Wonder Woman Cephesi ­čŚí

(Emre) #2957

WW ele┼čtirmenler taraf─▒ndan pohpohlan─▒yor do─čru ama bu t├╝r ortamlarda da bir o kadar g├Âm├╝l├╝yor. A─čz─▒ y├╝z├╝ d├╝zg├╝n, anlatmak istedi─čini anlat─▒p ge├žen bir film WW ama son 20 dakikas─▒ ve VillainÔÇÖ─▒ olduk├ža zay─▒f. Benim g├Âz├╝mde hem overrated hem de underrated olarak g├Âz├╝k├╝yor. ─░ki tarafta ilgin├ž g├Âm├╝yor veya ├Âv├╝yor kan─▒mca.

Atomic BlondeÔÇÖun t├╝m film nam─▒na akl─▒mda kalan tek sahnesi filmin sonlar─▒na do─čru binadaki aksiyon sekans─▒yd─▒. Hikayesi vs. hepsi u├žmu┼č, g├Âz├╝mde o kadar de─čer alabilmi┼č demek ki. Bu y├╝zden direkt eledim.
Kingsman bence tam bir hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒yd─▒. Aksiyon sahnelerinin ├žo─ču kendi evreni i├žerisinde mant─▒ks─▒z ve sa├žma gelse de g├╝zel yerlerde vard─▒. Hikaye olarak ise ├žok boktand─▒.
John Wick ise ortalama bir senaryoyla ├žok iyi aksiyon sahneleri olan bir filmdi. WWÔÇÖnin ├╝zerinde g├Ârd├╝─č├╝m bir filmdir kendisi ama WWÔÇÖnin en iyi aksiyon se├žilmesine de sevindim zira ┼ču sahneleri izlemekten a┼č─▒r─▒ keyif al─▒r─▒m ve kaliteli koreografiler oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝r├╝m:

(Burak) #2958

Zaten HomecomingÔÇÖin ├Âv├╝ld├╝─č├╝ ortamda First Avenger niye g├Âm├╝l├╝yor onu ben de anlayam─▒yorum da, neyse konudan uzakla┼čmayal─▒m. E─čer bu filmin b├Âyle lobicilikle pohpohlanmas─▒yla falan, kad─▒nlara ÔÇśÔÇśbiz buraday─▒zÔÇÖÔÇÖ mesaj─▒ verilmek isteniyorsa benim i├žin problem yok. Fark─▒ndal─▒k yarat─▒ls─▒n yani. Bence overrated ama zaten her sene illa bir tane gereksiz yere ├Âv├╝len film ├ž─▒k─▒yor, bu da ├Âv├╝ls├╝n sorun de─čil.

(was never real) #2959

GalÔÇÖ─▒n foto ├žekinmedik minik k─▒z b─▒rakmam─▒┼čt─▒r heralde. Sembol falan yapt─▒ iyice kendini. rol├╝n├╝ rol olarak devam ettiriyor hala. Samimi gelmiyor hi├ž tamamen durumdan kaynakl─▒. B├Âyle basit, ucuz seneryo ile de devam edecektir kesin gelecek olan a─č─▒r ├žekimde mermi ├želen kad─▒n 2 filmi. Tuttu ne de olsa WW vs Harley: Dawn of Popo filmi bile ├ž─▒ksa ┼ča┼č─▒rmam.

(Muhsin Bayram) #2960

Ne alakas─▒ var yav? ┼×u filmin g├Ârsel lisan─▒n─▒n ve d├Âv├╝┼č koreografisinin SnyderÔÇÖa atfedilmesine fena uyuz oluyorum. Film g├╝zel g├Âr├╝n├╝yorsa g├Âr├╝nt├╝ y├Ânetmeni, prod├╝ksiyon tasar─▒mc─▒s─▒ ve y├Ânetmen sayesinde ├Âyle g├Âr├╝n├╝yordur. Koreografi iyiyse bunun sebebi stunt koordinat├Ârlerinin ve y├Ânetmenin ortak ├žal─▒┼čmas─▒d─▒r. T├╝m prod├╝ksiyon boyunca sete sadece bir g├╝n u─čram─▒┼č olan adama atfedilmeyen ┼čey kalmad─▒.

(Burak) #2961

Bu konuda daha ├Ânce hi├žbir tecr├╝besi olmayan Patty JenkinsÔÇÖin Zack SnyderÔÇÖdan yard─▒m almas─▒/ak─▒l dan─▒┼čmas─▒ gayet do─čal bir ┼čey? Filmin g├╝├žl├╝ olan k─▒sm─▒ g├Ârsellik olunca kafam oraya tak─▒ld─▒ elbette. Sanki kad─▒n daha ├Ânce on tane aksiyon/s├╝per kahraman filmi ├žekmi┼č ve film farkl─▒ bir firmadan ├ž─▒km─▒┼č gibi konu┼čuyorsun MuhsinÔÇÖcim. Baz─▒ sahnelerde Zack Snyder etkisi ├žok fazla hissediliyordu yani bunu bir taraf─▒mdan uydurmuyorum ki? Her neyse, ayn─▒ sene ├ž─▒kan di─čer s├╝per kahraman filmleri gibi bunu da overrated buluyorum ve pek sanatsal/sinemasal de─čerinin oldu─čunu da d├╝┼č├╝nm├╝yorum, ├Âd├╝l almas─▒ normal ko┼čullarda sa├žma. Genel olarak yukar─▒da anlatmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m ┼čey buydu. Tart─▒┼čma ├ž─▒ks─▒n diye yazmad─▒m.

(Muhsin Bayram) #2962

Russo biraderler de The Winter SoldierÔÇÖdan ├Ânce romantik komedi filmleri ve Community b├Âl├╝mleri ├žekiyordu. Onlara da ÔÇťJoss WhedonÔÇÖdan yard─▒m ald─▒larÔÇŁ dendi mi? Kad─▒n─▒n bir s├╝r├╝ r├Âportaj─▒n─▒ dinledim, aksiyon sahnelerinin deneyimli stunt koordinat├Ârleri ile ├žal─▒┼č─▒ld─▒─č─▒nda ├žekmesi en kolay sahneler oldu─čundan bahsediyordu. ─░lla SnyderÔÇÖ─▒n ad─▒n─▒ ortaya at─▒p krediyi zorla payla┼čt─▒rman─▒n bir alemi yok.

En sevdi─čim ÔÇťsinefilÔÇŁ yorumu. Her blockbuster filmin olmazsa olmaz─▒. Ha gayret gen├žler kurtaracaks─▒n─▒z sinemay─▒.

(Burak) #2963

Yahu sinemay─▒ kurtarmakla ne alakas─▒ var g├╝zel karde┼čim nerelere ├žektin konuyu be. Bari sen yapma Muhsin, neyse dedi─čim gibi amac─▒m tart─▒┼čma ├ž─▒karmak de─čildi. Fikirlerine sayg─▒ duyuyorum.

kylo

(Onur) #2964

Abi sendeki Zack Snyder nefreti ├╝zerine roman yaz─▒l─▒r ha, ben bu adam─▒ ├žok sevmeyen g├Ârd├╝m, senin kadar sevmeyen g├Ârmedim :smiley:

(Muhsin Bayram) #2965

Yok ├Âyle bir ┼čey. SnyderÔÇÖdan nefret etmiyorum. Ama beceremedi, bunu tart─▒┼čman─▒n anlam─▒ yok. Onun hatalar─▒n─▒n bedelini ┼ču anda DC ├Âd├╝yor.

Ayr─▒ca Patty Jenkins, Allan Heinberg ve Geoff JohnsÔÇÖun ba┼čar─▒s─▒n─▒n SnyderÔÇÖa atfedilmesine ÔÇťhopÔÇŁ demek nefret say─▒lmamal─▒.

Bu arada SnyderÔÇÖ─▒n bir sonraki DC d─▒┼č─▒ filmine ilk g├╝nden bilet alaca─č─▒mdan emin olabilirsin.

(Onur) #2966

Daha ├Ânce tart─▒┼čm─▒┼čt─▒k bunu :smiley:

WB hem SnyderÔÇÖi hem de WhedonÔÇÖu bat─▒rd─▒. O yetmedi elindeki en g├╝├žl├╝ franchiseÔÇÖ─▒n da i├žine etti. Daha ├Ânce konu┼čtu─čumuz i├žin laf─▒ uzatmayal─▒m bence :slight_smile: ├ťzerine ├Âzelden falan(burada ├Âyle bir ┼čey varsa) konu┼čuruz istersen.

┼×├Âyle bir video var, anlatmak istediklerimi anlat─▒yor asl─▒nda. ─░ngilizcen orta seviyelerde ise bi bak derim.

(Muhsin Bayram) #2967

Wonder Woman ba┼čl─▒─č─▒nda Snyder konu┼čmak istemiyorum ama Batman v SupermanÔÇÖin gelecek b├╝t├╝n planlar─▒ bat─▒rd─▒─č─▒ bir ortamda su├žu SnyderÔÇÖ─▒n ├╝st├╝nden almaya ├žal─▒┼čmayal─▒m bence. Justice LeagueÔÇÖde st├╝dyonun ├žok b├╝y├╝k su├žlar─▒ var. Ama bu sorunlar─▒n kayna─č─▒n─▒n ne oldu─čunu da unutmayal─▒m.

(Muhsin Bayram) #2968

Wonder Woman 2, Amerikan Yap─▒mc─▒lar Birli─či taraf─▒ndan haz─▒rlanan cinsel tacizle m├╝cadele k─▒lavuzlar─▒n─▒ tan─▒y─▒p uygulamaya sokan ilk film olacakm─▒┼č.

Bu k─▒lavuzlar nedir ne de─čildir diye merak eden varsa:

(─░layda U─čurlu) #2969

Filmi izledim yine de be─čenmedim.Gal Han─▒mefendi bana tam da Wonder Woman gibi gelmedi ya.Bi de ne bileyim sanki biraz daha sert bekliyordum k─▒z─▒m─▒z─▒

(fza) #2970

Bence ├žok k├Ât├╝ bir se├žim rol i├žin. Hem yak─▒┼čm─▒yor, hem rol de yapam─▒yor. Odun gibi ifadesiz.

(─░layda U─čurlu) #2971

Yak─▒┼č─▒ks─▒z bir ifade olacak ama hafiften al─▒k bir Wonder Woman olmu┼č :neutral_face:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #2972

Wonder Woman filmindeki DianaÔÇÖn─▒n neresi al─▒k?

(─░layda U─čurlu) #2973

Ya belki de do─čru kelime o de─čildir bilemiyorum ama g├Âzlerinde bi safl─▒k vard─▒ sanki :frowning: bir bana m─▒ ├Âyle geldi ya?T├╝m filmi ay yaz─▒k k─▒za diye izledim

(fza) #2974

Ben direkt tipini sevmiyorum. Justice LeaguÔÇÖde de rol yapamad─▒─č─▒ bir sahne vard─▒ ki, buz gibi oldum o sahneyi g├Âr├╝nce.

(─░layda U─čurlu) #2975

Ben o kadar karamsar de─čilim farkl─▒ rollerde g├Ârmedim hi├ž,k├Ât├╝ bir oyuncu mu yoksa sadece k├Ât├╝ bir Wonder Woman m─▒ bilmiyorum.

(korhan) #2976

Ortalama bir oyuncu ve iyi bir Wonder Woman bence.