Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Serkan of ─░zmir) #4396

Bir oyuna verilebilecek max tutar 200 lirad─▒r. Paran var veya yok 200ÔÇÖden fazla para verilmemeli bir oyuna.

Bu oyuna hayatta 300 lira vermem, her ne kadar merak edip heyecan yapsam da indirimleri beklerim. Ger├ži indirime girince de en iyi ihtimalle 180 liraya d├╝┼čer.

(Varrrrya) #4397

Yoksul Peter ParkerÔÇÖ─▒n oyununu yap─▒p 300 TL fiyat bi├žmi┼čler. Peter ger├žekte ya┼časa bizzat kendisi s├Âverdi bu duruma

Muhitin Muhit Ar┼čivi!
(y) #4398

300tl ├žok u├žuk bir rakam ger├žekten.Sony t├╝rkiyenin ├Âzel bir indirim yapmas─▒ laz─▒m.Birde oyun single player multisi yok uzun ├Âm├╝rl├╝ de─čil oynay─▒p kapat─▒caks─▒n.God of war gibi.Ben ps4 ├╝m olsa da almazd─▒m god of war─▒ ilk ├ž─▒kt─▒─č─▒ gibi.─░ndirime girmesini beklerdim.

([Godwoken]) #4399

Bu fiyatlar─▒n tek sebebi bizim gittik├že gerileyen bir ├╝lke olmam─▒z.

Her a├ž─▒dan.

Herhangi bir indekste ilerleme kaydetti─čimizi hat─▒rlam─▒yorum.

%98ÔÇÖi ÔÇťM├╝sl├╝manÔÇŁ denilen ├╝lkede m├╝sl├╝manl─▒k bile azalma e─čiliminde.

(Muhsin Bayram) #4400

B├╝y├╝k ihtimalle ├žal─▒┼čt─▒ramad─▒─č─▒n oyun SecureRom veya SafeDisc DRM sistemini kullan─▒yor. Bu iki sistem de zaman─▒nda oyun piyasas─▒n─▒ illallah ettirmi┼č efsane derece k├Ât├╝ yaz─▒l─▒mlar. SecureROM DRM yaz─▒l─▒m─▒n─▒n modern sistemlerde yol a├žt─▒─č─▒ g├╝venlik a├ž─▒klar─▒ ┼čaka gibi mesela.

SafeDiscÔÇÖin de a┼ča─č─▒ kal─▒r yan─▒ yok. ├çal─▒┼čmak i├žin secdrv.sys ad─▒nda bir sistem s├╝r├╝c├╝s├╝ne ihtiya├ž duyuyor, ki bu s├╝r├╝c├╝ uzun y─▒llar ├Ânce geli┼čtiricileri taraf─▒ndan terk edildi. Microsoft ise Windows 8.1ÔÇÖe kadar kendi ba┼č─▒na bu s├╝r├╝c├╝y├╝ desteklemeye devam etti. Her ┼čeyin de bir s─▒n─▒r─▒ var.

Burada ele┼čtirilmesi gereken bir ┼čey varsa 2000ÔÇÖlerin ortalar─▒nda oyun geli┼čtiricilerinin ba┼čvurdu─ču ucuz, ┼čaka gibi g├╝venli─če sahip DRM ├ž├Âz├╝mlerinin oyunlar─▒n en i├ž yap─▒s─▒na kadar entegre edilmesidir. Zaman─▒nda geli┼čtiriciler Windows optimizasyonuna, korsan kullan─▒ma kar┼č─▒ g├Âsterdikleri ├žaban─▒n yar─▒s─▒n─▒ g├Âsterseydi bug├╝n b├Âyle sorunlar ile kar┼č─▒la┼čmazd─▒k.

(Varrrrya) #4401

Y─▒lmaz ├ľzdil ve Kadir M─▒s─▒ro─člu ortak kullan─▒yor bu hesab─▒ kesin

([Godwoken]) #4402

Ara ara Fatih Altayl─▒ da kat─▒l─▒yor. :wink:

B├Âyle ├ž─▒k─▒┼člar yap─▒nca S├Âzc├╝ gazetesi kafas─▒na giriyorum evet hakl─▒s─▒n.:+1:

(Cem Ekiz) #4403

S├Âylediklerinde haks─▒zs─▒n diyemem ama ben de sonu├žta son kullan─▒c─▒y─▒m. Program─▒ kendi PCÔÇÖm ├╝zerinde ├žal─▒┼čt─▒rmak istiyorum. G├╝venlik a├ž─▒─č─▒n─▒ da kendi ad─▒ma bir sorun g├Ârm├╝yorum a├ž─▒k├žas─▒. Benim burada ┼čikayet├ži oldu─čum nokta, MicrosoftÔÇÖun i┼čime burnunu sokmas─▒. ┼×u anki durumda kulland─▒─č─▒m PC, hi├žbir ┼čekilde istedi─čim oyunu oynatamayacak bir halde. Yani i┼čime yaram─▒yor bu noktada.

Bundan at─▒yorum yine bir 10 y─▒l sonra bug├╝n├╝n oyunlar─▒, programlar─▒ da ayn─▒ sorunla kar┼č─▒la┼čacaklar ve yine PC i┼člevsizle┼čecek. Bu bana ├žok sa├žma geliyor. Ki daha ├Âncesinde DOS oyunlar─▒nda da ayn─▒ sorunlarla kar┼č─▒la┼čm─▒┼čt─▒k.

(Muhsin Bayram) #4404

Ben de diyorum ki burada yanl─▒┼č yapan taraf Microsoft de─čil, MicrosoftÔÇÖu zaman─▒nda ÔÇťbenim oyunumla beraber bu dandik, ne id├╝─č├╝ belirsiz DRM yaz─▒l─▒m─▒n─▒ da ├žal─▒┼čt─▒racaks─▒n, yoksa oyunu a├žamazs─▒nÔÇŁ diye zorlayan vizyonsuz oyun geli┼čtiricileri.

Burada da kusur MicrosoftÔÇÖta de─čil. Gelecekteki potansiyel uyumsuzluk sorunlar─▒n─▒n ├Ân├╝ne ge├žmek i├žin t├╝m oyun ve yaz─▒l─▒m camias─▒n─▒n bir araya gelip sonsuza kadar tek bir mimariyi kullanmaya karar vermesi laz─▒m. Bu da m├╝mk├╝n de─čil. Eski teknolojileri ├žal─▒┼čt─▒rmak yeni ├╝r├╝nler i├žin ek masraf ve y├╝k demektir. E─čer geli┼čtirici bu y├╝k├╝n kar┼č─▒l─▒─č─▒n─▒ alamayaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorsa pekala eskiye olan deste─či kesebilir.

(Yasin Duyar) #4405

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #4406

http://www.postkolik.com/muzik/doom-oyununun-soundtrackine-muhtesem-set

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #4407

(Go down swinging.) #4408

God of War ├ž─▒k─▒┼č─▒n─▒ yapt─▒ktan sonra PlayStation StoreÔÇÖda 300 TL oldu. San─▒r─▒m dedi─čim gibi 1 NisanÔÇÖdan sonra ├ž─▒kacak oyunlara zam geliyor.

(Umur) #4409

(Umur) #4410

Koca Red AlertÔÇÖ─▒n d├╝┼čt├╝─č├╝ hallerÔÇŽ

(H. Yakup) #4411

@Gwynbleidd Taso halinide yapabilirlerdi :confused:

(G├Âkhan Ali Ba┼čkan) #4412

Beyond: Two SoulsÔÇÖu ka├ž─▒rmay─▒n derim.

(Oozaru) #4413

Rayman Legends ├žok g├╝zel oyundur. Bu oyunu yapan st├╝dyo yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam kapanm─▒┼čt─▒. ├çok ├╝z├╝lm├╝┼čt├╝m.

(G├Âkhan Ali Ba┼čkan) #4414

Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun Iron Spider SuitÔÇÖin oyunda olaca─č─▒ kesinli─če kavu┼čtu. Ayn─▒ zamanda trailerde ufak bir tip var Homemade SuitÔÇÖte olacak oyunda ama videoda olup oyunda olmayan tek ┼čey suit de─či┼čtirmek telefonla olmayacak :joy:

([Godwoken]) #4415

Pastagames duruyor diye biliyorum hala. Sa├žma sapan bir oyun yapm─▒┼člard─▒ en son belki ondan sonra kapanm─▒┼čt─▒r.