Wonder Woman Cephesi ­čŚí

(Umur) #3119

S├Âylemek istedi─čim her ┼čeyi s├Âylemi┼čsin ┼čunu diyip gideyim ben ada┼č,

Doomsday d├Âv├╝┼č├╝nde yine dinsel ├Âgeler falan vard─▒ bunda o da yok. Hani ben o sondaki tabloyu falan sevmi┼čtim.

Hocam PattyÔÇÖi hi├ž sevmem, onun d─▒┼č─▒nda devam edersek, hi├žbir ┼čekilde hi├žbir yazar─▒n bu filmden ders almas─▒n─▒ da mant─▒kl─▒ bulmam. Hikaye kli┼če olabilir bunda bir s─▒k─▒nt─▒ yoktur, ancak kli┼čeyi anlatmak vard─▒r kli┼čeyi anlatamamak vard─▒r. Wonder Woman anlatam─▒yor.

Mant─▒k i├žermeyen sahneler, mant─▒k i├žermeyen karakterlerin i├žinde yer al─▒yor film boyunca. Kafan─▒ ka┼č─▒rken buluyorsun kendini, neden diyorsun bir cevap gelmiyor.

Sinema tarihinin en ucuz kli┼česisi al─▒p arkaya bir sebep, bir neden eklemeden f─▒rlatt─▒ bu film bizlere. Bak bunu yapanlar var ama bunu yaparken i├žini doldurup yapanlar var. Burada ├Âyle bir ┼čey var m─▒yd─▒? AresÔÇÖden bahsetmiyorum burada, o ad─▒n─▒ kimsenin umursamad─▒─č─▒ veya hat─▒rlamad─▒ Alman GeneralÔÇÖden, zehir yapan kad─▒ndan bahsediyorum. K├Ât├╝lerdi ├ž├╝nk├╝ k├Ât├╝ olmalar─▒ gerekiyordu? Bu mudur abi? Film dedi─čin b├Âyle mi yaz─▒l─▒yor amk?

Ares konusunda ise, AresÔÇÖin ÔÇťHak etmiyorlar.ÔÇŁ felsefesi gayet hakl─▒ ve g├╝zel bir felsefe ancak yaz─▒lan diyaloglar, UmurÔÇÖun da dedi─či gibi yetersiz, sa├žma ve bir Tanr─▒ÔÇÖn─▒n a─čz─▒ndan ├ž─▒kmayacak ┼čeyler. Wonder WomanÔÇÖ─▒n "karakter geli┼čimi"ne gelirsek. Ortada ├Âyle bir ┼čey yok. Film ba┼člarken y├╝zy─▒llar boyu hi├žbir amazonun kullanmad─▒─č─▒ bir k─▒l─▒c─▒ g├Âsteriyorlar, k├╝├ž├╝k DianaÔÇÖya bu senin olacak en g├╝├žl├╝s├╝ sensin, seni kimse yenemez diyorlar. Film boyunca harbiden de ├Âyle oluyor. Karakter fiziksel olarak zorlanm─▒yor yani, peki ya psikolojik olarak zorlan─▒yor mu?

Finalde sevdi─činin kendisini feda etme k─▒sm─▒n─▒ birazdan konu┼čuruz, ondan ├Âncesine bakal─▒m. Yok. Zorlanma yok, "Bir ki┼čiyle sava┼č─▒ bitiremeyiz Diana, yapma etme"ler film boyunca d├Ân├╝yor ancak bunlar bir zorlanma de─čil, bunlar sadece DianaÔÇÖn─▒n kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒ k├╝├ž├╝k fikirler. K├╝├ž├╝kler ├ž├╝nk├╝ DianaÔÇÖy─▒ ger├žek anlamda ikna edecek bir ┼čey ya┼čanm─▒yor. ├ťz├╝c├╝ olan ┼čey de filmin sonunda bir adam─▒ ├Âld├╝rerek sava┼č─▒ durduran Diana b├╝y├╝k olas─▒l─▒kla hi├žbir ders ├ž─▒karmadan hayata devam ediyor.

Sevdi─čini kaybetme konusu ise tamamen ÔÇťTanr─▒ da olsa bir ┼čey kaybetmeli.ÔÇŁ kafas─▒nda yaz─▒lm─▒┼č. Bu kadar basit, o kadar yetersiz, yediremiyor ki o ├Âl├╝m kendisiniÔÇŽ

Att─▒─č─▒n kanal─▒ genelde severim, ancak bu videosunu ├Ânceden de g├Ârm├╝┼čt├╝m, tekrar bakt─▒m. Yok. G├╝zel falan de─čil bu film, ders ├ž─▒karacaksan─▒z gidin adam ak─▒ll─▒ olan tonla film var, buna gelip de ders ├ž─▒karaca─č─▒m demeyin. Yaz─▒k edersiniz.

@Audomarus_Fridia

(Taylor Swift Fanboi) #3120

Hangi karakter geli┼čimi? Filmin ba┼č─▒nda da, sonunda da ÔÇťI can do this all dayÔÇŁ diyen adam i┼čte. Hatta artt─▒ray─▒m kaptan─▒n karakteri de─čil ilk filmde kendi ├╝├žlemesi boyunca hi├ž geli┼čmiyor. Etraf─▒ndaki d├╝nya de─či┼čiyor. Yoksa kaptan hala zorbalar─▒ sevmeyen o ├želimsiz adam.

Bir tanr─▒y─▒?

Ares oldu─ču i├žin sava┼č ├ž─▒km─▒yor, sava┼č ├ž─▒kt─▒─č─▒ i├žin Ares oluyor?

Kaptan zarar g├Ârd├╝, t─▒pk─▒ WW gibi sevdi─či birini kaybederek. Yoksa fiziksel bir zarardan kormak pek mant─▒kl─▒ gelmiyor bana.

(nam-─▒ di─čer) #3121

┼×imdi izledim videoyu, b├╝t├╝n hepsine kat─▒l─▒yorum s├Âylediklerinin; sondaki WWye gelene kadar. Ger├žek insanlar ├Âyle konu┼čmuyor ki, benim can─▒m─▒ s─▒kan o. Tamam korkmayal─▒m ÔÇťcheesyÔÇŁ olacak, ÔÇťclich├ęÔÇŁ olacak diye, g├Âsterelim duygulanal─▒m ama script ├žok ├Ânemli bunun i├žin. Bu filmde diyaloglar─▒ dikkatli bir ┼čekilde takip edince o kadar bombo┼č ve exposition ├╝zerine kurulular ki, ba─članam─▒yorum sahnedeki duyguya.

Filmin ba┼č─▒nda fiziksel olarak da o ├želimsiz adam. Filmin ba┼č─▒nda hi├ž kimseyken filmin sonunda ÔÇťAmerikan kahraman─▒ÔÇŁ oluyor. Savundu─ču ┼čey evet ÔÇťzorbalar─▒ sevmemÔÇŁ hala, fakat yapt─▒─č─▒ ┼čeyler de bunun u─črunda. Zorban─▒n kim oldu─čunun bir ├Ânemi yok, 3 filmde de zorbal─▒─ča kar┼č─▒ sava┼č─▒yor. Karakter bu y├╝zden insan─▒ sar─▒p heyecanla takip etmeni sa─čl─▒yor.

WW filmin sonuna kadar ÔÇťHi├ž bir ┼čey yapmamay─▒ denedim olmad─▒, bir ┼čeyler yapmam laz─▒mÔÇŁ diyor, kendini ar─▒yor hen├╝z eyvallah. Sonunda buldu─ču misyon ise ÔÇť─░yili─či de g├Ârd├╝m, k├Ât├╝l├╝─č├╝ de. ├ľnemli olan neye inand─▒─č─▒nd─▒r. Ben a┼čka inan─▒yorum. Kal─▒p sava┼čaca─č─▒m.ÔÇŁ diyor. Sonra me─čersem b├╝t├╝n bu nefret Ares kaynakl─▒ym─▒┼č, AresÔÇÖi ├Âld├╝r├╝nce sava┼č bitiyor. E hani insanlar─▒n i├žinde k├Ât├╝l├╝k de var falan diyorduk? Ben buna k─▒zd─▒m.

Dedi─čim gibi, olay 1 tanr─▒n─▒n herkesi kontrol etmesiyse, film boyunca ÔÇťb├╝t├╝n insanl─▒─č─▒n i├žinde k├Ât├╝l├╝k var, bizim do─čam─▒z buÔÇŁ niye i┼člendi?

Yine ayn─▒.

Kaptan─▒ vurup ├Âld├╝rebiliyorsun ama, yeterince y├╝ksek bir yerden atarsan ├Âl├╝yor. 10 asker etraf─▒n─▒ ku┼čat─▒nca her an bir mermiyi aln─▒n─▒n ortas─▒na yeme ihtimali var. WW film boyunca (Ares fight─▒ndaki kulaklar─▒n─▒n ├ž─▒nlamas─▒ hari├ž-ki o da plot device-) hi├ž bir hasar alm─▒yor, almas─▒n─▒n da olas─▒ olmad─▒─č─▒ bariz. Kad─▒n gereksiz g├╝├žl├╝. Fark b├Âyle benim g├Âz├╝mde.

WW ba┼čl─▒─č─▒na m─▒ ge├žsek buray─▒ doldurmaya ba┼člad─▒k :smiley:

(Taylor Swift Fanboi) #3122

Yar─▒n yazaca─č─▒m cevaplar─▒ a┼č─▒r─▒ uykum var.

B─▒rak modlar ta┼č─▒s─▒n ya i┼čleri ne? :smile:

(fza) #3123

Tart─▒┼čmaya kat─▒lma niyetim yok ama g├Âr├╝┼č├╝m├╝ s├Âyleyeyim;

Captain America: The First Avenger Wonder WomanÔÇÖdan daha k├Ât├╝ bir film, Wonder Woman s─▒radan ise(muhte┼čem bir film de─čil ama s─▒radan da de─čildi bence) First Avenger s─▒radan o─člu s─▒radan bence.

Wonder Woman>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>First Avenger

Ama ┼čunu da ekleyeyim: WW2ÔÇÖnin Winter SoldierÔÇÖ─▒ ge├žmesi ├žok uzak bir ihtimal gibi geliyor. :DDD

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #3124

Bu filmin sonuna ters d├╝┼čm├╝yor mu ya? Sonunda Ares ├Âl├╝nce sava┼č bitti herkes birbirine sar─▒ld─▒.

(Taylor Swift Fanboi) #3125

Heh geldim

Benzer bir de─či┼čim WW i├žin de oluyor. Filmin ba┼č─▒nda bir amazonken sonunda yar─▒-tanr─▒ oluyor.

Alakas─▒ yok sava┼č zaten bitecek almanlar teslim olacak. Bo┼čuna bir oda adam─▒ gazla ├Âld├╝rmediler. AresÔÇÖin sava┼č─▒ devam ettirebilecek veya ba┼člatacak g├╝c├╝ olsa zaten buna gerek kalmazd─▒. O y├╝zden Ares sava┼č─▒ de─čil, sava┼č AresÔÇÖi getiriyor. Sonunda da WWÔÇÖnin ÔÇťBen sevgiye inan─▒yorumÔÇŁ demesi de AresÔÇÖe ÔÇśsen insanlar─▒n k├Ât├╝ yan─▒na g├╝veniyorsun bense iyi yan─▒na g├╝veniyorumÔÇÖ demesiydi. Yani bir mesaj─▒ var.

WWÔÇÖ─▒n filmin sonuna kadar kur┼čun ge├žirmez olup olmad─▒─č─▒n─▒ bilmiyoruz? Hatta amazonlar─▒n t├╝fekle ├Âld├╝r├╝lebildi─čini g├Ârd├╝k. WW yar─▒-tanr─▒ oldu─ču i├žin muhtemelen mermiyle ├Âlmez ama biz bunu finalde ├Â─črendik.

Dedi─čim gibi sava┼č zaten bitecekti. Ama Ares ├Âld├╝─č├╝nde tesisteki askerlerin neden ┼ča┼čk─▒n ┼ča┼čk─▒n etrafa bakt─▒─č─▒n─▒ soruyorsan oras─▒ filmin bo┼člu─ču. ┼×├Âyle ki muhtemelen Ares ├ževresini belli oranda etkileyebiliyor. ├ç├╝nk├╝ iki ki┼či u├žarak sava┼č─▒rken askerlerin hala normal bir ┼čeymi┼č gibi u├ža─č─▒ y├╝klemeleri sa├žma. Ayr─▒ca Ares kendini anlat─▒rken ruh gibi bir formda insanlar─▒n kula─č─▒na f─▒s─▒ldad─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝k, dedi─čim gibi ├ževresini etkileme durumu olabilir. Ama b├Âyle olsa bile filmin bunu tam olarak verememi┼č olmas─▒ zay─▒fl─▒k.

@SvartirSandar @pasithea bi el at─▒n da ┼ču postlar─▒ WW ba┼čl─▒─č─▒na do─čru vurdural─▒m :blush:

(Hande) #3126

Eksik par├ža varsa m├╝essesemiz sorumlu de─čildir.

(Taylor Swift Fanboi) #3127

resim

(nam-─▒ di─čer) #3128

Film b├Âyle yapmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ iddia ediyor evet. Fakat daha ├žocukken e─čitim s─▒ras─▒nda arka planda ÔÇťAsla kim oldu─čunu ├Â─črenmemeli, ne oldu─čunu ├Â─črenmemeliÔÇŁ diyorlar. Bu sahne ÔÇťGodkillerÔÇŁ k─▒l─▒c─▒n─▒ g├Âsterdikten 2 dakika sonra ya┼čan─▒yor dikkatini ├žekerim. Filmin 10. dakikas─▒nda bu kad─▒n─▒n Zeus taraf─▒ndan AresÔÇÖi ├Âld├╝rmek i├žin yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ g├Âz├╝m├╝ze soktular yani. ├çocukluktan beri amazonlardan daha g├╝├žl├╝ oldu─ču belli zaten e─čitim sekanslar─▒nda falan.

Bir de AresÔÇÖin ├želi┼čkili laflar─▒ var. Filmin sonundaki sava┼čta ÔÇťNeyin tanr─▒s─▒ olaca─č─▒na karar ver Diana!ÔÇŁ diye ba─č─▒r─▒yor. Yar─▒ tanr─▒ de─čil de, ger├žek bir Olimpiyal─▒ gibi konu┼čuyor. Olmam─▒┼č yani bu karakter geli┼čimi benim g├Âz├╝mde.

Dedi─čim gibi bunu filmin ba┼č─▒nda s├Âyl├╝yorlar, ka├ž─▒rd─▒ysan evet suspense olur ama oray─▒ fark edince sonras─▒ bombo┼č filmin, hi├ž bir tension yok.

Yok baya baya ─░ngiliz halk─▒n─▒ falan g├Âsterdiler bayrak sallarken. Sava┼č bitti yani. 1. D├╝nya Sava┼č─▒ÔÇÖn─▒ AresÔÇÖi ├Âld├╝rerek bitirdiler. ─░nsanl─▒─č─▒n i├žinde iyilik de vard─▒r k├Ât├╝l├╝k de muhabbetleri falan ├ž├Âpe gitti tek bir sahne ile.

Ne ders ald─▒ buradan Diana? B├╝t├╝n d├╝nya kaosa s├╝r├╝klenmi┼čken tek bir adam─▒ yumruklayarak her ┼čeyi d├╝zeltebilece─čini mi ├Â─črendi? WW diyor ki;

I used to want to save the world. To end war and bring peace to mankind. But then, I glimpsed the darkness that lives within their light. I learned that inside every one of them, there will always be both. The choice each must make for themselves - something no hero will ever defeat. IÔÇÖve touched the darkness that lives in between the light. Seen the worst of this world, and the best. Seen the terrible things men do to each other in the name of hatred, and the lengths theyÔÇÖll go to for love. Now I know. Only love can save this world. So I stay. I fight, and I giveÔÇŽ for the world I know can be. This is my mission, now. Forever.

I used to want to save the world. To end war and bring peace to mankind. ???
E zaten tam olarak bunu yapt─▒n bir tane adam─▒ d├Âverek. Geri kalan yerde anlatt─▒─č─▒n ÔÇťkompleks insan tabiat─▒ÔÇŁ anlam─▒n─▒ yitirdi yani.

The choice each must make for themselves - something no hero will ever defeat.
Again, insanl─▒k bir tercih yapmad─▒. Bir ÔÇťheroÔÇŁ geldi ve her ┼čeyi magically d├╝zeltti.

Now I know. Only love can save this world.
Hay─▒r, bir tanr─▒ ba┼čka bir tanr─▒n─▒n a─čz─▒n─▒ burnunu k─▒r─▒nca d├╝nya kurtuluyor. A┼čk─▒n ba┼čard─▒─č─▒ tek ┼čey o u├žaktaki kimyasal silahlar─▒ durdurmakt─▒, o da bir ┼čehir adam eder. ├ľlen milyonlar ne oldu d├╝nya sava┼č─▒nda?

K─▒zd─▒─č─▒m noktalar bu gibi ┼čeyler i┼čte. Film kendini g├╝zel pazarl─▒yor ama itÔÇÖs a trick.

Mazi efekti olabilir, Kaptan─▒n filmini tekrar izleyip d├Ân├╝┼č yap─▒cam sana, belki de bana daha g├╝zel gelmi┼čtir, ikisi de ├ž├Âpt├╝r who knows? :smiley:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3129

Ben verece─čim cevaptan bile vazge├žtim iyi g├╝nler.

(Taylor Swift Fanboi) #3130

Tekrar s├Âyl├╝yorum AresÔÇÖi ├Âld├╝rmenin sava┼č─▒ bitirmekle alakas─▒ yok. Almanlar zaten teslim olmak istiyordu. Hatta dedi─čim gibi s─▒rf bunu geciktirmek i├žin teslim olmak isteyenleri gazla ├Âld├╝rd├╝ler. Ares sava┼č─▒ devam ettirmeye ├žabal─▒yordu ama bunu bile yapabilecek sihirli g├╝├žleri yok. AresÔÇÖi ├Âld├╝rmenin Dr. Strangelove filmindeki Jack D. RipperÔÇÖ─▒ ├Âld├╝rmekten fark─▒ yok. Bu y├╝zden DianaÔÇÖn─▒n sonda ├ž─▒kard─▒─č─▒ ders mant─▒kl─▒. Ares insanlar─▒n insanlar─▒n k├Ât├╝ taraf─▒n─▒ yaratan ki┼či de─čil, insanlar─▒n k├Ât├╝ taraf─▒n─▒n yaratt─▒─č─▒ ki┼či. Bu y├╝zden AresÔÇÖi ├Âld├╝rmek b├╝t├╝n sava┼člar─▒ bitirip d├╝nyay─▒ ├ťtopya yapmaz.

(nam-─▒ di─čer) #3131

Okey bak oray─▒ atlam─▒┼č─▒m benim sav─▒ma uysun diye. LudendorffÔÇÖun teslim olmak isteyenleri ├Âld├╝rd├╝─č├╝n├╝ g├Âsteriyorlar do─čru. Kimyasal sald─▒r─▒ tutmay─▒nca ellerinde ba┼čka bir ┼čey kalm─▒yor bu plan─▒ destekleyenlerin, haliyle sava┼č bitiyor eyvallah. Fakat ÔÇťAres insanlar─▒ k├Ât├╝ yapm─▒yor, k├Ât├╝ insanlar AresÔÇÖi g├╝├žlendiriyorÔÇŁ sav─▒ yine filmin g├Âsterdikleri ile ├želi┼čiyor; havaalan─▒ndaki askerler Ares ├Âl├╝nce neden ÔÇťBiz nap─▒yoruz ya hadi sar─▒lal─▒m.ÔÇŁ moduna girdi? Ares mi sava┼čmaya zorluyor, sava┼čt─▒klar─▒ i├žin mi Ares var?

Hikayenin bu k─▒sm─▒n─▒ yesem bile, yanl─▒┼č anlam─▒┼č olsam bile, film boyunca s├╝regelen k├Ât├╝l├╝kleri kurtarm─▒yor ki. ChrisÔÇÖin karakteri hari├ž kimsenin bir amac─▒ yok. Tamam LudendorffÔÇÖun olay─▒ da hadi Almanlar─▒n teslim olmak istemesine ra─čmen sava┼č─▒ devam ettirmesi olsun; ki magical kokain ├žak─▒p R├ľR├ľER├ľ diye gezmesi hala sa├žmal─▒k. Ak─▒llar─▒nca plot twist yapm─▒┼člar Ares sanal─▒m diye, zay─▒f.

Keskin ni┼čanc─▒ var PTSTÔÇÖsi var keskin ni┼čanc─▒l─▒k yapam─▒yor. Ne oldu o karakterin ark─▒? Hat─▒rlam─▒yor olabilirim ama bir yere ba─čland─▒ m─▒? ─░nsanl─▒k su├žu kli┼če Amerikan yerlisi ve inan─▒lmaz cringy karakteri/diyaloglar─▒ ne olacak?

ÔÇť─░nsanlar─▒n d├╝nyas─▒na gelen Tanr─▒, etraf─▒na uyum sa─člamakta zorlan─▒rÔÇŁ tropeunu ThorÔÇÖda g├Ârd├╝k. ThorÔÇÖdakiyle bunu kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒nca nas─▒l geliyor sana? Orada adam g├╝├žlerini kaybetmi┼čti, insan olmaya zorlanm─▒┼čt─▒. Aram─▒zda aciz aciz dola┼č─▒yordu. Burada kad─▒n tanr─▒, bi acizli─či yok. D├╝nyan─▒n en seksist d├Ânemlerinden birinde ya┼čay─▒p, hi├ž bir zorluk ├žekmiyor. Kad─▒n lordlar kamaras─▒na girdi "Kim bu kad─▒n?"dan ├Âteye gitmedi tepkiler. ÔÇťBen insan ├žo─čalmas─▒yla ilgili b├╝t├╝n ansiklopedileri okudum, sex nedir biliyorum.ÔÇŁ ┼čeklinde awkward muhabbet d├Ân├╝yor botta, ┼čehre gelir gelmez ÔÇťNeden el ele tutu┼čuyorlar?ÔÇŁ diye soruyor. E biliyor musun bilmiyor musun insanl─▒─č─▒n olay─▒n─▒? El ele tutu┼čmak iki cins gerektiren bir olay m─▒? Amazonlar el ele tutu┼čup gezmiyorlar m─▒?

Ya bunlar ├žok basit ve ÔÇťnitpickingÔÇŁ gibi gelebilir sana anl─▒yorum tamamen, ama film boyunca bunlardan y├╝zlerce var ve kendimi vermeme engel oluyor.

Bot deyince son bir inan─▒lmaz nitpicky bir ┼čey geldi akl─▒ma;

Filmin ba┼č─▒nda Chris abinin u├ža─č─▒ Amazonlar─▒n adaya d├╝┼čt├╝. 1918 falan y─▒l, o u├žak en fazla 250km falan u├žabilir. AnadoluÔÇÖdan kalkt─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi, yani en fazla Akdenizde bu ada. Belki de Egede. K├╝├ž├╝c├╝k kay─▒kla LONDRAÔÇÖya nas─▒l gittiniz ya bir gecede? :smiley:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #3132

Filmde zaten sava┼č─▒n bitti─čini g├Âsterdiler bize. Ares ├Âlmeden ├Ânce zaten taraflar masaya oturmu┼čtu.

(nam-─▒ di─čer) #3133

Okey yukar─▒da da dedi─čim gibi buray─▒ ben g├Âzden ka├ž─▒rm─▒┼č─▒m demek ki. AresÔÇÖi ├Âld├╝rmek LudendorffÔÇÖun plan─▒n─▒ takip eden bir k─▒s─▒m AlmanÔÇÖ─▒ durdurdu sadece, onlar da AresÔÇÖin etkisi alt─▒ndayd─▒. Tamamen mant─▒kl─▒ olsun buras─▒ sorun yok, benim filmin geneliyle de ├žok derdim var :smiley:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3134

Paradise Island zaten T├╝rkiye Yunanistan civarlar─▒nda resmedilir Dc evreninde. Mitolojideki konumu ise Giresun adas─▒.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3135

Themyscira sihirli bir ada.

(nam-─▒ di─čer) #3136

Tahmin etti─čim gibiymi┼č demek ki. Dedi─čim gibi i┼čte filmi izlerken bu aday─▒ ege taraf─▒nda canland─▒rm─▒┼čt─▒m g├Âz├╝mde. Bir gecede cebelitar─▒ktan ge├žip LondraÔÇÖya varmalar─▒ batm─▒┼čt─▒. Ben b├Âyle sa├žma ┼čeylere tak─▒l─▒yorum film izlerken :smiley:

Tamam da yeri sabit, sadece g├Âr├╝nmesin/bulunmas─▒n diye koruma var etraf─▒nda. Ha e─čer bindikleri sandal da b├╝y├╝l├╝yse onu bilemem tabi. WW uyurken Chris kullanabildi─čine g├Âre b├╝y├╝yle hareket etti─čini sanm─▒yorum. Belki de ├žok h─▒zl─▒d─▒r b├╝y├╝l├╝ oldu─ču i├žin who knows? Filmde ├Âyle bir b├╝y├╝ g├Âsterilmedi─či i├žin bunlar─▒ sorarken buluyorum kendimi filmin ortas─▒nda.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3137

Filmde buna dair bir bilgi yok bildi─čim kadar─▒yla.

(nam-─▒ di─čer) #3138

Ba┼čta o ge├žmi┼či anlatt─▒klar─▒ exposition k─▒sm─▒nda s├Âylemi┼člerdi, ÔÇťZeus bize bir ada yapt─▒ etraf─▒na da koruma koydu kimse gelemesin diye.ÔÇŁ ┼čeklinde. Ada o d├Ânemden beri ayn─▒ yerde duruyor yani.