Wonder Woman Cephesi ­čŚí

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3139

Bunu ├ž─▒karamazs─▒n ki. Aday─▒ yapmas─▒ o aday─▒ sabit bir zemine oturttu─ču anlam─▒na gelmez.

(Umur) #3140

Kanka ┼čey diyece─čim, filmi ben de sevmiyorum, film benim g├Âz├╝mde kalitesiz bir film, zorlasam kendimi ortalamaya ├žekerim. O kadar. Onu da yaparsam k├Ât├╝ hissederim yaniÔÇŽ

Ama filmin sorunlar─▒n─▒ konu┼čup tart─▒┼č─▒p a├ž─▒klamak varken neden sihirli bir adan─▒n hikayedeki yerini tart─▒┼č─▒yorsun :smile:

(nam-─▒ di─čer) #3141

Hahahaha ├ž├╝nk├╝ benim i├žin ├Ânemli demek ki ne bileyim? :smiley:

Ada muhabbetine bakay─▒m diye video a├žt─▒m, daha ilk sahnede facepalm yapmak zorunda kald─▒m. Daha ilk c├╝mlede ÔÇťBen seni kilden yapt─▒m, ZeusÔÇÖa yalvard─▒m sana hayat ├╝flediÔÇŁ diyor ya. 3 dakikal─▒k bir expositionda, ki filmin ba┼č─▒ bu, Wonder WomanÔÇÖ─▒n Amazon olmad─▒─č─▒n─▒, Zeus taraf─▒ndan yarat─▒ld─▒─č─▒n─▒, ve kaderinin AresÔÇÖi ├Âld├╝rmek oldu─čunu ├Â─čreniyoruz. Daha 3 ya┼č─▒nda ├žocukken bile invul/immortal/god bu k─▒z.

Ha ada muhabbeti de bence benim yorumum de─čil. G├Âsteriyorlar da s├Âyl├╝yorlar da, ├Âlmeden ├Ânce 1 ada yapm─▒┼č etraf─▒na koruma koymu┼č. Ada fiziksel bir ada bildi─čin normal ada duruyor orada. :smiley:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3142

Film boyu biz DianaÔÇÖn─▒n kimli─čini biliyoruz ama o bilmiyor. Diana bu g├╝├žleri ve insanlara ifade ettikleri de─čerleri do─ču┼čtan sahip oldu─ču kudretle de─čil. ─░nanc─▒yla ba┼čar─▒yor. Wonder Woman olmas─▒n─▒n nedeni g├╝├žleri de─čil.
Orijinini bu kadar g├╝zel yapan zaten bu detay benim i├žin.

(nam-─▒ di─čer) #3143

Nonono film b├Âyle iddia ediyor. Ger├žekte olan ise g├Âky├╝z├╝ne y├╝kselip devasa bir y─▒ld─▒r─▒m atarak AresÔÇÖi ├Âld├╝rmesi. Baya direkt olarak ZeusÔÇÖun gifti ile ba┼čar─▒yor. ─░nan├žla/a┼čkla bir ┼čey yapm─▒yor ki, feda etti─či bir ┼čey de yok. OP oldu─ču i├žin tek at─▒yor do─ču┼čtan gelen tanr─▒sal g├╝c├╝yle

Ha tek se├žimi var Dr. Poison denen kad─▒n─▒ ba─č─▒┼člamas─▒. B├╝y├╝k resme bak─▒nca bunun da pek bir ├Ânemi yok ki? Hatta neden yani, binlerce insan─▒n ├Âl├╝m├╝ne neden olan, daha da milyonlar─▒n ├Âlmesini isteyen kad─▒n─▒ ba─č─▒┼čl─▒yorsun da film boyunca ├Âld├╝rd├╝─č├╝n alman ├žoluk ├žocuklar ne olacak? :smiley:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3144

Filmi anlamam─▒┼čs─▒n g├╝zel karde┼čim.
├ç├╝nk├╝ film tam anlam─▒yla bunu iddia ediyor. Diana film boyunca potansiyeline sahip ancak No ManÔÇÖs Land bu potansiyelin ortaya ├ž─▒kt─▒─č─▒ an.

(nam-─▒ di─čer) #3145

Eyvallah ├Âyledir belki de.

(Taylor Swift Fanboi) #3146

Oras─▒ da dedi─čim gibi muhtemelen Ares ├ževresini biraz etkileyebiliyor. O generale ruh formunda f─▒s─▒ldad─▒─č─▒n─▒ falan g├Ârm├╝┼čt├╝k. Ama dedi─čim gibi filmin bunu net g├Âstermemesi zay─▒fl─▒k.

Yan karakterler zay─▒f do─čru. First AvengerÔÇÖda da b├Âyleydi.

├ľznel :man_shrugging:

Ayn─▒ ┼čey de─čil. Asgardl─▒lar binlerce y─▒ld─▒r insanl─▒─č─▒ g├Âzetiyorlar. Kald─▒ ki bu medeniyetin bir par├žas─▒ olarak ThorÔÇÖun ÔÇť+At getirin bana, -At─▒m─▒z yok. +o zaman en h─▒zl─▒ ne bine─činiz varsa onu getirinÔÇŁ gibi diyaloglara sahip oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝nce ne yalan s├Âyleyeyim fena gelmiyor :smile:

Bence fiziksel g├╝ce ├žok odaklan─▒yorsun. Evet Wonder Woman hasar almaz ama kurtard─▒─č─▒ kasabadaki gazla ├Âld├╝rd├╝klerinde ben o acizli─či ├žok fazla hissettim. Ayn─▒ SupermanÔÇÖin hasar almamas─▒ ama mahkeme patlatma sahnesinde acizli─čini hissetmem gibi. Bu karakterlerin zay─▒fl─▒─č─▒ kurtaramad─▒klar─▒ her bir insan. Sen ├Âyle g├Ârm├╝yor olabilirsin ama bu y├╝zden bana aciz de─čilmi┼č gibi hissettirmedi.

Yine ├Âznel :man_shrugging:

Infinity War ba┼čl─▒─č─▒nda 18472 saat ├žarp─▒┼čt─▒ktan sonra sana bunu diyecek en son ki┼či benim emin ol :smile:

─░yi de b├╝t├╝n amazonlara Zeus can veriyor zaten. ├ťremeyle d├╝nyaya gelen amazon yok. ─░lla ilahi bir amaca hizmet etmesine gerek yok ZeusÔÇÖun krali├žeye sava┼č─▒n sonras─▒nda bir l├╝tufu da olabilir.

(nam-─▒ di─čer) #3147

Ben bu filmi bir daha izlemeye karar verdim. Hep bir a─č─▒zdan yan─▒ld─▒─č─▒m s├Âylenince ┼č├╝pheye d├╝┼čt├╝m ÔÇťulan ben mi kafamda k├Ât├╝le┼čtirdim bu filmi?ÔÇŁ diye. Bir daha izleyip d├Ânece─čim buraya. :smiley:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3148

├çok daha ba┼čar─▒l─▒.

├çok odaklanm─▒yor bu karakterlere do─čru. ├çevirmen abi i├žlerinde en be─čenilendi ancak Diana ve Steve ili┼čkisi o kadar ba┼čaril─▒yd─▒ ki biraz olsun kapatt─▒ bu durumu benim ad─▒ma.

(Taylor Swift Fanboi) #3149

Yanl─▒┼č anlama seni bir ┼čeye ikna etmeye veya ├╝zerinde bask─▒ kurmaya ├žal─▒┼čm─▒yorum. Sadece farkl─▒ bir bak─▒┼č a├ž─▒s─▒ g├Âstermeye ├žal─▒┼č─▒yorum. Yoksa d├╝nyan─▒n en iyi filmi de olsa sevmez sevmezsin :man_shrugging:

(nam-─▒ di─čer) #3150

Yok yav neyi yanl─▒┼č anlayay─▒m, s├Âylediklerinin baz─▒lar─▒ ├Âznel olsa da baz─▒lar─▒ benim yanl─▒┼č anlad─▒─č─▒m sonucunu ├ž─▒kart─▒nca ┼č├╝pheye d├╝┼čt├╝m. Belki de kafamda zaman ge├žtik├že oldu─čundan k├Ât├╝ bir yere ta┼č─▒d─▒m filmi bilmiyorum. Tekrar izleyip bakaca─č─▒m, zaten ├Âznel oldu─čunda anla┼čt─▒─č─▒m─▒z k─▒s─▒mlar de─či┼čmeyecektir. Bir ┼čeyi sevmiyorsan sevmiyorsun hangi filmde oldu─čunun ├Ânemi yok yani. ┼×u hayatta en be─čendi─čim filmde bile baz─▒ sahnelerde ÔÇťEh hadi tamam ge├žÔÇŁ diyorum :smiley:

(Emir) #3151

─░slamÔÇÖ─▒n do─čru din oldu─ču yine kan─▒tlanm─▒┼č olduÔÇŽ Tart─▒┼čmaya bak, Ramazan ay─▒nda mele─če d├Ânm├╝┼č insanlar mele─če.

(Berkant) #3152

Me too.├ç─▒kt─▒─č─▒ sene beni memnun eden nadir superhero filmlerindendir.

(Serkan) #3153

Ben de Wonder Man diye bir superhero ├ž─▒karay─▒m diyorum. ├ľzel g├╝c├╝ de OÔÇÖnu merak etmekÔÇŽ

(Berkay K├╝├ž├╝k) #3154

Wonder Man zaten var MarvelÔÇÖda ili┼čki i┼čleride pek iyi de─čildir kendisinin.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #3155

Triggerland─▒m.

(fza) #3156

Fikirlerini kendince sebeplerle destekleyen adams─▒n, ┼ču ÔÇśÔÇś├ž├ÂpÔÇÖÔÇÖ kelimesi yak─▒┼čm─▒yor.

(nam-─▒ di─čer) #3157

A─č─▒z al─▒┼čkanl─▒─č─▒ oldu o ya, hakl─▒s─▒n ama pardon :smiley: