Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Cem Ekiz) #4638

Bug├╝n sizlere hayat kurtar─▒c─▒ bir bilgi payla┼čay─▒m:

Minecraft pi┼čmanl─▒kt─▒r! Ka├ž ya┼č─▒na gelmi┼č adam─▒m, manyak gibi saatler boyunca Minecraft oynuyorum. ┼×u son iki-├╝├ž g├╝nd├╝r ÔÇťBug├╝n bu lanet oyunu a├žmamam laz─▒mÔÇŁ diye kendimi zorluyorum resmen. Hay─▒r oyun ├ž─▒kal─▒ ka├ž y─▒l oldu, ben bug├╝ne kadar neden ciddiye almam─▒┼č─▒m onu da anlam─▒yorum. Ama ben kendimi bilirim. Birka├ž ay sarar─▒m buna, sonra ÔÇťYeter be, hep ayn─▒ ┼čeyÔÇŁ der silerim b├╝y├╝k olas─▒l─▒kla.

├ľzetlersek hala bir hayat─▒n─▒z─▒n olmas─▒n─▒ istiyorsan─▒z MinecraftÔÇÖtan uzak durun.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #4639

Minecraft ├žocuk oyunudur meselesini ├ž─▒kartan zaten ├žocuk zihinli ergenler.

(Cem Ekiz) #4640

ÔÇť├çocuk oyunudurÔÇŁ diyemem zaten. Ama insan─▒n yeti┼čkin olduk├ža zevklerinin, hayata bak─▒┼č a├ž─▒s─▒n─▒n daha gore bir tarafa kaymas─▒ ┼ča┼č─▒r─▒lacak bir ┼čey olmaz. MinecraftÔÇÖtan ├Ânce Europa UniversalisÔÇÖe sarm─▒┼čt─▒m, ├Âncesinde Rise of NationsÔÇÖa, ├Âncesinde Age of EmpiresÔÇÖa, ├Âncesinde FallOutÔÇÖaÔÇŽ Bu liste daha uzay─▒p gider. Dikkatini ├žekerim, hepsinde baya katliam odakl─▒s─▒n.

ÔÇť├çocuk oyunuÔÇŁ tabiri daha ├žok ┼č├Âyle tan─▒mlanabilir belki (ki benim akl─▒mda olan da bu): ├çocuklar─▒n oynamas─▒nda herhangi bir s─▒k─▒nt─▒ g├Âr├╝lmeyen oyunlar─▒n tamam─▒. Bunun i├žin daha ba┼čka bir tabir bulmak gerek. CasualÔÇÖ─▒n kar┼č─▒l─▒─č─▒ olarak kullan─▒l─▒yor bu ├žocuk oyunu san─▒yorum dilimizde.

(Emirhan) #4641

Yeni ba┼člad─▒ysan uzun s├╝re oynat─▒r kendisini. 5-6 y─▒l ├Ânce arkada┼člar─▒mla kurdu─čumuz d├╝nyalar hala akl─▒mda valla. Art─▒k oyunda yapacak ┼čey bulamad─▒─č─▒m─▒z i├žin y─▒llard─▒r oynam─▒yoruz. Oynamad─▒─č─▒m─▒z halde oyunu ├Âzl├╝yoruz. Hatta d├╝n ÔÇśÔÇśMinecraftÔÇÖta a─ča├ž evimiz ve trenle gitti─čimiz da─č evimiz ne g├╝zeldi yaÔÇÖÔÇÖ gibisinden bir muhabbet ├ževirdik.

(Cem Ekiz) #4642

Ke┼čfetme ve yaratma odakl─▒ bir oyun oldu─ču i├žin asl─▒nda hayat─▒ baya uzun ve bu da g├╝zel bir ┼čey ama oyun sekt├Âr├╝nde bu bir trickÔÇÖtir. Evet oyunlar g├╝zel, oyunlar─▒n sundu─ču d├╝nya zaten muhte┼čem bir ┼čey ama d─▒┼čar─▒da devam eden bir hayat var. Bu y├╝zden bu tarz trickÔÇÖlere d├╝┼čmek can─▒m─▒ s─▒k─▒yor. Ger├ži ┼ču aralar AnkaraÔÇÖda havalar berbat. Bu y├╝zden ├žok da d─▒┼čar─▒da tak─▒lmak istemiyorum, oyuna daha ├žok sar─▒yorum. Yoksa kendimi daha da k├Ât├╝ hissederdim.

(Emirhan) #4643

─░┼člerini ve sosyalle┼čme ihtiyac─▒n─▒ fazla aksatmad─▒─č─▒n s├╝rece sorun olmamal─▒. Ne yap─▒yorum ben demeye ba┼člad─▒ysan, oyunda ├žok zaman ge├žiriyorsundur.

(fza) #4644

Abi, ┼ču DayÔÇÖs Gone ne kadar d├╝z bir oyun ya. ─░yice emin oldum buna. ─░lk oynan─▒┼č videosundan beridir animasyonlar bir garip, zombilerin i├ž bo┼č gibi, silahlar─▒n vuru┼č hissi olmad─▒─č─▒ videolardan bile anla┼č─▒l─▒yor, hikaye ├žok ilgi ├žekici bir ┼čey vaat etmiyor vs vs.

Bence en bo┼č hype kas─▒lan IP Sony exclusiveleri aras─▒nda. ├ç─▒kacak, ortalama puanlar alacak, sonra PS4 exclusiveleri an─▒l─▒rken arkadan birinin ÔÇśÔÇś┼×u da vard─▒ÔÇÖÔÇÖ, diye hat─▒rlatt─▒─č─▒ bir oyun olacak sadece.

─░ptal haberini duysam, gram ├╝z├╝lmem. Buna harcanan parayla ba┼čka bir ┼čey yapsalard─▒ ke┼čke.

(Cem Ekiz) #4645

Tabi ki ├Âyle ama ┼čunu da unutmamak gerek ki oyunun i├žerisinde ÔÇťNe yap─▒yorum ben?ÔÇŁ diyemezsin diye d├╝┼č├╝n├╝yorum ben ├ž├╝nk├╝ o s─▒rada zaten ak─▒┼č i├žindesin. Oyunu kapat─▒rs─▒n, saate bir bakars─▒n ve i┼čte anca o zaman dersin ki ÔÇťNe yapt─▒m ben?ÔÇŁ :slight_smile:

(The Godwoken) #4646

(Bar─▒┼č Beyaz) #4647

Rage 2 s─▒zan video
(Not; y├╝ksek ses ve tam ekran a├ž─▒labilir )

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #4648

ÔÇŽ

(Ac─▒kt─▒m) #4649

Kusura bakmay─▒n ├žok ├Âz├╝r diliyorum ama yuh ebesinin nikah─▒ . Hi├ž ├ž─▒karmasayd─▒n─▒z amk.

(Umur) #4650

Yar─▒n gameplay videosu geliyormu┼č.

(Oozaru) #4651

Oha be, OHAAAA! Neyse, PS5ÔÇÖe ├ž─▒kaca─č─▒ da kesinle┼čmi┼č oldu. En az─▒ndan ger├žek 4K oynam─▒┼č oluruz.

(U─čur ├ľzt├╝rk) #4652

Rage oyununu ├žok severim. 2 kez bitirmi┼čimdir. Devam oyununu hi├ž ├ž─▒kar m─▒ diye d├╝┼č├╝nmemi┼čtim, bence iyi oldu. E─členceli bir d├╝nyas─▒ var. Ayr─▒ca, ─░d Software yap─▒mc─▒s─▒ diye hat─▒rl─▒yorum, quake/doom gibi yap─▒mlar zaten efsaneler efsanesidir. Merakla bekliyorum gameplayi :space_invader:

(Umur) #4653

ID Software ve Avalanche Studios ortakla┼ča yapm─▒┼člar. Avalanche Studios da Just Cause ve Mad MaxÔÇÖin yap─▒mc─▒s─▒y─▒m─▒┼č. ├çok acayip bir oyun olacak gibi RAGE 2.

(Oneironaut) #4654

Ya ┼č├Âyle rp yapmal─▒k, macera pe┼činde ko┼čmal─▒k, g├╝zel, kalabal─▒k bir mmorpg oyunu yok mu?
Hakikaten Wow d─▒┼č─▒nda falan yok mu?
Paras─▒ neyse verece─čim ama yaln─▒z kalmayay─▒m, rp yapabileyim, eski mmorpg alt─▒n ├ža─č─▒nda hissetti─čim duygular─▒ tekrar hissedebileyimÔÇŽ

(Umur) #4655

FINAL FANTASY XIV Online, Guild Wars 2 ve Elder Scrolls Online geliyor ilk akla. Ama ├╝├ž├╝ i├žin de pek biÔÇÖ fikrim yok. FFXIV Online i├žin Mert G├╝nhan oyuncu say─▒s─▒ ┼ču an en y├╝ksek demi┼čti, mekanikleri de iyiymi┼č. Ben de bir ara Guild Wars 2ÔÇÖye ba┼člam─▒┼čt─▒m ama ├žok ilerlemeden sildim, WoWÔÇÖa al─▒┼č─▒nca sarmam─▒┼čt─▒.

WoW cand─▒r. :heart:

(Umur) #4656

├çok g├╝zel g├Âz├╝k├╝yor.

(Oozaru) #4657

Mad MaxÔÇÖin FPS hali.