Wonder Woman 1984 Cephesi (WW84)

(Berkant) #370

(Can) #371

Chris Pine’a bak 42 yaşında çalıştığı Otel’den ayrılmış eski housekeeping görevlisi gibi.

(Hakan) #372

:rofl:

(Berkant) #373

80’lerin filmlerine güzel göndermeler olacak gibi gözüküyor :slight_smile:

Bu kovalamaca sahnesini pek anlamadım.Önlerinde yüksek ihtimalle WW duruyor olabilir.

(Can) #374

En son aynı sene içinde 5 tane film çekeceğiz dediklerinde haberlere bakmayı kesmiştim. Daha önce hype yok yazmışımdır buraya mutlaka.

Film için heyecanlı olan var mı?

(Berkant) #375

Var.Hatta bana göre DCEU’nun gelecek filmleri içinde en çok beklediğim film bu.DCEU başarısız kurulan bir sinematik evren olabilir ama buna rağmen Aquaman,Shazam ve Wonder Woman 84 insanlar tarafından beklenen filmler.

Böyle bir şey dediklerini hatırlamıyorum.Ne zaman dediler ?

(Can) #376

Sayıyı salladım ama, Batman, Suicide Squad 2 gibi saçma projeler vardı bu sene. O yüzden dedim.

Beni küstüren sebep dediğim gibi her karaktere film yapılması oldu. Rahatsız oldum. Daha az ve öz yapılmalı bir film evreni.

(Kürşad the Falcone) #377

O çekeceğiz diye açıklanan filmlere bakma sen, daha hiçbirinin ön hazırlıkları bile başlamadı (muhtemelen birçoğu da iptal edilecek). Elde somut olan sadece WW2, Shazam ve Aquaman var.

(Berkant) #378

Aslında tam tersi en başta her karaktere film yapılması gerekiyordu.Justice League üyelerinden sadece Superman ve Wonder Woman’ın filmi varken gittiler direkt JL işine girdiler.Önce Aquaman,Flash ve Batman’in filmi olmalıydı ama bazı karakterlere film çekmeleri cidden çok yanlış tabi.Joker,Harley vb. gibi karakterlere film çekmeleri cidden saçma.

Batman dışında katılıyorum.Suicide Squad’ın en başta çekilmesi hata iken kalkıyorlar 2. filmini çekiyorlar.Solo filmi olmasına gerek kalmayan yada erken olan karakterlere film çekiyorlar.Bazı kararları cidden saçma bunu kabul ediyorum ama Aquaman,Shazam ve WW84 olması gereken filmler bence.Hele hele Aquaman geç bile kalındı.Batman zaten farz ama o da Allah’a emanet.Sözde 2018’de çıkacaktı hala ne olacağı belli değil.Ondan gram umudum yok şahsen.

(Can) #379

Fazla film olacak olması sorun değil, bu bana projelerin ciddiyetsiz yürüdüğünü gösterdi ve evrenin artık bana hitap etmemeye başladığını fark ettim. Çizgi romanları zevk aldığım için okuyordum ve eskileri hala severek okuyorum.

Önemli karakterlerin yerine evrende bence önemsiz olan karakterlere daha çok şöhret yüklenmesi, cast’e göre karaktere muamele olduğu için artık yeter dedim. Artık film sektörünün durakladığını düşünüyorum bu yüzden eski yapımlara yöneldim.

(Berkant) #380

Buna sonuna kadar katılıyorum.Bu kafayla giderlerse daha çok batarlar.Bana ne Harley ile Joker’in aşkını anlatacak filmden ? Man of Steel 2 çek,Flash çek ne gerek var böyle saçma projelere.Sırf Suicide Squad berbat eleştirilere rağmen iyi hasılat yaptı diye bunlar :frowning:

(Hakan) #381

(Berkant) #382

Jenkins iyi ki yalanlamış bu teoriyi.Aşırı zorlama bir teoriymiş.Neyse Eros teorisini yalanlamasın da başka bir şey istemiyorum.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #383

Amazonlara tarihçe yazmış resmen arkadaşlar da… Dostlar, Amazonlar tarihteki varlıkları dahi kesin sabit olmayan bir halk.

Ki bugün varlıklarını düşünmemize neden olan rivayetler bu halk için uzun bir rota çiziyor ve bu rota ta Libya’dan filan başlıyor.

Göğüs kesme meselesi de arkadaşlar tarafından bir fact olarak sunulmuş:

This fake “fact” has stuck like superglue for more than 2,500 years. It first surfaced in 490 BC when a patriotic Greek historian attempted to force a Greek meaning on the foreign word “Amazon.” Because “mazon” sounded something like the Greek word for “breast” and “a” meant “without,” he claimed the name meant that the Amazons cut off one breast so they could draw a bow.
Not only was his dodgy idea rejected by other Greeks of his day, but no ancient artist ever bought the notion – all Amazons in Greek and Roman art are double-breasted.

Amazonların "erkeklerden nefret etmesi"ne dair:

Amazons as a tribe of man-hating, domineering women, who enslaved men and mutilated baby boys? Another persistent myth. It arose because Greek men oppressed their own women. By their logic, if women were strong and independent, then the men must be weaklings forced into submission.
But another Greek name for Amazons translates as “the equals of men.” And Greek poets called the warrior women “man-lovers.” In fact, there were as many love stories about Amazons as there were war tales.

Ayrıca “Karadenizli bacımı oynatsınlar” gibi bir şey isteyebilirsiniz elbette, zira modern anlamda ve genel olarak tarihi anlamda Amazonlar büyük oranda mitik ve fantastik bir çizgide ilerliyor.

Ama bunu tarihi bir şekilde temellendirmeye çalışmanın sebep olabileceği tonla tutarsızlık ve historical inaccuracy’nin de farkında olduğunuzu zannediyorum.

(marko) #384

Kimse böyle bir şey yapmadı, Amazonlar’ın mitolojideki yerlerini anlattım tarihteki yerlerini değil. İkisi arasındaki ayrımı yapabilmek çok da zor değil. Kaldı ki binlerce yıl öncesinin “tarihi gerçekleri” Wonder Woman’ın uyarlandığı kaynaklar değil, bizzat mitoloji. Dolayısıyla konumuz mitolojideki Amazonlar, tarihteki değil.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #385

Yazımın tamamını okumanızı rica ediyorum.

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #386

Plus,tahminen amazon kelimesi de Persçede savaşçı anlamanıa gelen "hamazan"dan geliyor.

(Berkant) #387

Ablacığım sen o kostümle benim oradaki sağlık ocağına uğra bakayım neler oluyor.Ya taşlanırsın yada daha kötüsü gelir başına.Tabi ben seni korurum o ayrı mesele :slight_smile:

(Berkant) #388

Cheetah sahneleri çekilmeye başlanmış.Yakında CGI’ları eklerler Comic Con’da da Cheetah halinin net fotoğrafını görürüz artık.

(Kid A) #389

Gal Gadot mevcut fiziki formuyla ülkenin yüzde 97sini 2.80 yere serer. Neyin kollaması yav.