Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor

(Umur) #21

Var bir sürü yerde haberi. Yalan değildir herhalde.

(🔫) #22

ÇÜŞŞŞ

(Hear me and rejoice) #23

Dizinin başlığı burası değil mi haberi buraya atayım

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #24

(Hear me and rejoice) #25

Amazon çok güçlü geliyor bu dizi ile.Kesenin ağzı açılmış.Bir dizi için çok yüksek rakamlar valla cesur adım.Ama söz konusu dizi de yüzüklerin efendisi olunca normal :smiley:

(Emre) #26

Şu kaynağa göre ilk sezonda Aragorn’un gençliğine odaklanacaklarmış.

(I'm not a robot, sir) #27

Hayalim: Silmarillion’un antoloji dizisini çekerler. Ainur’un müziği/Arda’nın yaratılışı filan jenerik olarak kullanılır. İlk sezon Feanor’u anlatır, ikinci sezon Beeen ile Luthien, sonra Hurin’in Çocukları’nı keyifle izler, Gondolin’in düşüşünde coşarız. Final sezonu da Earendil’e ve Öfke savaşına bağlarlar. Sonra belki Numenor’u anlatan bir spin off bile çekilir.

Gerçek: Genç Aragorn dizisi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

(Geekiz ama ergeniz) #28

Bu söylenti umarım doğru çıkmaz

(🔫) #29

Bence gayet güzel bir konu seçmişler. Basit ve sade. Fall of Gondolin, Beren ile Luthien falan denmiş hayatta altından kalkamazlar gibime geliyor onların.

Zaten Aragorn’un gençliği falanda elflerle. Dizide ne güzel bol bol elf görürüz. Legolas falanda gözükebilir.

(Hear me and rejoice) #30

Silmarionu kim anlıyacak çok detaylı o iş.En iyisi seçilmiş.Herkesin filmlerden bildiği bir karakterin gençlik dönemi ele alınacakmış güzel bekleyip görelim

(marko) #31

İnsanlar Silmarillion’u niye anlamasın insanların beyninde solucanlar mı çalışıyor

(Hear me and rejoice) #32

Bildiğim kadarıyla tanrısal olaylar falan var tanrılar yaratılıyor ihanet ediyor elfler olayları net bilmiyorum dinlemiştim bir yerden vaktin de. Bide o kitap ansiklopedi gibi diye biliyorum okumadım.O yüzden dedim

(marko) #33

Tamam ben kitabı okudum ve milyar zilyon dolarlık bir dizi projesinde kaynak alınamayacak bir kitap değil. Biraz daha tükettiğimiz içerikler hakkında kesin yorumlar yaparsak daha iyi olur sanki.

(I'm not a robot, sir) #34

Yukarıda yazdığım gibi, Silmarillion’dan çok rahat 5 sezonluk bir antoloji dizisi çıkabilirdi.

Ainur’un müziği ve Arda’nın yaratılışı da jenerik olurdu işte. O bütçeyle bunları halletmeleri zor değil

(Geekiz ama ergeniz) #35

Ne var ki bunda,illa tanrıları vücut almış bir şekilde göstermek zorunda değiller ki

(Kürşad the Falcone) #36

Hurin’in Çocukları anlatılabilecek en temiz hikaye bence. Hem diğer öykülere nazaran daha sade bir öykü hem de seyircinin isteyebileceği her şey var. Kahramanlık, aksiyon, aşk, trajedi, entrika bol bol hep.

(Kid A) #37

Kaynağı tüketmeden sağdan soldan duyma bilgiler ile sanki kesinmiş gibi bir yargıda bulunmak ne kadar doğru ya?

(Hear me and rejoice) #38

Kesin bişey demedim okumadım diye belirtiyorum zaten.Sadece milyon dolarlar gömüşsün kimsenin bilmediği bir hikayemi yaparsın yoksa herkesin bildiği bir karakterin dönemini mi anlatırsın onu demeye çalıştım.Çok riskli de bir iş bu.En pahalı dizi olacak sonuçta her şeyi düşünmüş olmaları gerekir

(marko) #39

Yusuf sen niye işin sürekli film prodüktörü kafasından bakıyorsun yav, sürekli milletin ekmeğini hesaplıyorsun falan. Ne diyeyim okumadıysan Silmarillion’u oku müthiş kitap.

(Hear me and rejoice) #40

:smiley: aldım var da sıra gelmedi o eserlere giremedim bir türlü.Şuan bi tane fantastik seride sıkışıp kaldım.Neyse ya ne bileyim hayrına yapmıyo kimse bu projeleri sonuçta kafam direk o taraflara kayıyor.Finans haberlerini de takip ederim o yüzden herhalde :smile: Gerçi oda onların düşünceği iş bize sundukları yapım önemli gerisi bizim için pek problem değil