Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Geek Velet) #5443

Ne ├Ânerirsin? :slightly_smiling_face:

(Wet Meatball) #5444

Nas─▒l bir sistem toplad─▒─č─▒na g├Âre de─či┼čir internette haz─▒r sistemler var. Onlara bi g├Âz at derim.

(Kerem) #5445

Lol ├žok sa├žma bir ├Âneri. Darbo─čaz yapmas─▒n─▒ ge├žtim, d├╝┼č├╝k ├Âzellikli ald─▒─č─▒n bile┼čenler ├žok ge├žmeden upgrade gerektirir. ├ťst seviye bir makine toplayacaksan ├╝st s─▒n─▒f par├žalar, yine ayn─▒ ┼čekilde orta seviye bir makine toplayacaksan orta s─▒n─▒f par├žalar al ki daha stabil bir performans elde et. @Ege_Topoyan

(Wet Meatball) #5446

Kat─▒lm─▒yorum.D├╝┼č├╝k ├Âzellikli de─čil, orta seviye dedim.Ka├ž─▒m─▒z hard diskini veya RamÔÇÖini upgradeliyor?Bozulmad─▒─č─▒ taktirde gitti─či kadar kullan─▒yoruz.Upgrade yap─▒lmad─▒─č─▒ taktirde s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kacaracak tek bile┼čen ekran kart─▒.Onu da en yenisinden alsa uzun bir s├╝re herhangi bir par├ža de─či┼čtirmesine gerek kalmaz.

(Kerem) #5447

Ram, Hdd ve Gpu dan bahsedip ne cpu ne de psu dan bahsetmemen ┼ča┼č─▒rtt─▒.
Her neyse demek istedi─čim 1080ti alaca─č─▒na 1070 almak, aradaki 2500 liral─▒k u├žuk farka da 8086k almak daha mant─▒kl─▒ ki 700 serisinden beri 70 modelleri performans olarak 80 modellerine ├žok yak─▒n duruyorlar o kadar fiyat aral─▒─č─▒na de─čmez yani 1080ti almak.

(H. Yakup) #5448

Itopyadan haz─▒r sistemlere bakabilirsin. Fiyatlarda uygun seviyedeydi hat─▒rlad─▒─č─▒m kadar─▒yla.

(Wet Meatball) #5449

Do─črudur uzun s├╝redir piyasay─▒ takip etmiyorum.Fakat anlam─▒┼č┼čs─▒nd─▒r ki her par├žan─▒n en iyisini almay─▒ israf olarak g├Âr├╝yorum.

(Emre) #5450

Dostum bu ├žok b├╝y├╝k bi hata ya. Sistem toplarken par├žalar─▒ her zaman dengeli kurmak uzun vadede her t├╝rl├╝ avantajd─▒r. ├ľrnek olarak 1070 - 1080 ekran tak─▒p i5 i┼člemci almak uzun vadede s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kar─▒r. i7 Al─▒p 1060 tak uzun vadede daha stabil performans verir. ├ľzellikle ─░┼člemci ve ekran kart─▒n─▒n dengeli olmas─▒ laz─▒m bence.

(Do─čan) #5451

├ľncelikle oynad─▒─č─▒n oyunlar─▒ g├Âz ├Ân├╝nde bulundur bence. T├╝m yeni oyunlar─▒ g├╝ncel olarak t├╝ketmeyeceksen y├╝ksek ├Âzellikli bir sisteme ihtiyac─▒n olmayabilir. Mesela ben g├╝ncel oyunlar─▒ 2-3 sene sonra ve ya daha sonra oynuyorum hem fiyat─▒ d├╝┼čm├╝┼č oluyor, hem de stabil hale gelmi┼č oluyorlar, hem de ek paketleri tamamlanm─▒┼č oluyor. Bunun d─▒┼č─▒nda genellikle indie oyunlara a─č─▒rl─▒k veriyorum. 6 y─▒ll─▒k MSI 7970 3 GB Ekran kart─▒ kullan─▒yorum hala da i┼čimi g├Âr├╝yor. ┼×ahsen ┼ču an sistem toplayacak olsam ekran kart─▒m─▒ 1060 olarak se├žerdim ├ž├╝nk├╝ bana fazlas─▒yla yetece─čini biliyorum. 1050Ti dahi i┼čimi g├Ârebilir hatta. G├╝n├╝m├╝zde 1070-1080ÔÇÖli sistem toplay─▒p, Lol, Fortnite, Pubg oynayan ├žok ki┼či var. Hi├ž gerek yok bence.

(Geek Velet) #5452

Witcher 3 No ManÔÇÖs Sky, Cyberpunk, Tomb Raider falan oynamak ├žok istiyorum. Ona g├Âre toplayaca─č─▒m. :slightly_smiling_face:

(Do─čan) #5453

Cyberpunk hari├ž di─čer sayd─▒─č─▒n oyunlar─▒ 1060 ├žok rahat 60 fps oynat─▒r bence. CyberpunkÔÇÖ─▒n zaten hen├╝z pre alpha a┼čamas─▒nda oldu─ču a├ž─▒kland─▒. ├ç─▒k─▒┼č─▒na daha ├žok var. Sonraki nesile bile kayabilir. Yaln─▒z ba┼čka bir konuda 4KÔÇÖdan falan bahsetmi┼čsin. Ona girersen i┼čler ├žok de─či┼čiyor yaln─▒z. Bence hala erken. 60 FPS olmad─▒ktan sonra 4KÔÇÖn─▒n anlam─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ savunanlardan─▒m. 1080p 60 FPSÔÇÖi tercih ederim. Monit├Ârlerde de bu ikileme d├╝┼č├╝yorsun zaten. 4K 60hz - 2K 144 hz - 1080p 240 hz aras─▒nda kal─▒yorsun.

Bende sistem ara┼čt─▒rmas─▒na ge├žmi┼čtim yak─▒n zamanda. Ekran kart─▒ ┼č├Âyle olsun, monit├Âr 240 hz olsun, yok free sync yok g-sync, rgb kasayd─▒, rgb ram, rgb psu falan derken kendimi kaybettim. Sonra bakt─▒m ki dolar─▒n etkisiyle fiyatlar ├žok sa├žma sapan bir hal al─▒yor. Gittim PS4 Pro ald─▒m, ┼ču an rahat─▒m.

(Serkan of ─░zmir) #5454

God of WarÔÇÖu d├╝n gece 2 gibi bitirdim. Witcher 3ÔÇÖten sonra oynarken bu kadar zevk ald─▒─č─▒m ba┼čka bir oyun olmad─▒. Oynan─▒┼č ger├žekten harika, Leviathan Baltas─▒ ile oynamak daha da harika. Baltay─▒ d├╝┼čmanlara f─▒rlatmak, geri ├ža─č─▒r─▒nca d├╝┼čmanlara ├žarparak hasar vere vere gelmesi falan acayip haz veren detaylar.

Ana hikayesi merak uyand─▒r─▒yor, biraz bu y├╝zden biraz da Witcher kadar serbest bir a├ž─▒k d├╝nyas─▒ olmad─▒─č─▒ i├žin yan g├Ârevlere hi├ž girmedim. Bir tanesini yapt─▒m o bana yetti. Onun d─▒┼č─▒nda sadece ana hikayeden ilerledim. Atreus ├žok iyi, ├žok tatl─▒. Oynarken onu da fazlas─▒yla ├Ânemsedi─čimi farkettim.

Atmosfer ├žok g├╝zel, ┼čimdiye kadar g├Ârd├╝─č├╝m en g├╝zel ve en detayl─▒ mekan tasar─▒mlar─▒ bu oyundad─▒r belki de. Sadece manzara de─čil i├ž mekanlarda da etraf─▒ izleye izleye dola┼č─▒yordum. Bildi─čin g├Ârsel ┼č├Âlen var oyunda.

Oynan─▒┼č yukarda da bahsetti─čim gibi ├žok ├žok ba┼čar─▒l─▒ ve ak─▒c─▒. Leviathan baltas─▒ muhte┼čem. Yeteneklerin hepsini a├žt─▒m ama bir├žo─čunu belki de hi├ž kullanmam─▒┼č─▒md─▒r. Silah─▒m─▒za koydu─čumuz t─▒ls─▒mlar ├žok daha fazla i┼če yar─▒yordu. AtreusÔÇÖun yeteneklerini de ├Ânemseyip geli┼čtirmekte fayda var ilerleyen seviyelerde ├žok faydas─▒ dokunuyor keratan─▒n.

Oyunun ├žok net en g├╝zel taraf─▒ da boss sava┼člar─▒. Hepsi birbirinden ├žok farkl─▒ ve her biri fazlas─▒yla epik. Ara sahneler olsun, d├Âv├╝┼č esnas─▒nda olsun ekrana kilitliyor insan─▒. Oyunda ilerledik├že hikayeye g├Âre kar┼č─▒n─▒za ├že┼čitli bosslar ├ž─▒k─▒yor ve her defas─▒nda aksiyonu ve g├Ârselli─či ├╝zerine kata kata ilerliyor tempo.

Sonu├ž olarak ├Ân├╝m├╝zdeki son baharda ├ž─▒kacak oyunlara kadar, belki de onlar dahil, y─▒l─▒n oyunu diyebilirim ben. ┼×u an d├╝┼č├╝n├╝nce oyunun eksik bir yan─▒ gelmiyor akl─▒ma, oynamay─▒ d├╝┼č├╝nen, d├╝┼č├╝nmeyen herkese tavsiye ederim, kesinlikle pi┼čman olmayaca─č─▒n─▒z bir deneyim sunuyor.

(X╬Č╬┐¤é) #5455

Burada konudan accuk ├ž─▒k─▒p ufak bir ┼čey s├Âylemek istiyorum. Bu pubg denen illetin o kadar kadar k├Ât├╝ bir optimizasyonu var ki 1080ti ile bile sorun ya┼č─▒yorsun. Shroud gibi s├╝per sistemlerle oynayan yay─▒nc─▒lar─▒n bile 60-70 fpslere d├╝┼čt├╝─č├╝n├╝ g├Âr├╝yorum. Bu oyun arkas─▒nda bu dandik ┼čirketle, bu dandik dev ekibiyle nas─▒l game of the year falan f─▒st─▒k oldu hala anlayabilmi┼č de─čilim. Hater falan de─čilim ha, 550+ saatim var oyunda.

(fza) #5457

Muhtemelen uzun bir oynan─▒┼č videosu oldu─ču i├žin yapmakla u─čra┼čmad─▒lar. E─čer as─▒l oyun T├╝rk├že altyaz─▒ destekli ├ž─▒kmazsa olay ├ž─▒kar gibi geliyor.

(korhan) #5458

ThereÔÇÖs things that we like, you know, we like our editor, weÔÇÖre used to it. It lets us build really really fast. Our modders know it really well also. So thereÔÇÖs some base ways that we build games that we will continue to do that way, because it lets us be efficient and we think it works best.

Ulan ┼ču Todd Howard tam dayakl─▒k ha. TES: VIÔÇÖy─▒ da ayn─▒ motorlar ├ž─▒karacak. Sal art─▒k ┼ču Creation EngineÔÇÖ─▒ lanet adam. Yok i┼čte olmuyor. Daha iyi manzaralarla, karakter dokular─▒yla istedi─čin kadar ├╝zerini ├Ârt, g├╝zel g├Âstermeye ├žal─▒┼č oyunlar─▒, olmayacak. Eskidi. Kabul et. Of.
2010ÔÇÖdan kalma animasyonlar, her mekanda bekleme ekran─▒, sa├žma sapan npc hareketleri falan b─▒kt─▒rd─▒n art─▒k. Hala modderlara g├╝veniyor bir de. Ne g├╝zel ya ├ži─č oyunlar─▒ sal modderlar pi┼čirsin sen de paras─▒n─▒ ye. G├Ât herif.

(Bar─▒┼č Beyaz) #5459

Adam hakl─▒ yaln─▒z.
E─čer daha stabil olsayd─▒ ├žoktan ─░dTech6ÔÇÖy─▒ kullan─▒rlard─▒, ama ayn─▒ performans─▒ veren daha ba┼čka bir motor da yok. Adamlar kendilerini geli┼čtiriyorlar s├╝rekli. Gerekirse ─░d Software gibi kendi departmanlar─▒ndan yard─▒m da al─▒yorlar.
Adamlar ┼ču an ÔÇťBiz art─▒k Bethesda Engine diye yepyeni bir motor kullan─▒yoruzÔÇŁ diyip de yine ayn─▒ motoru kullansalar, redditÔÇÖte bin ki┼čiden biri anlar.
MorrowindÔÇÖden bu yana ├ž─▒kard─▒klar─▒ oyunlara bak─▒n, farkl─▒ g├Ârebilirsiniz

(fza) #5460

SaveÔÇÖim silindi─či i├žin Season of Infamy g├Ârevlerini a├žma niyetiyle yine ba┼člad─▒─č─▒m Arkham KnightÔÇÖ─▒ Riddler d─▒┼č─▒nda tamamen bitirdim akl─▒mda ÔÇśÔÇśG├Ârevler a├ž─▒l─▒nca b─▒rak─▒r─▒mÔÇÖÔÇÖ, d├╝┼č├╝ncesi olmas─▒na ra─čmen. :DDD ┼×u soundtrack baya─č─▒ baya─č─▒ iyi ya, acayip gaz veriyor:

(.) #5461

As─▒l Bethesda bugl─▒ be

(Berkant) #5462

Benim en ├žok ho┼čuma gidenlerden biri buydu.BatmobileÔÇÖe atlarken inan─▒lmaz hype yapm─▒┼čt─▒m :slight_smile:

(fza) #5463

Bu da gayet g├╝zel. ├çok epik sahneler vard─▒ oyunda. ┼×u da stealth sahnelerinde ├žal─▒yordu birini halledip de di─čerleri panik halinde seni ararken:

┼×u da a─člat─▒yor: