Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #61

Bakalım inşallah. Üstelik bir de 8 bölüm yaparlar ve ellerindeki bütçeyi maximum verimlikte kullanırlarsa efsane olabilir.

(🔫) #62

Ben ciddi anlamda 10 bölümü bırak 8 bölüm bile olmasın derim. 6 bölümlük bir sezon yapsınlar her bölümde 1.5 saat olsun bütçe bol bol düşsün her bölüme film gibi bir yapım izleyelim.

Ne çıkacak bu diziden ya baya merak ediyorum.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #63

ama ben 6 bölüm 1,5 saatten olacağına 8 bölüm 50 dakikadan olsun daha bütçeyi iyi kullanma derim. Böylelikle daha fazla bölüm anlatımı daha iyi bölüştürür.

(Serkan of İzmir) #64

Offf bir yandan Aragorn’un dizisi bir yandan Geralt of Rivia’nın dizisi offf ter bastı.

(Hear me and rejoice) #65

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #66

02:44 itibaren izleyin söylenen göre Amazon yüzüklerin efendisi ile ilgili tüm içerikler satın almış.(Yani kısaca orta dünyayı satın almış. )Ve Peter Jackson her ne kadar yönetmeyeceğin söylese de ekibi toplamak için danışman olacağı söyleniyor. :slight_smile:

(Witch-Dentist of Muhit) #67

Tüm içerikleri satın alıp Aragorn’un gençliğini çekmek…

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #68

Ya sadece söylenti tüm içerikler satın aldıklar. Ama Peter Jackson ekibi toplamak için danışman olduğu doğru olabilir. Ayrıca Aragron gençliğin merak ediyorum. Hata Hobbit de o saçma sapan ilişki yer vereceklerine keşke Aragron ve Arwen ilişkisin nasıl başladığın anlatsaydınız dedimdi. :slight_smile:

(Witch-Dentist of Muhit) #69

Ben böyle aşk hikayeleri falan pek görmek istemiyorum şöyle dizilerde, geriyor hep. :sweat_smile:

(Serkan of İzmir) #70

Ölene kadar Aragorn’cuyuz beğenmeyen yallah Suudi Mordor’a.

(Aklı olan delirsin. ) #71

Yüzük savaşı sırasında kuzeydeki savaşları anlatan bir üçleme görmek varken bu dönem için bir dizi görmek biraz can sıkıcı açıkçası.

(Witch-Dentist of Muhit) #72

Açıkçası ben “Güç Yüzüklerine Dair…” bölümünü bekliyordum, efsane olurdu. :confused:

Kalbimi kırdın Serkan’ım… :sweat_smile:

(Batuhan Burak) #73

Dizide baş düşman Angmar’ın Cadı Kralı olacak gibi geliyor bana, Arnor’un parçalanıp yıkılması anlatılabilir, tabi bunu Aragorn ile bağdaştırırlarsa her şeyi bok ederler.

Eğer Aragorn’un gençliği anlatılacaksa Rohan-Variag savaşları, ya da Gondor-Umbar savaşları anlatılabilir. Lakin buralarda Gandalf olmayacaktır.

Eğer hikaye Eriador’da geçecek ve Aragorn’un dunedain şefliğine yükselişi söz konusu olacaksa, Ayrıkvadi’de Elrond’u ve Arwen’i göreceğiz.

Eğer Gandalf ile tanışıp onun tarafından Gollum’u yakalamak ile görevlendirildiği zamanı konu alacaksan Legolas’ı bile görebiliriz.

Ne çok eğer demişim.

(Batuhan Burak) #74

Bence dizi çok tutacak ama biz geekler nefret edeceğiz. Çünkü Aragorn’un yüzük savaşları dönemi öncesine dair çok bir hikayesi yok, bildiğimiz şeyler üçlemenin Ekler bölümüyle sınırlı.
Kendi kanaatimce dizisi yapılmaya en muktedir karakter Kadersiz Turin’dir. Lakin onun senaryosu da altından kalkılamayacak kadar Lore yüklü; plebler anlamaz, ancak biz patriciler anlarız ^^
Her ne olursa olsun Güneşin 2. ve 3. Çağlarında geçecek bir dizi Lore açısından cihad ilan ettirir.

(Cem Ekiz) #75

Ben hala Beren-Luthien hikayesi çekilmesi taraftarıyım.

(🔫) #76

Kitapları daha okuma fırsatı bulamadığımdan soruyorum, bu ekler kısmı tam olarak nerede ? Yani ayrı ayrı tüm kitapların sonunda varmı yoksa sadece İthakinin bastığı tek cilt versiyonunun sonunda mı var ?

(Cem Ekiz) #77

Üçüncü cildin sonunda da var.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #78

Amazon Studios’un Başkanı: “Yüzüklerin Efendisi Dizisi İçin Peter Jackson’la Görüşüyoruz”

Amazon‘un Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) dizisiyle ilgili pek çok haber yapıldı. Dizinin beş sezon sürebileceği, spin-off dizilerinin planlandığı, bu diziye bir milyar dolar harcanacağı gibi pek çok haberle gündemde yer etti LOTR dizisi. Bu haberlerden sonra geçtiğimiz günlerde Peter Jackson diziyle ilgilenmediğini açıklamıştı. Bugünse Amazon Studios’un başkanı Jennifer Salke Deadline sitesiyle yaptığı röportajda yönetmeni yalanladı. Salke, “Peter Jackson’la görüşmelere devam ediliyor. Görüşmeler şimdilik ‘diziyle az mı, çok mu ilgileneceksin?’ konusunda sürüyor,” demiş. Jackson’ın diziyi yönetip yönetmeyeceği bilinmiyor. Belki sadece yürütücü yapımcı olur. Amazon, Jackson’ı istiyor; Jackson diziye fazla vakit ayıramasa da dizinin ekibinde yer alsın isteniyor.

Öte yandan Salke aylardır gündemde yer eden onca habere rağmen Warner Bros. ve Tolkien Vakfı’yla anlaşmanın daha yeni (geçen ay) imzalandığını da belirtmiş. Bunun dışında, Salke şimdilik LOTR‘ın spin-off’larına odaklanılmadığını, sadece bir tane büyük dizinin hazırlandığını söylemiş. Deadline dizide filmden karakterlerin olup olmayacağını da sormuş. Salke filmleri yeniden çevirmediklerini ama sevilen karakterlere yer verilebileceğini belirtmiş. Dizinin çekim mekânları arasında Yeni Zelanda da yer alabilir ama bu ülke dışında da çekilebilirmiş dizi. Şİmdilik LOTR‘la ilgili öğrendiklerimiz bunlar. İlerleyen aylarda daha fazla bilgi gelecekmiş. Belki senarist grubu da açıklanır.

Deadline, Salke’ye diğer dizileri de sormuş. Salke, The Wheel of Time ve The Dark Tower dizilerinin senaryolarının önümüzdeki haftalarda kendisine ulaşacağını belirtmiş. Amazon’un bu dizileri çektireceği haberleştirilmişti aylar önce. Bu dizilerin hiçbirinin ölmediğini söylemiş Salke. Tam tersine, iki dizi de epey kanlı canlı durumdaymış. Salke’nin yanıtladığı diğer konuları da kısa kısa irdeleyeyim: Amazon’u içerik konusunda Netflix’e benzetmeye çalışmayacak. Bağımsız filmlerden ve küçük bütçeli dizilerden vazgeçildiği söylentilerini yalanlayıp her türden içeriğe imzanın atılacağını söylemiş.

(Cem Ekiz) #79

Bu röportaj bütün olumsuz düşüncelerin gerçekleşeceğini gösterdi gibime geliyor. Bu arada yakın zamana kadar burada “Christopher Tolkien zaten imzalamıştı, istifanın bununla bir ilgisi yok” diyenler vardı. Onlar da yanıtını almıştır umarım. Şimdi doldur babam doldur boşlukları. Peter Jackson da çok iyi yapar ya bu işi! Aragorn’la bir cüce kadın arasında bir aşk hikayesi? Ne dersin Peter Jackson, güzel olmaz mı?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #80

Cüce kadın yoktur, cüceler yerden biter yalnız.