Geekmuhit ziyaretiniz ve kullanımınız aşağıdaki şartlara tabidir:

1. Kullanıcı Yaşı +18

Geekmuhit içeriği önceden kontrol edilemez olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir, uygun gibi görünse bile çocukların gelişimini olumsuz etkileyecek acayip muhabbetler dönebilir! “Yavrum, evladımı nasıl korurum?” diyenler için: http://www.guvenliweb.org.tr/annebabakilavuz/

2. Hal, Gidiş ve Sorumluluklar

Oluşturduğunuz içerik Muhit Kuralları’na ve hukuka uygun olmak zorundadır. Oluşturduğunuz içerik tüm sorumluluğu size aittir. Ön denetim olmadan yayına girdiğinden, oluşturduğunuz içeriğin hukuka aykırı olmadığından emin olun. Sonra polis kapımızı çalmasın. İçerik yayına alındığı anda hukuki sorumluluğunuz başladığından, oluşturduğunuz içeriğin daha sonra tarafınızca veya bizim tarafımızdan silinmiş olması sorumluluğunuzu ortadan kaldırmayabilir.

İçerikleriniz Muhit Kuralları’na uygun olmazsa veyahut hukuka aykırı olursa yayından kaldırılabilir. Durum tekrar ederse halinde üyelik geçici olarak durdurulabilir veya kullanıcı hesabınız kapatılabilir.

Gerekirse hiçbir gerekçe göstermeksizin, süpersonik bir tavsırla, dilediğimiz içeriği kısmen veya tamamen yayından kaldırma, silme, saklama, uçurma, yakma, olmadı üyeliği iptal etme, kullanıcı kaydını silme ya da Galactus’a yedirme haklarını saklı tutmaktayız.

Hesabınızın güvenliğine ilişkin tüm sorumluluk size aittir. Şifrenizi tahmin edilemeyecek şekilde belirlemenizi ve elalem ile paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

Muhitteki verilerinizin kısmen veya tamamen kaybolmayacağına ilişkin hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. This is internet. Her şey olabilir. Bir de bu verileri silme hakkını da saklı tutmaktayız, saklı derken, bizim yani o hak. Veri kaybı yaşama gibi bir endişeniz varsa Muhit üzerindeki verilerinizi bir yere copy-paste etmenizi öneririz.

3. Hukuka Aykırı Durumlar, Şikayet Durumları

Geekmuhit, geekyapar.com’a ait mis gibi bir oluşumdur. muhit.geekyapar.com , 5651 sayılı kanun çerçevesinde yer sağlayıcı sıfatıyla hizmet vermektedir. Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye olmadan ve doğrudan kullanıcılar tarafından yayına alınmaktadır. Şikayet ve başvuru olmadığı müddetçe, içeriklerin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır, ancak, yapılan her başvuru değerlendirmektedir.

Şikayetler kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikayetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. Bu nedenle şikayetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz. Sonra sıkıntı oluyor.

4. İçeriklerin Kullanımı

Geekmuhit üzerinde yer alan içerikler şahsi kullanımınız içindir. Geekmuhit üzerinde bulunan içeriklerin Geekyapar’dan yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır.

5. İçeriğin Gerçekliği ve Kalitesi

Geekmuhit üzerinde yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. Aksine, kullanıcılar tamamen gerçekdışı içerik dahi üretebilirler, hatta muhtemelen üretirler, bunlardan korkulur!

Geekmuhit üzerinde yer alan bağlantılara/yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Bağlantı ve yönlendirmelerin içeriği kontrol edilmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygunluğu gibi hiçbir bir garanti verilmemektedir.

6. Telif Hakları ve Alıntı

Geekmuhit bir derleme eser olup, derleme esere (içerik) ve site kodlarına ilişkin tüm haklar (kopyalama, çoğaltma, işleme, yayma) Geekyapar’a aittir. İçeriği oluşturan kullanıcılar ile Geekyapar arasında yapılmış anlaşma ve sözleşme hükümleri saklıdır.

Geekmuhit içeriğini, içeriği değiştirmemek, ilgili kullanıcıya ve Geekmuhit’e aktif link vererek atıfta bulunmak ve ticari amaç gütmeden kullanmak kaydıyla alıntılamak mümkündür ancak tüm bu kurallara uyulsa dahi alıntılama içeriğin, konularının veya başlıklarının tümünü kapsamayacak ve tam içeriğe ulaşmak için Geekmuhit'in ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır.

Aksi yönde açık yazılı izin olmadığı müddetçe site içeriğinin kısmen veya tamamen ticari amaçla ve/veya reklam ve benzeri gelir elde edecek şekilde kullanılması yasaktır.

Geekmuhit’in dilediği zaman, dilediği kişi veya kurumun yukarıdaki kurallara uyarak dahi alıntı yapmasını engelleme hakkı saklıdır.

7. Geekyapar’ın Hak ve Yükümlülükleri

Geekmuhit’in kullanım koşullarını önceden bildirmeksizin değiştirebilir. Kullanım koşullarını belirli aralıklarla incelemeniz öneririz.

Geekyapar, Geekmuhit'i oluşturan tüm unsurları önceden haber vermeksizin değiştirme, sona erdirme, yenilerini ekleme, kapatıp açma, fişini çekme, çıktı alıp haklarını saklı tutmaktadır. Gerekli gördüğü takdirde belli kişilerin, kurumların, IP numaralarının veya IP bloklarının erişimini geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

Sitemizde gezinmeniz dolayısıyla karşılaşabileceğiniz yazılımsal ve donanımsal dahil olmak üzere hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz. Nasıl oldu o anlamadık ama bizle alakası yoktur yani. Tam Batman okuyordum monitör yazdı filan, bunlar bizden değil. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunmayacağınızı peşinen kabul etmektesiniz, değil mi?

Bu belge son olarak 02.05.2015 tarihinde güncellenmiştir, ekşi sözlük kullanıcı sözleşmesi baz alınarak hazırlanmıştır, bizim aklımız yetmez ekşi iyisini yapmıştır dedik!