Wonder Woman 1984 Cephesi (WW84)

(Berkay Küçük) #22

Wonder Woman?

(y) #23

Ben BvS yi beğeniyorum

(Berkant) #24

Zaten aylar önce şöyle bir haber çıkmıştı :

Dediğin gibi BvS’yi birçok yönden yok sayıyorlar.Bunu yapmaları bazı yönlerden iyi bazı yönlerden kötü ama Wonder Woman’ın o filmdeki arka planını yok saymasını maalesef doğru buluyorum.

(Geek Harley Quinn) #25

Batman v Superman’i 5 kere sinemada seyrettim, hepsi de heyecanlı geçti. Gal Gadot bence kendini çok geliştirdi.

(Berkay Küçük) #26

Farklı yollardadan kastettiğim bu zaten Henry ve Ben’de benzer açıklamaları defalarca yaptı.

(Berkant) #27

Peki senin Gal Gadot’un oyunculuğu ile ilgili görüşlerin nelerdir ? Forumda bu konuda yalnız olup olmadığımı bilmek istiyorum :slight_smile:

(y) #28

BvS deki ww ayrı bir güzeldi ya.Zack ustam ww yi de coşturmuştu orada.Kendi filmin de o havayı alamamıştım ben mesela.İmax de izlemiştim bvs yi ilk olarak wwnin o savaş alanına giriş sahnesi mükemmel ötesiydi müzik ile beraber.Asla unutamıyacağım bir deneyimdi o filmi imax de izlemek

(Geek Harley Quinn) #29

Ben şahsen Wonder Woman’daki Gal Gadot’un oyunculuğunu sevsem de, filmi hiç sevmiyorum. Çok abarttılar, siyasi yönü olduğundan mı, kadın dayanışmasından mı bilmiyorum…

(Berkay Küçük) #30

Klasik Blockbuster aktörü böyle oyuncuları kötü bir yönetmenin eline verdiğinde madara olurlar. İyi bir yönetmen de pırlanta gibi işler. Diana’nın Wonder Woman’daki şaşkın meraklı vs tutumu özellikle farklı Wonder Woman originlerinde (Ben Rebirth ile benzetiyorum.) zaten var olan bir detay. Sonraki filmde nasıl olacağı tamamiyle Patty Jenkins ablamın hünerlerine bakar.

(y) #31

Özellikle abd de insanlar çıldırdı ww diye.Ortalama bir açılış yapmıştı sonradan iyice coştu gişesi.Bu feminizm dalgası o filmi de vurdu herhalde orada.5-10 kez giden bir sürü kişi olmuştur

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #32

(Berkay Küçük) #33

Düşünceni açmanı istesem.

@Yusuf Feminizm dalgası %30 ise filmin eli yüzü düzgün iyi bir origin filmi olması %50 etkisi var.
Ben kendimi feminist olarak görmüyorum. Filmi birlikte izlediğim insanlarda görmüyorlardı. Bunun için sinemaya gitmedik. Film bence Feminizm konusunda yerinde tespitler yapsada feminist bir film olma iddiası taşımıyor. Bulunduğu durum onu feminist bir film yapıyor.

(y) #34

Wonder woman da oyunculuğunu ben de seviyorum filmi ise ortalama buluyorum.Keyifli yani bir den çok izlenebilir bir film yapmışlar.
@FranklinRichards black panther en iyi origin filmi olduğu için 1.3b gişe yapmadı diye düşünüyorum.Olağanüstü bir ilgi oldu filme
aynı durum kadınlar için de ww açısından oldu bence

(Berkant) #35

Ben de aynı şeyi düşünüyorum :slight_smile:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #36

Gal Gadot’nun Wonder Woman filmindeki oyunculuğunu izlerken cidden sanki oyun oynuyormuş gibi hissettim. Hani gerçek olmadığını çok net fark ettim filmde yer yer, beni rahatsız ettiği zamanlar oldu.

Ha çok çok kötü bir oyunculuk değil, fena olmadığı yerler de var ama beni filmden çıkartıyordu belli zamanlarda dediğim gibi.

(y) #37

Oyunculuğu iyi kötü olabilir ama çok şeker biri

(Berkant) #39

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

(Geek Harley Quinn) #40

Kadın yönetmen, kadın oyuncular feminizm dalgasına bir şey olmasa da, bu bir ilk süper kahraman filmlerinde ve Hollywood böyle şeyleri abartmayı sever. Kadınlarla çektik, çok farklı, işte kadın haklarına önem veriyoruz, işte beyaz bir oyuncuyu siyahi yaptık, siyahileri seviyoruz, önem veriyoruz. Bunu iyice abartırlar. Bana sanki öyle bir durum da varmış gibi geldi.

(Berkay Küçük) #42

Ben bunu Justice League’te çok hissettim gerçekten.
Wonder Woman bana sanki Wonder Woman Year One okuyor hissi yaşattı. Oyunculuğu böyle hissetmeme yardımcı bile oldu.

Ancak senin neden böyle hissettiğini anlıyorum tabiki😄

(Berkay Küçük) #43

Wonder Woman olarak pazarlanacak. Wonder Woman ilk kadın süperkahraman filmi falan değil tıpkı Black Panther’ında ilk siyahi süperkahraman filmi olmadığı gibi. Wonder Woman 70 yıllık bir külliyata sahip bir kahraman hemde Dc’nin en önemli 3 süperkahramanından biri. Bu pazarlamak için oldukça yeterli daha fazlasına ihtiyacı yok.

Wonder Woman ve Black Panther’ın başarısını tamamen buna yormak çok yanlış.