Beylerbeyi, kontlar beylik olmu┼č. Sultan III. K─▒l─▒├ž ArslanÔÇÖ─▒ 18 ya┼č─▒nda ald─▒m 58 ya┼č─▒na getirdim nelerle u─čra┼čt─▒m ┼ču 40 y─▒ll─▒k h├╝k├╝mdarl─▒─č─▒mda. Aram─▒n iyi oldu─ču herifler bile arkamdan itlik ├ževiriyor. D├╝kl├╝k mevzusunu anlay─▒nca arkamdan ┼čerefsizlik yapanlardan bir ┼čekilde ellerindeki beylikleri ve topraklar─▒ ald─▒m. Ya hapse att─▒m ya da ├Âld├╝rd├╝m. Hapse sokamad─▒klar─▒m isyan ├ž─▒kard─▒ bu sefer onlar─▒ sava┼čarak hapse soktum. Ellerinden ald─▒─č─▒m topraklar─▒ daha uysal traitlere sahip olan ve arkada┼č─▒m olan ki┼čilere verdim. 2 ki┼či arkada┼č─▒m olarak g├Âz├╝k├╝yor onlara direkt d├╝kl├╝k verdim arkamdan i┼č ├ževirmezler diye. Onlarca ki┼čiyi plot killÔÇÖle ├Âld├╝rd├╝m veya tehdit ettim. G├╝rcistanÔÇÖ─▒ TrabzonÔÇÖu ve g├╝neydeki ErmenistanÔÇÖ─▒ komple ald─▒m. Vassallar─▒mdaki hristiyanlar─▒ olabildi─čince temizledim. Art─▒k ayr─▒l─▒k├ž─▒ factionlar fazla ├ž─▒km─▒yor ama benim konseydeki g├╝c├╝m├╝ k─▒s─▒tlamaya ├žal─▒┼čan factionlar hala oluyor. Bunu engellemenin yolu yok galiba. Ve nedense vassallar─▒m isyan ├ž─▒kartt─▒─č─▒nda krall─▒─č─▒mdaki maksimum asker say─▒s─▒ndan bile daha fazla asker ├ž─▒kart─▒yorlar. Param─▒ bu durumlar i├žin biriktirmesem ve paral─▒ asker alamasam sava┼člar─▒ kaybederdim. Son isyanda 2500 alt─▒n─▒m gitti. Hatta yetmedi yahudilerinden bor├ž ald─▒m.

Orta├ža─č ve entrika seven herkese ┼čiddetle tavsiye ediyorum bu oyunu. Oyunun detaylar─▒n─▒ ├Â─črendik├že daha ├žok zaman─▒m─▒ yiyecek belli oldu.

Crusader Kings Entrika Kalesi
(Oneironaut) #4301

Sevindim b├Âyle zevk almana. Ben de ancak ┼ču an ayd─▒m sorunun islam devletiyle oynand─▒─č─▒ndan dolay─▒ kaynakland─▒─č─▒na (dedi─čin gibi isimler farkl─▒).

Birle┼čtikleri i├žin ├Âyle oluyor.
Madem o kadar para biriktirebiliyorsun hocam, sava┼č─▒ ├Ânceden engelleyebilirsin.*
Buy favor(iyilik borcu),deyip para veriyorsun, kar┼č─▒l─▒k olarak ise pek ├žok ┼čey yapabiliyorsun. Misal; senin saray─▒na gelmesi i├žin o iyili─či hat─▒rlat─▒yorsun, geliyor.
Buy FavorÔÇÖ─▒ en faydal─▒ ├╝├ž ┼čekilde kullanabilirsin.

1- Konseyde 3 y─▒l boyunca seni destekler. Yasalar─▒ ge├žirmek ve hatta kosneyi i┼člevsiz b─▒rakmak i├žin kullanabilirsin ama bunu ├Ânermem. Tamamen i┼člevsiz b─▒rakma, son yasa hep a├ž─▒k olsun. O yasan─▒n konsey lehine olmas─▒na ├╝lke s─▒n─▒rlar─▒ i├žinde bar─▒┼č─▒ zorlamak i├žin ihtiyac─▒n var.
2- senin kurdu─čun factiona destek vermesini isteyebilirsin. Yeterince paran varsa, ├╝lkeyi i├ž sava┼ča sokup h├╝k├╝mdar─▒ taht─▒ndan indirebilirsin bile. G├╝├žleri h├╝k├╝mdar─▒ a┼čacak derece factionuna yanda┼č toplay─▒p h├╝k├╝mdara ultimatom yollayabilirsin.
3-* Senin sorununa ├Ânerim. Sana kar┼č─▒ olan factionu destekleyenlere buy favor i┼člemi yap─▒p, sana kar┼č─▒ factionlara kat─▒lmamalar─▒n─▒ isteyebilirsin.
(%0,1 ihtimalle b├Âyle bir se├ženek olmayabilir)

Not: neredeyse her oyun farkl─▒ ve enfes bir hikaye sunar sana, anlatman i├žin ba┼čl─▒─ča bekleriz
:smile:

(Emirhan) #4302

Faction liderine sava┼č a├žmadan ├Ânce bunu denedim. Kat─▒lanlardan bir tanesiyle aram iyiydi. Adama buy favor yapt─▒m. Sonra factiondan ├ž─▒kmas─▒ i├žin bir se├ženek arad─▒m ama yoktu. San─▒r─▒m kat─▒lan ki┼čileri ├ž─▒kartam─▒yoruz. Bir ki┼čiye bunu yapabildim ama zaten adam hi├žbir factiona dahil de─čildi. ─░yilik borcumu bana kar┼č─▒ hi├žbir yere kat─▒lma diye kulland─▒m yani.

┼×uan kral oldu─čum i├žin sadece kanun de─či┼čtirirken ├╝yelerimin deste─čini ald─▒m. Yetkilerimden bir tanesi k─▒s─▒tland─▒. 2 tane demesne kaybettim. Centralization─▒ bir puan artt─▒rd─▒m konsey deste─čini alarak. 1 tane demesneyi geri kazand─▒m.

Sonraki oyunlar─▒mda kont olarak ba┼člay─▒p y├╝kselmeyi planl─▒yorum. Bu oyunun sonunu g├Ârmek istiyorum bakal─▒m nereye kadar gidicem. Hikayem ilerledik├že neler oldu─čunu Crusader Kings ba┼čl─▒─č─▒nda anlat─▒r─▒m hocam :smiley:

(Oneironaut) #4303

Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒┼č─▒m o halde, ama bunlara hakim olmana sevindim. Daha da zevk al─▒rs─▒n.

Halifeli─če ilerle :smile:

G├Âz├╝m yolda, bekliyorum.:smile:

(Emirhan) #4304

Vizeler yeni bitti. ─░ki gece yatmadan ├Ânce rehber videolar─▒ izledim. Oyun hakk─▒nda bir hayli ┼čey ├Â─črendim. ├ľ─črendik├že ald─▒─č─▒m zevk daha fazla artt─▒ cidden. Ba┼člamak istedi─čim ├žok fazla senaryo var. ─░lk oyunum 1066da Leon ile olmu┼čtu. M├╝sl├╝manlar sa─člam tokatlad─▒. Oyunu biraz daha ├Â─črenince ─░spanyaÔÇÖy─▒ birle┼čtirip m├╝sl├╝manlar─▒ ─░spanyaÔÇÖdan kovmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Leon, Castille ve Garcia h├╝k├╝mdarlar─▒ karde┼č olduklar─▒ i├žin iyi bir hikaye ├ž─▒kar diye tahmin ediyorum.

(Oneironaut) #4305

LeonÔÇÖu al─▒p t├╝m karde┼člerimi k─▒l─▒├žtan ge├žirmi┼č ard─▒ndan da m├╝sl├╝manlar─▒ k─▒rm─▒┼čt─▒m.
Zalim role playÔÇÖi en sevdi─čim. Ah bir de trajik bir ┼čekilde ├Âl├╝rlerse enfes oluyor

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #4306

ÔÇťrole playÔÇŁ

Bu arada aray├╝z, grafikler ve ├Âzellikle karakter animasyonlar─▒ y├╝z├╝nden bir t├╝rl├╝ belli bir s├╝reden uzun CKII oynayamad─▒m.

(Oneironaut) #4307

├çok b├╝y├╝k bir yanl─▒┼č.
Çooook.
Kesinlikle oynamal─▒s─▒n─▒z, EU4ÔÇÖ├╝ nas─▒l oynuyorsunuz yahu?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #4308

EU4ÔÇÖte Uncanny ValleyÔÇÖden f─▒rlam─▒┼č karakter animasyonlar─▒ yok. ├ľh├Âm.

(Oneironaut) #4310

Laf att─▒─č─▒n─▒z karakter portrelerinden baz─▒ Yunan ve Latin han─▒mlar i├žin ka├ž tane d├╝nya sava┼č─▒ ├ž─▒kard─▒m benÔÇŽ
RP i┼či bu Fridia beyÔÇŽ

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #4311

Sen anlatt─▒k├ža a─čz─▒m sulan─▒yor, sonra bir a├ž─▒yorum, eci┼č b├╝c├╝┼č e┼čya. ┼×u s─▒ralar tekrar bir denerim vaktim olur ise.

(Oneironaut) #4312

Efendim b├Âyle desenize :heart_decoration:
Sizi temin ediyorum; en fazla 2 saati var.
2 saatlik bir oynamaya kasma durumunda kendinizi m├╝kemmel bir oyuna ba─člayacaks─▒n─▒z.
Vaktinizin olmas─▒ dile─čiyle :hugs:
#CK2SEVDASI

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #4313

Zaten sarkastik dahi olsa burada bir ofans yok.