Wonder Woman Cephesi ­čŚí

(Hear me and rejoice) #3099

Ge├žir i┼čte filmi g├╝n├╝m├╝z de ne i┼činiz var so─čuk sava┼č d├Ânemin de.Villian─▒ oynayan oyuncu zaten ├žok k├Ât├╝ ├╝st├╝ne filmin ge├žice─či zamanda umut vermiyor filmle ilgili.Neyse ├žok da g├Âmmiyelim ilk trailer gelsin bi ├Ân├╝m├╝zdeki y─▒l─▒n ba┼člar─▒nda gelir belki o zaman ortaya ├ž─▒kar ne olup olm─▒yaca─č─▒

(Berkant) #3100

Ben hala umutluyum 2. filme kar┼č─▒.Hatta umutlu oldu─čum tek DCEU filmi desem yalan s├Âylememi┼č olurum.G├╝n├╝m├╝zde ge├žmesini ben de isterdim ama belli ki aralarda ├Ânemli olaylar oldu onlar─▒ dolduracaklar.3. film ├ž─▒karsa art─▒k g├╝n├╝m├╝zde ge├žer. 2. filmden en b├╝y├╝k umudum DianaÔÇÖn─▒n g├╝c├╝n├╝ do─čru d├╝zg├╝n yans─▒tmalar─▒.1. filmde ├žok g├╝zel yans─▒t─▒rlarken Justice League filminde inan─▒lmaz underpowered yans─▒t─▒lmas─▒ filme dair en nefret etti─čim olaylardand─▒.Tanr─▒├ža diyebilece─čimiz bir karakterin kabaca tabirle itin g├Ât├╝ne sokulmas─▒ ├žok k├Ât├╝ bir olayd─▒.├ťst├╝ne ├╝stl├╝k bunu Superman ├╝zerinden yapmalar─▒ ayr─▒ bir sa├žmal─▒kt─▒.Tabi JLÔÇÖde underpowered g├Âsterilen sadece WW de─čildi de oras─▒ ayr─▒ konu.

(Hakan) #3101

33 oldu.:balloon:

(Berkant) #3102

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

(Hakan) #3103

WW2 ile Jenkins en ├žok kazanan kad─▒n y├Ânetmen olmu┼č.

(InMemoryOfEmirBK) #3104

Biz de burada ┼ču film nas─▒l bu film diye makara ├ževirelim. ─░├žim yand─▒ i├žim

(Berkant) #3105

(Muhsin Bayram) #3106

├çekimler 28 May─▒sÔÇÖta ba┼čl─▒yor

(Berkant) #3107

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3108

Genellemeleri hi├ž sevmem Wonder Woman son y─▒llarda en sevdi─čim Superhero filmi.

(nam-─▒ di─čer) #3109

Ger├žekten, i├žtenlikle merak ediyorum neden? Bana WW ├Âvebilir misin biraz?

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3110

en k─▒sa zamanda geni┼č├že yazarim bir ┼čeyler.

(nam-─▒ di─čer) #3111

Oke anla┼čt─▒k bekliyorum. Son y─▒llarda en sevdi─čim Superhero filmi demi┼čtin, ben de ┼čimdiden s├Âyleyeyim fikrimi; bence SJW trenini ├žok g├╝zel kulland─▒lar, Gal Gadot ve Chris PineÔÇÖ─▒n karakterleri yer de─či┼čtirse 5/10 al─▒rd─▒, epey vasat ├ž├╝nk├╝.

(Serkan of ─░zmir) #3112

Ben be─čenmi┼čtim WWÔÇÖyi bir orijin filmi olarak. Bir de a┼čk adam─▒y─▒m ben abi Steve seni seviyorum diyip ├Âl├╝me gitti─činde biri sen biri ben iki damla ya┼č akt─▒ g├Âzlerimden.

(nam-─▒ di─čer) #3113

Rica ediyorum tekrar izle, hikayeyi bildi─čin i├žin takip etmene gerek kalmayacak; sadece diyaloglara, CGIÔÇÖa, akt├Âr/aktristlerin rol yap─▒┼člar─▒na falan dikkat et. Ki zaten hikaye de her t├╝rl├╝ kli┼čenin blenderdan ge├žirilmi┼č hali. Bir plot twist var ki filmin 10. dakikas─▒nda s├Âyl├╝yorlar a├ž─▒k a├ž─▒k. Falan i┼čte ya baya vasat yav, tart─▒┼čal─▒m derin :smiley:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3114

Filmin twitstini yedim ben ├ž├╝nk├╝ hizmet etti─či ┼čey g├╝zeldi twist de─čil. Diyaloglar─▒ k├Ât├╝ bulmuyorum bana ├žok hitap ediyorlard─▒. ├çizgi roman hissi ya┼čam─▒┼čt─▒m zaten film boyunca. Kapan─▒┼č sekans─▒n─▒n CGIÔÇÖlar─▒ d─▒┼č─▒nda ├žok b├╝y├╝k eksik bulam─▒yorum. DianaÔÇÖn─▒n Wonder WomanÔÇÖ─▒n insanlarla etkile┼čimi kusursuz geldi bana. ├çok iyi bir geli┼čim vard─▒. No Mans Land ile zirvesine ula┼čt─▒. ─░nsanlar─▒n neden s├╝perkahramanlardan ilham ald─▒klar─▒n─▒ temsil etti─či adalet de─čerini kusursuz verdi film bu ├žok az filmde hissetti─čim bir ┼čey. Patty JenkinsÔÇÖin slow motion ile ├žizgi roman paneli yakalamas─▒n─▒ ├žok sevdim. Filmin m├╝zikleri kusursuz.
Kusursuz demi┼č miydim?
Diana, Steve ili┼čkisi pek g├╝zeldi ya Superman filminden pek bir etkilenmi┼č film Clark ve Lois hissi ya┼čatt─▒ bana tabi Steve filmde ├žok iyi kullan─▒ld─▒ hele o veda sahnesi ├žok iyi planlanm─▒┼čt─▒.

Ben underrated, abart─▒ gibi kavramlar─▒ sevmiyorum. Film sana hitap etmemi┼č olabilir ancak bana ├žok fazla hitap ediyor. ├ľznel d├╝┼č├╝ncelere genel anlamlar y├╝klenmesini sevmiyorum.

(nam-─▒ di─čer) #3115

Yani ben bu film vasatt─▒ dedi─čim zaman zaten objektif bir kurumun datalar─▒n─▒ ├Âneriyor olamam zaten, tamamen ki┼čisel g├Âr├╝┼č├╝m tabiki. ÔÇťSen sevdi─čin i├žin anlam─▒yorsun bu i┼čtenÔÇŁ adam─▒ da de─čilim. Bir filmden bekledi─čimiz ┼čeyler farkl─▒ demek ki, bu da normal yani. Ama bilgi/inan├ž ayr─▒m─▒ gibi bir ┼čey oluyor sen b├Âyle deyince. E─čer ben ne dersem diyeyim senin fikrin de─či┼čmeyecekse, yani bir duru┼č olarak bu filmi seviyorsan, zaten tart─▒┼čman─▒n manas─▒ yok :smiley:

Mesela bana g├Âre diyaloglar %90 rezaletti, k├Ât├╝ veya vasat bile de─čil. Son fightta WW ÔÇťThey are not what you think!ÔÇŁ diyor, Ares ÔÇťLiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeessssss!!!ÔÇŁ diye ba─č─▒r─▒yor ya, ne bu parodi filmi mi? :smiley: Ki film boyunca b├Âyleydi bu, karakterler konu┼čmuyordu sadece exposition kusuyorlard─▒. Film o kadar anlatam─▒yor ki mitosunu, ba┼č─▒nda sonunda ger├žek d├╝nyadan narration izledik, ba┼člar─▒nda ge├žmi┼če d├Ân├╝p 10 dakikal─▒k narration izledik, filmin sonlar─▒nda herkes ad─▒n─▒ s├Âyl├╝yor, g├Ârevini s├Âyl├╝yor. Show donÔÇÖt tell ya l├╝tfen 2018 oldu.

En ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒─č─▒m da no manÔÇÖs land sahnesinin sevilmesi. Elidor reklam─▒ gibi sahne yapm─▒┼člar, arkas─▒ bombo┼č bence. Bu kad─▒n do─čdu─ču andan beri sava┼č├ž─▒ olarak yeti┼čtirilmedi mi? Biraz g├Âstersenize taktik falan uygulas─▒n strateji yaps─▒n bizim mortal kafalar─▒m─▒z─▒n basmad─▒─č─▒ bir ┼čeyler yaps─▒n? No, slow motion z─▒playa z─▒playa y├╝r├╝d├╝. Bu kad─▒n─▒n invulnerable oldu─čunu zaten biliyoruz filmin ba┼č─▒ndan beri, burada bir tension yok ki? Kalkan bile gereksiz, y├╝r├╝s├╝n gitsin ÔÇťNaziÔÇÖlerin g─▒rtla─č─▒n─▒ s─▒ks─▒n.ÔÇŁ

Bir ba┼čka s─▒k─▒nt─▒m da Almanlar─▒n Nazi olmas─▒(filmde b├Âyle bir ┼čey demiyorlar tabiki) WWI abi bu. Filmden sonra sosyal medyada o kadar rastlad─▒m ki Nazileri ├Âld├╝r├╝yor yeah diyenlere. Neden yani bu tercih?

Ba┼čka bir s─▒k─▒nt─▒m da elle toplanm─▒┼č ekipleriydi. Allah─▒m yani ne diyece─čimi bilemedim ilk g├Ârd├╝─č├╝mde.1 isko├ž (+PTST bonus point), 1 amerikan yerlisi(+spiritual one linerlar bonus point, +adam─▒n ad─▒ ┼×EF, o kadar lazy writing bonus point), 1 ortado─čulu i guess? (+fez bonus point, +ÔÇťten rengim y├╝z├╝nden akt├Âr yapmad─▒larÔÇŁ bonus point) olmas─▒n yani. :smiley: ÔÇťBig Book of Clich├ęsÔÇŁ diye kitap bulup aradan se├žmi┼čler san─▒r─▒m.

Slow motion mesela senin ho┼čuna gitmi┼č, demek ki arad─▒─č─▒n bir ┼čeymi┼č eyvallah. Bana 20 tane jumpcut ne kadar baya─č─▒ geliyorsa, slow motion da o kadar baya─č─▒ geliyor. Yani eyvallah 1-2 anahtar sahnede yapars─▒n da yani her d├Âv├╝┼č slow motiond─▒.

─░nsanlara ilham veren ve kusursuz bir ┼čekilde adaleti temsil eden nedir filmde sence? Ben hi├ž ├Âyle bir ┼čey g├Âremedim. Immortal/invulnerable/ACTUAL FUCKING GOD bir kad─▒n hi├ž zorlanmadan herkesi yeniyor. Bunun nesini ├Ârnek als─▒n k├╝├ž├╝k k─▒zlar? Fl├Ârtle┼čiyor, 10 dakika k─▒yafet deniyor, ├Ân├╝ne gelen herkesi by default yeniyor. I meanÔÇŽ girl power?

Hikaye de ayn─▒ ┼čekilde inan─▒lmaz kli┼če d├╝md├╝z. Daha ├Ânce dedi─čim gibi karakterlerin yerlerini de─či┼čtir, 2005te ├ž─▒kan s├╝per kahraman filmi sanars─▒n.

Akl─▒ma gelenler bunlar mesela, ama ba┼čta dedi─čim gibi herkesin bekledi─či ┼čeyler ba┼čka filmlerden.

Bonus geldi akl─▒ma editi;

Bu filmin sonundaki Ares d├Âv├╝┼č├╝n├╝n BvS sonundaki Doomsday d├Âv├╝┼č├╝nden hikaye, CGI, diyalog veya ├žekim olarak hi├ž bir fark─▒ yok benim g├Âz├╝mde. Birebir ayn─▒, sa├žma bir ─▒┼č─▒k ┼čovu.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3116

Kli┼če meselesiyle ilgili:

(Taylor Swift Fanboi) #3117

Karakterlerin yerlerini de─či┼čtirince Captain America: First Avenger oluyor.

(nam-─▒ di─čer) #3118

Nononono. First Avenger ba┼č─▒ndaki Steve Rogers ile sonundaki Steve Rogers aras─▒ndaki fark─▒ hat─▒rlasana? Karakter geli┼čimini hat─▒rlasana? Filmin mesaj─▒n─▒ hat─▒rlasana?

WWnin ilk sahnesinde bir tanr─▒ var yenilmez, son sahnesinde bir tanr─▒ var yenilmez. Film boyunca ÔÇťinsanlar bazen k├Ât├╝ oluyor, tek bir insan─▒ ├Âld├╝rerek sava┼č─▒ bitiremezsinÔÇŁ (literally diyorlar bunu bir yerde) deyip, 1 adam ├Âld├╝r├╝p sava┼č─▒ bitirdiler.(baya bitti sava┼č Ares ├Âl├╝nce.) Hi├ž bir ┼čey anlatm─▒yor film. Bir ideolojisi yok. ÔÇťFilmi ele┼čtiren herkes sexisttirÔÇŁ sav─▒na s─▒─č─▒nd─▒lar. Bunu abartm─▒yorum bu arada, film ├ž─▒kt─▒ktan sonra be─čenmeyen ele┼čtirmenleri twitterda if┼ča edip cinsiyet├ži k├Âpek diye ta┼čl─▒yorlard─▒.

Kaptan─▒n vard─▒. Kaptan─▒n kazanmas─▒n─▒ istiyorduk. Kaptan─▒n zarar g├Ârmesinden korkuyorduk. Erkek oldu─ču i├žin de─čil, iyi yaz─▒ld─▒─č─▒ i├žin.