Video Oyun Kafesi ­čÄ«

(Serhat ) #5587

GTAÔÇÖda m├╝zik a├ž─▒p araba s├╝rmek ├žok g├╝zel kafa dinlendiriyor cidden. Ka├ž saattir oynuyorum oyunu ama ondan s─▒k─▒lmad─▒m hen├╝z.

(Cain) #5588

30 TemmuzÔÇÖa kadar %66 indirimli.

(Oneironaut) #5589

Denizde ge├žen sandbox(san─▒r─▒m) bir oyun var. Bildi─čin ev falan kuruyorlard─▒. Panda, cs falan oynuyordu.
─░┼čte o oyunun ad─▒ ne, muhitkarlar?

(Bo┼č ─░nsan) #5590

San─▒r─▒m ┼ču aralar pop├╝ler olan RaftÔÇÖtan bahsediyorsun. O olabilir mi?

(Oneironaut) #5591

Aynen, Tav┼čan Bey.
Te┼čekk├╝rlerimi sunuyorum :bouquet:

(Can) #5592

Ben bu oyunlar─▒ nas─▒l pop├╝ler ediyorlar anlam─▒yorum, asl─▒nda bir ├žo─ču bo┼č bele┼č oyunlar gibi geliyor ama. Stranded DeepÔÇÖten sonra adalarda mahsur kalal─▒m, denizin ortas─▒nda mahsur kalal─▒m tarz─▒ survival oyunlar─▒ ald─▒ ba┼č─▒n─▒ gitti. G├╝zel oyunlarda, a┼č─▒r─▒ pop├╝ler olmalar─▒ bana sa├žma geliyor.

Ayn─▒ ┼čekilde, PUBG ve Fortnite reklam─▒ g├Ârmekten s─▒k─▒ld─▒m. InstagramÔÇÖda dola┼č─▒rken bile ke┼čfete girmekten pi┼čman oluyorum, nostalji damar─▒z─▒dan vurdular bir post be─čendik, yok Fortnite oynayan gaydir, yok PUBG oynayan mald─▒rÔÇŽ Banane lan? ┼×u firmalar─▒n rekabetlerini her yere ta┼č─▒mas─▒ndan nefret ediyorum, avel ergenlerde ├╝st├╝ne tart─▒┼č─▒yor kavga ediyor ya.

(Bo┼č ─░nsan) #5593

Eskisi gibi oyunlar─▒ yava┼č yava┼č t├╝ketmiyoruz, ya da eskisi gibi a─č─▒r a─č─▒r t├╝ketilen oyunlar yapm─▒yorlar. B├╝t├╝n yay─▒nc─▒lar yeni oyun bulamay─▒p ellerindeki oyunlar─▒ tekrar tekrar oynuyorlar. Sonra yeni bir oyun ├ž─▒k─▒yor ve hepsi birden onu denemeye ba┼čl─▒yorlar, izleyiciler de severse yeni bir oyun ├ž─▒kana kadar bu oyunun suyunu ├ž─▒kar─▒yorlar. Maalesef bu aralar b├Âyle devam ediyor sistem.

(Can) #5594

Bence sekt├Âr son y─▒llarda AAA oyunlar─▒n fiyatlar─▒n─▒n artmas─▒ ve YouTuber - ÔÇťGamerÔÇŁ olma olay─▒n─▒n ortaya ├ž─▒kmas─▒yla mahvoldu. Eskiden oyunlar─▒n fiyatlar─▒ bu kadar pahal─▒ de─čildi, hatta ucuzdu ve biz buna ra─čmen mahallenin CDÔÇÖcisinden al─▒rd─▒k oyunlar─▒. Orijinal olsa bile, CDÔÇÖler arkada┼člar aras─▒ d├Ân├╝p dola┼č─▒rd─▒ s├╝rekli. Eskiden oyun oynamak ├žok g├╝zeldi.

Windows XPÔÇÖde oyun oynamay─▒ ├žok ├Âzledim, ilk bilgisayar─▒m baya pahal─▒yd─▒ ve toplamayd─▒, beyaz bir kasas─▒ vard─▒ ├žok iyi hat─▒rl─▒yorum. ─░├žinde 5-10 tane m├╝zik vard─▒, internetimizde kotal─▒yd─▒. Vir├╝s girdi─činde b├╝y├╝k olay olurdu, yava┼člay─▒nca ÔÇťvir├╝s girmi┼čtir kesinÔÇŁ der dururduk. Teknoloji ke┼čke hi├ž geli┼čmeseydi. MoonstarÔÇÖda adam asmaca oynamay─▒ ├žook ├Âzledim ya. Ne g├╝zel g├╝nlerdi, ┼čimdi bak─▒yorsun ├žok zevksiz her┼čey. Sahte geliyor.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #5595

Bende ┼ču TwitchÔÇÖten ├ž─▒kan oyun k├╝lt├╝r├╝ hakk─▒nda birikimi olmayan kitleden hi├ž hazetmiyorum. TwitchÔÇÖten ve YoutubeÔÇÖtan ├Ânce dergi k├╝lt├╝r├╝ vard─▒ bilgi de─čerliydi. Ald─▒─č─▒n bilginin do─črulu─ču ve kalitesine g├╝venebiliyordun. Ondan ├Ânce bilgisayarlar yeni yeni pop├╝lerle┼čiyordu. Hala ilk oynad─▒─č─▒m Driver UnlimitedÔÇÖi hat─▒rlar─▒m mesela, ondan da ├Ânce atari vard─▒. ├ço─ču oyun ├žift ki┼čilikti karde┼čin varsa d├╝nyan─▒n en g├╝zel deneyimiydi.

(X╬Č╬┐¤é) #5596

Valla ben ┼ču anki halimden memnunum, zaman de─či┼čtik├že her ┼čeyin de─či┼čmesi normal.

(Witch-Dentist of Muhit) #5597

AtariÔÇÖde silahla ku┼č mu ├Ârdek mi ne vurdu─čumu hat─▒rl─▒yorum. Sonra JoystickÔÇÖle Test Drive 5 oynuyordum. Mario oynuyordum, o ara WormsÔÇÖa da sarm─▒┼čt─▒m. Karde┼čimle oynard─▒k hep. Hepsi ├žok ama ├žok e─členceliydi, hepsinin bende de─čeri ayr─▒d─▒r ama yeni ├ž─▒kan oyunlar ve sistemleri de ho┼čuma gidiyor. Dedi─čin gibi ge├žmi┼čteki halimden de ┼čimdiki halimden de gayet memnunum oyun konusunda. Tek de─či┼čmeyen ┼čey san─▒r─▒m CS. :grinning:

(Do─čan) #5598

Ge├žen haftan─▒n oyunu g├Âzlemledi─čim ├╝zere Business TourÔÇÖdu san─▒r─▒m.

(Ercan Berber) #5599

Oyun tekrar sim├╝lasyona d├Ân├╝yor galiba. 18den nefret ediyordum bu yenilikler iyi olacak gibi.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #5600

72 TL de─čerindeki Guns of Icarus Alliance ┼ču anda ├╝cretsiz!
Muse Games taraf─▒ndan geli┼čtirilen ve ge├žen y─▒l oyuncular ile bulu┼čan Guns of Icarus AllianceÔÇśa sahip olabilmek i├žin, ilk olarak buradan Humble BundleÔÇÖ─▒n ilgili sayfas─▒na ula┼č─▒yor ve ÔÇŁ Add To Cart ÔÇŁ butonuna t─▒kl─▒yarak ├╝r├╝n├╝ sepete ekliyoruz.

Sonras─▒nda siteye ├╝ye giri┼či yapman─▒z veya ├╝ye olman─▒z istenecektir. Bu ad─▒m─▒ tamamlad─▒ktan sonra sa─č ├╝st k─▒s─▒mdaki simgeye t─▒klayarak sepeti a├ž─▒yor ve ÔÇť Get it for free! ÔÇŁ butonuna t─▒klayarak ├╝cretsiz sat─▒n alma i┼člemini ger├žekle┼čtiriyoruz.

Son olarak onay i├žin g├Ânderilen e-postada yer alan Download Now butonuna t─▒kl─▒yoruz. A├ž─▒lan sayfada yer alan Redeem butonuna t─▒klayarak SteamÔÇÖe girilerek etkinle┼čtirilmesi gereken oyun anahtar─▒na ula┼čabilirsiniz.

(Umur) #5601

Dolardan ├ževirip 72 lira demek iyiymi┼č. Bir de efsane demi┼čler. Sinir oldum durduk yere.

(Can) #5602

┼×u a├ž─▒dan s├Âyl├╝yorum, eskiden oyun oynamak, m├╝zik dinlemek vs. ├žok de─čerliydi. ├ç├╝nk├╝ hem her evde yoktu, hem de olanlar i├žin bile pahal─▒yd─▒. ─░nternete girince anneler hemen ba┼člam─▒yor muydu tepemizde ÔÇťgirme ├Âyle paral─▒ oyunlaraÔÇŁ diye :smiley: ─░┼čte o de─čerlilik oldu─čundan sizi iyi hissettiriyordu bilgisayar kullanmak.

(Seni ├Âzl├╝yoruz Emir... ) #5603

LUL

(K) #5604

Hasta bu adam

(H. Yakup) #5605

The Witcher 3ÔÇÖte soru i┼čaretli yerleri bitirece─čim diye kafay─▒ yiyen var m─▒ benim gibi?

(Feyyaz ) #5606

Ben de var─▒m :smiley: Oyunu her bitirdi─čimde soru i┼čareti b─▒rakmadan bitirdim.Yok abi rahats─▒z ediyor o soru i┼čareti olmayacak.Ac Origins de ayn─▒s─▒n─▒ yapm─▒st─▒m.